Jaki Alarm do CBF 600 ??

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez wojciechu15 » Śr paź 24, 2012 7:39 pm

Bosman78 napisał(a):Jak dla mnie koszty ubezpieczenia są zabójcze w moim przypadku wyszło ok 10% wartości motocykla... to zbrodnia


To jeszcze nic. Mi kiedyś licząc dla 125 (!) za którą zapłaciłem 5000 zażyczyli sobie 1200 za AC - dodam, że miałem chyba z 30 czy 40% zniżek.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Monte Christo » Śr paź 24, 2012 8:21 pm

Dlatego ja mogę polecić Wam korzystanie z ofert pakietów dilerskich. Idziesz bracie do hondy i pytasz o ubezpieczenie - najlepiej do tego, od którego się kupiło moto (wowczas masz kartę przetargową - no chyba, że to jest Plaza :msn-wink: ), a w przypadku tych osób, które mają używany - po prostu do tego, którego mają bliżej domu. Jak pytałem u swojego ubezpieczyciela, u którego puszkę ubezpieczam ile za takie moto by chciał to mi zapodał od 3000 zł w góre :scared: :eek: mało nie popuściłem w stringi z wrażenia. Zapytałem grzecznie przy zakupie co mogą mi zaproponować i pakiet dostałem coś za ok 1100 zł :thumbup:
Ceny ubezpieczen wołają o pomstę do nieba, podobno poszybowały w górę bo statystyki kradzieży sa porażające. Dilerzy dodatkowo maja korzystniejsze umowy z Towarzystwami Ubezp. dzięki czemu mogą dać lepszą ofertę cenową.
Tak więc sprawdzajcie u dilera ile u niego to kosztuje bo warto :thumbsup:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez dzik » Cz paź 25, 2012 6:12 am

w kwestiach cen się wolę nie wypowiadać, bo z racji firmy w jakiej mam okazję pracować, mam takie zniżki, że przy połączeniu moich 60% zniżek na ac i oc, płacę składki minimalne - grzechem byłoby się nie ubezpieczać.

powiem jednak tak - firmy ubezpieczeniowe muszą zarabiać tak jak każde inne przedsiębiorstwo - inaczej egzystencja takiej firmy nie ma sensu.
po skalkulowaniu ryzyka nawet małpa przyzna, że prawdopodobieństwo wypłaty z AC w przypadku moto jest o wiele wyższa niż w przypadku puszek. nie ma się co dziwić, że stawki są wyższe, o przeciętnie tak jak napisał bosman78 to może być ok 10% wartości motocykla. no i teraz wyobraźmy sobie posiadacza BMW K1600GTL za ponad 100 kawałków.
ubezpieczenie na rok to ponad 10k...

fakt - tak jak pisze Hrabia - pakiety dealerskie są dobrym rozwiązaniem (w przypadku nowych/nowszych pojazdów) - przeważnie starszych ubezpieczać nie chcą.
jedna dygresja Hrabio - należy sprawdzić, czy w pakiecie za 1100 masz taki zakres ubezpieczenia jak w proponowanym za 3000
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez progor » Wt cze 04, 2013 12:22 pm

cześć,
wiem, że temat stary ale myślę że nadal aktualny - dlatego odgrzewam.

zastanawiam się nad jakimś cichym alarmem z lokalizatorem GPS. są na rynku jakieśtam urządzenia, ale jak dla mnie kompletnie nieużyteczne jeśli chodzi o ochronę motocykla.

myślę sobie nad takim urządzeniem:
telefon z kartą Play (za 5pln mamy aktywne konto przez rok) na androidzie tak zaprogramowany aby:
- alarm się aktywował 3minuty po zniknięciu zasilania (stacyjka)
- alarm się rozbrajał w momencie pojawienia się zasilania (ze stacyjki)
- bateria ładuje się tylko gdy motocykl jest uruchomiony
- kiedy alarm jest aktywny, aby ograniczyć pobór prądu dwa najbardziej prądożerne elementy telefonu (wyświetlacz i moduł GSM) są wyłączone
- w trybie aktywnym alarm monitoruje tylko akcelerometr i jeśli ktoś/coś ruszy telefonem (motocyklem) to dopiero wtedy uruchamia moduł GSM i wysyła mi SMSa z współrzędnymi GPS. i tak co 5-15minut aż do uspokojenia alarmu (SMSem lub prądem ze stacyjki)

co myślicie o czymś takim?
widzicie jakieś słabe punkty?

oczywiście telefon będzie jakoś sprytnie skitrany oraz wyciszony, tak żeby ewentualny złodziej nie mógł go łatwo przyczaić i żeby telefon dawał mi znać cały czas gdzie mój motocykl sobie bezemnie odjeżdża.
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez mausus » Wt cze 04, 2013 8:55 pm

hmm pomysł jest ale inwestycja w telefon...hmmm
ja przetestowałem ...gruby łancuch i porządna kłuda...no i coś czego sie nie wytnie...np latarnia :)
zdrada.. przesiadka na fz8..nie znalazłem fajnej cf 1000 :(
Avatar użytkownika
mausus
Znawca
 
Posty: 267
Dołączył(a): Cz lip 12, 2012 9:04 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 45
Imię: Grześ
Motocykl: fz 8
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez Brylant86 » Wt cze 04, 2013 9:30 pm

Tak na marginesie... Lokalizatory mają opcję wirtualnego płotu.
Po jego przekroczeniu urządzenie wysyła info. A jak lokalizator jest dobrze schowany to można pojechać i odebrać moto. Oczywiście jest to podejście bardzo optymistyczne.
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 38
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez progor » Śr cze 05, 2013 6:27 am

łańcuch swoją drogą, ale łańcuch nie zadzwoni do mnie w środku nocy że coś się dzieje.

koszt telefonu myślę że jest do przyjęcia - za kilkuletniego działającego szrota na androidzie dałem 50pln
odnośnie lokalizatorów GSM to wiem, że jest opcja ustawiania trasy - no ale podczas każdej wycieczki nie będe tego przeprogramowywał przecież...
zabieram się za projekt w weekend. jak coś z tego wyjdzie to się pochwalę.
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez adbok » Śr cze 05, 2013 8:44 am

Hej,
Myślę, że mimo wszystko lepiej zainwestować w dobry lokalizator z odpowiednim pakietem usług niż w telefon z androidem.
Uważam, że najsłabszym punktem takiego rozwiązania będzie zasilanie.
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez progor » Śr cze 05, 2013 9:41 am

no zobaczę jak będzie z zasilaniem - myślę że telefon bez wyświetlacza i z uśpionym modułem GSM jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o pobór prądu i spokojnie pożyje kilkadziesiąt dni czuwając na ruch bez obciążania akumulatora. a jeśli tak będzie faktycznie to nie będzie strachu żeby go podpiąć na stałe do aku bo go przez całą zimę nie rozładuje.
no, ale to są moje życzenia. jak będzie w rzeczywistości to się okaże niebawem.
progor
Użytkownik
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 8:37 am
Lokalizacja: Kraków/Tarnów/Rzeszów
Wiek: 43
Imię: Jakub
Motocykl: Honda CBF 600NA08
W siodle: <100 kkm

Re: Jaki Alarm do CBF 600 ??

Postprzez adbok » Śr cze 05, 2013 10:46 am

Nie rozdzielisz zasilania telefonu na dwa tryby: 1 - po stacyjce, 2 - z baterii (nie mówiąc o tym, że zasilanie moto to 12v a ładowanie telefonu najczęściej jest poniżej 5v).
Lepiej zainwestować w lokalizator z wbudowany aku (lub dorobić jakiś mały 12v aku). Tak jest dużo prościej.
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości