Stukanie w silniku

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Stukanie w silniku

Postprzez konjo8ds » Pt gru 07, 2012 2:24 pm

raphi napisał(a):
konjo8ds napisał(a):o stukaniu to ja bym w innych książkach szukał :smoke:

A ja mam w dupie książki o stukaniu ;)

mi przeczytane książki zostają w głowie ;)

ale faktycznie, zajęcia praktyczne - to lubię!
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Stukanie w silniku

Postprzez WHITE ASASIN » Pn gru 17, 2012 2:45 am

Nie przejmuj sie stukaniem,to normalne,te HONDY sa nie do zajechania,znam goscia,ktory natrzepal 196 tys km.swoja 500 i mowi,ze raczej ja opchnie,bo chce cos...i tu uwaga:z troche mniejszym przebiegiem.Ja mam 55000 mil czyli jakies 80000 km...i smigam jak nowym,po wycisnieciu sprzegla...stuka glosniej,ale tak juz od paru ladnych tysiecy,przeglad robie co 6000 km...w HONDZIE.
WHITE ASASIN
 

Re: Stukanie w silniku

Postprzez Turos » Pn gru 17, 2012 7:53 am

hehe
na potwierdzenie słów mój stan licznika
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez rav143 » N sty 20, 2013 3:16 pm

huligans12 napisał(a):Dzięki wszystkim za pomoc. Śnieg spadł więc będę miał co robić wieczorami. :)


No i jak kolega prace idą?

Tak dziś z nudów dokopałem się do twojego posta. Mój brat ma CB500 troche się na niej ojeździłem, i powiem Ci ze ani takich stuków nie ma, wręcz chodzi tylko z charakterystycznym gwizdem i tyle, falowanie obrotów nie występuje a jak juz to na poziomie max kilku obrotów czyli niezauważalne. Wiadomo wmiare rozgrzewania sie silnik do temperatury pracy obroty wzrastają do ustalonych przez regulacje na biegu jałowym ale to nie jest pływanie.
Twoje dźwięki na pierwszy rzut nasuwają łańcuszek, czyli musisz sprawdzić, luzy zaworowe, napinacz i co za tym idze stan wykończenia łańcucha i ślizgi. Co do falujących obrotów to zapłonu tutaj bym nie podejrzewał prędzej gaźniki porządnie przetrzepał, wyczyścił, sprawdził przepony, ustawienie mieszanki czy taka sama na obu, no i ustawił na koniec podciśnienie, czasami taką chece może robić jedna z bardziej zużytych świec. Co do mechaników to nie każdemu można ufać najlepiej starać się robić samemu jesli nie ma sie kasy na dobry serwis a ma sie czas i jako takie zdolności, to trzeba sie wczytać w literature oraz posiadac zestaw jakiś wmiare narzedzi.
Przyszedł Pan i zobaczywszy pracę naszą był zadowolony, zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...
rav143
Użytkownik
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr sty 02, 2013 1:37 am
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 36
Imię: Rafał
Motocykl: ETZ150/*/DR650,CB500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez huligans12 » Pn mar 18, 2013 12:17 am

Cześć

Jednak moje podejrzenia napinacza się sprawdziły. Gdy kluczem blokującym dokręcę śrubę napinacza tzn. gdy zwiększę siłę napięcia lańcuszka to przestaje stukać na jakiś czas. Jednakże, nowy napinacz kosztuje prawie 400zł myślę aby swój przerobić na regulację ręczną tak jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=YT63AdqTyyo. Co prawda nie jest to CBR F2 ale zasada działania jest ta sama. Jedynie co się boję to brak miejsca na śrubę od regulacji. Co o tym sądzicie? Czy ktoś takie coś robił? Proszę o poradę!

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
huligans12
Użytkownik
 
Posty: 66
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 8:38 am
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 30
Imię: Michał
Motocykl: WSK, CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez Turos » Pn mar 18, 2013 9:57 am

Jak się znasz to rób :) oszczędzisz 400pln :)
Ja nie mam wiedzy w tym zakresie to nawet bym się nie zabierał za to.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez jokansen » Śr mar 20, 2013 6:46 pm

W innych filmikach tego autora jest pokazany sposób napinania sprężyny napinacza. Gość w filmiku mówi też, że w Larssonie można dostać sprężyny do napinacza. I faktycznie są takowe za niecałe 16 ziko - do sprawdzenia czy rozmiar odpowiedni. Interesuje się tym tematem bo mi też coś zaczyna postukiwać na wolnych obrotach i mnie to irytuje :kwasny:

Najpierw jednak luz zaworowy do sprawdzenia bo to też może być przyczyną stukania
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez huligans12 » Śr mar 20, 2013 8:35 pm

Ja zamówiłem u gościa z allegro co robi napinacze do CBR F2. Mówi, że zrobi napinacz do mojej 500. Cena? 65zł :) Myślę, że warto.
Avatar użytkownika
huligans12
Użytkownik
 
Posty: 66
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 8:38 am
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 30
Imię: Michał
Motocykl: WSK, CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez jokansen » Cz mar 21, 2013 7:20 am

I to jest ważna informacja dla mających/mogących mieć ten problem. Dzięki za info! :beer:
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Re: Stukanie w silniku

Postprzez huligans12 » Cz kwi 04, 2013 8:11 pm

Witam

Zamówiony przeze mnie napinacz dotarł do mnie wczoraj po czym od razu go zamontowałem. Efekt? Nic nie stuka :clap:. Jeżeli komuś zaczyna stukać lub stuka napinacz polecam taki napinacz. Koszt jest ok. 6 razy mniejszy jak cena nowego napinacza z czego ręcznie regulowany jest praktycznie dożywotni :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
huligans12
Użytkownik
 
Posty: 66
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 8:38 am
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 30
Imię: Michał
Motocykl: WSK, CBF 500
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości