Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez goramo » Cz paź 18, 2012 7:39 pm

Hej! :smile:

Mam taki problem - od jakiegoś czasu coraz głośniej zaczynają brzęczeć plastiki czachy podczas jazdy... :dusgust:

Jakiś czas temu zauważyłem, że lewy dolny narożnik szyby dotykał powierzchni owiewki czachy i od wibracji starł w tym miejscu lakier do białego... W tym miejscu szybka ma podklejone takie kawałki miękkiej taśmy, ale u mnie ona była mocno spłaszczona (pewnie za mocno docisnąłem szybkę przy przykręcaniu). Jako, że nie miałem pod ręką takiej taśmy, zastosowałem rozwiązanie doraźne w postaci gumowych "dystansów"- podkładek(zrobionych z solidnej gumowej rurki pociętej w krążki), które wstawiłem między fabryczne elementy do montażu szybki (takie plastikowe elementy wsuwane w otwory w szybie) a czachę.
Spowodowało to odsunięcie szyby od czachy. Szyba przestała trzeć o czachę i na jakiś czas był spokój...

... ale od kilku ostatnich przejażdżek słyszę nasilające się brzęczenie plastików czachy. Najgorzej brzęczy w okolicach 2 tys rpm oraz około 4 tys rpm. Brzęczenie jest tak głośne, że aż wkurwiające.... :censored:

Jak się chwyci ręką za szybę albo górną część czachy i ściśnie w dłoni, to przestaje brzęczeć. Jak się puści to brzęczy jak wściekła... :dog:

W pierwszej chwili jak to usłyszałem gdy silnik schodził z obrotów, to pomyślałem sobie, że zaczął napierdalać łańcuszek rozrządu :scared: :wallbash: Ale po chwili zastanowienia odrzuciłem tą myśl, bo to nie możliwe, żeby w CBFie po 24 tys się zesrał łańcuszek... :tongue: :biggrin:

Miał ktoś coś podobnego "świerszcza" w owiewkach? Co z tym zrobić? Rozebrać i podkleić w miejsca styków jakąś taśmę wygłuszającą, czy jak? :unsure:

Pozdro. :cheers:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez Monte Christo » Cz paź 18, 2012 7:57 pm

Rozkręć rozbierz, zobacz w jakim stanie są te dystanse. Może też jakiś syf Ci sie pod to dostał i on też jest odpowiedzialny za efekty dźwiękowe. :dusgust:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez Avalon » Cz paź 18, 2012 8:03 pm

Po pierwszym rozmontowaniu owiewki w celu polakierowania prawej dolnej cześci, też zauważyłem że coś brzęczy. Na każdym biegu w zakresie ok 2,5-3 tysiące, ale nie jest to szyba, bo kiedyś w przypływie szału ją zdemontowałem a poprawy nie było.U mnie to raczej słychać z dolnych partii owiewki.Próbowałem róznych sztuczek typu podkłądki gumowe, mocniejsze/lżejsze skęcenia plastików, zmiana spinek na mocniejsze....i dupa.
Przy niedawnej wymiane żarówek i demontażu owiewki, zauważyłem i poprawiłem jeden punkt który mógł powodować te brzeczenie, ale nie miałem okazji jeszcze pojeździć po tym zabiegu :dusgust:
Generalnie to jeździłem z tym cały sezon i jakoś dawałem radę, więc nie mam zamiaru więcej się nad tym spinać.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez zbyhu » Cz paź 18, 2012 8:06 pm

Ja mam to od zawsze.
Nauczyłem się to olewać ;).
Kiedyś próbowałem podklejać owiewki i wypełnienie zegarów kawałkami gumy, ale na niewiele się to zdało.
Jak znajdziesz rozwiązanie, to krzycz ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez goramo » Cz paź 18, 2012 8:11 pm

No to mnie nie pocieszyliście.... :dusgust:

:tongue:


Ale kuźwa, skoro przez 24 tys km nie brzęczało, to znaczy, że może jednak być cicho. Tylko trzeba by znaleźć te miejsce, które jest przyczyną... :kwasny:


Od biedy można opierdolić wszystko pianką budowlaną.... :lol: :lol: :lol:

:tongue:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez raphi » Pt paź 19, 2012 8:02 am

Ja mam to samo. Pokleiłem wszystkie miejsca styków owiewek ze sobą czarną taśmą izolacyjną i pomogło... na chwilę. Teraz brzęczy znowu. Ja to już olewam. Jak jadę blisko po mieście to mnie to nie wkurza, a jak w trasie to mam korki i nie słyszę :) Nauczyłem się z tym żyć.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez Monte Christo » Pt paź 19, 2012 9:47 am

Goramo może filc się nada, będziesz miał tam przy okazji cieplej :naughty: . Pamiętam jak napier..ały mi pasy w aucie, a konkretnie dolne mocowanie, to w podłodze. Jakiś tuman je tak zaprojektował, że po zapięciu napieprzało we fotel, bo miało obudowanie z plastiku :devil: . Co dołek, czy inna nierówność to pukało i wkurwiało niemiłosiernie. Niewiele myśląc kupiłem w OBI takie filcowe arkusze pod meble, wyciałem figury geometryczne zwane kwadratami i ponaklejalem na plastikowe mocowania pasa. Jak makiem :naughty: zasiał teraz jest.
Pomyśl czy da radę.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez Avalon » Pt paź 19, 2012 3:29 pm

Na moje oko, to co najmniej dziwne jest połączenie dolnej cześci owiewki, z tym pionowym elementem plastikowym biegnącym od lampy w strone chłodnicy. W/g serwisówki i w realu spięte jest "toto" plastikowym kołkiem rozpreżnym. Na dodatek u mnie między tymi elementami jest spora szczelina, więc plastik wibruje jak dziki ( Dziku, bez obrazy :msn-wink: )
Próbowałem podłożyć gumowe, miekkie tulejki, dać dłuższą, mocniejszą spinkę a nawet poczyniłem próby skręcnia na śrubę M5 z elastycznymi podkładkami. Efekt ? Punkt łączenia jest stabilny, a plastik nadal sie trzęsie jak baranie jajca, więc wróciłem do oryginalnego mocowania i wdupiemamto.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez marcin » Pt paź 19, 2012 4:34 pm

Mam to samo od jakis 4 tys km, na poczatku bylo cicho a teraz tak halasuje ze mnie to powoli wk.... :) Stukalem, pukalem, osluchiwalem, macalem wszedzie gdzie sie da i nic- nie wiem gdzie jest przyczyna. Chyba zdejme szybe na poczatek, jak to nic nie da to pewnie bedzie trzeba zdjac czache :( A nie chce mi sie az tak z tym grzebac. Pzdr :moto:
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Piszczące, brzęczące owiewki... :-/

Postprzez gto » Pt paź 19, 2012 6:05 pm

Rozbierałem cały przód wiele razy, kleiłem taśmą, pod wszystkie elementy dałem 2mm piankę, gumowe tulejki i nic dalej brzęczy. Już więcej nie będę rozbierał bo w końcu plastiki popękają. Mam ten efekt dokładnie przy 3000rpm.
gto
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:11 pm
Lokalizacja: Pomiędzy Piasecznem i Grójcem
Motocykl: CBF1000 '06

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości