wymiana oleju na zimnym silniku

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez trampek » Wt paź 23, 2012 11:34 am

Monte Christo napisał(a):Co do takich długich okresów między przegladowych to uważam, że jest to porażka. Właśnie w koncernie PSA jest tak, że oleju nie wymienia się przez dwa lata :scared: mam tutaj na myśli np. Citroena. Ja za cholerę nie moge tego zrozumieć, nowe auto przeszło okres dotarcia, pełno syfu, sybstancji frakcji a olej np. niewymieniany przez dwa lata.


To chyba nie trzymasz ręki na pulsie. To się już zrobił standard na szeroką skalę. Konkurencja to wymusza. Np cała grupa VW też już od dawna to ma. Tyle, że nie było to zawsze jakby z definicji stosowane w każdym samochodzie, a pozostawało na ogół w gestii kupującego. Mozna było jezdzic co 2 lata/30000km, lub co rok/15000km. Co więcej, przy wybraniu opcji Longlife komputer sam określa jak silnik jest eksploatowany. I np. samochód firmy ochroniarskiej używany do rozwożenia kasy do bankomatów, który niby robi sporo km, ale większość w mieście i dodatkowo podczas postoju musi cały czas mieć włączony silnik i czekającego kierowce - zamiast po 30 000km był wzywany do serwisu np. jeszcze przed przekroczeniem 20 000km.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez Bosman78 » Wt paź 23, 2012 12:58 pm

dla CBF przebieg od wymiany do wymiany oleju wynosi 12 tys. km to sporo biorąc pod uwagę fakt, iż silnik 600 pracuje w zakresie obrotów 2X wyższych niż silniki samochodowe a przecież chodzi tu tak na prawdę jaką pracę wykonuje silnik od wymiany do wymiany oliwy a nie ile km zrobił.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez Monte Christo » Wt paź 23, 2012 2:40 pm

Bosman78 napisał(a):dla CBF przebieg od wymiany do wymiany oleju wynosi 12 tys. km to sporo biorąc pod uwagę fakt, iż silnik 600 pracuje w zakresie obrotów 2X wyższych niż silniki samochodowe a przecież chodzi tu tak na prawdę jaką pracę wykonuje silnik od wymiany do wymiany oliwy a nie ile km zrobił.


Ja właśnie mam pewien dylemat, czy w cbf600 jest to 12tys? Na stronach hondy jest napisane, że dla motocykli pow. 125ccm jest to co 6tys lub co 6mscy (jakoś mi się qrwa nie widzi busem moto zawozić jak snieg bedzie na przelomie stycznia i lutego). Jak kupowałem hrabinę i robiłem przegląd po 1000km, pan był uprzejmy mi zakomunikować, że co 6tys lub co rok czasu. Tego się będę trzymał :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez Glub » Wt paź 23, 2012 5:32 pm

Avalon, ręce opadają...
Plonk warning.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez rupert » Śr paź 24, 2012 8:08 am

tajland napisał(a):A pewnie,że jazdą. Trzeba mieć z tej wymiany trochę przyjemności.

Hehe, ostanio jak zmieniałem było coś ok -3stC i padał śnieg, mniej przyjemności niż strachu :tongue:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez Mały Maniek » Śr paź 24, 2012 11:06 am

Kiedyś chemii nie było i wszystko działało jak trzeba. Rozgrzać, zlać, zalać i cześć. Jak ktoś taki dokładny to powinien rozebrać cały silnik na czynniki pierwsze i wszystko wyczyścić i złożyć od nowa. To nie są wyścigowe motocykle. Nie na co cudować :)
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm

Re: wymiana oleju na zimnym silniku

Postprzez redzian » Cz mar 14, 2013 10:40 pm

trampek napisał(a):
Monte Christo napisał(a):Co do takich długich okresów między przegladowych to uważam, że jest to porażka. Właśnie w koncernie PSA jest tak, że oleju nie wymienia się przez dwa lata :scared: mam tutaj na myśli np. Citroena. Ja za cholerę nie moge tego zrozumieć, nowe auto przeszło okres dotarcia, pełno syfu, sybstancji frakcji a olej np. niewymieniany przez dwa lata.


To chyba nie trzymasz ręki na pulsie. To się już zrobił standard na szeroką skalę. Konkurencja to wymusza. Np cała grupa VW też już od dawna to ma. Tyle, że nie było to zawsze jakby z definicji stosowane w każdym samochodzie, a pozostawało na ogół w gestii kupującego. Mozna było jezdzic co 2 lata/30000km, lub co rok/15000km. Co więcej, przy wybraniu opcji Longlife komputer sam określa jak silnik jest eksploatowany. I np. samochód firmy ochroniarskiej używany do rozwożenia kasy do bankomatów, który niby robi sporo km, ale większość w mieście i dodatkowo podczas postoju musi cały czas mieć włączony silnik i czekającego kierowce - zamiast po 30 000km był wzywany do serwisu np. jeszcze przed przekroczeniem 20 000km.


W BMW jest dokladnie to samo... pierwsza wymiana oleju po 2latach albo 30tys km. Zalezy co szybciej.
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości