wyższe spalanie

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: wyższe spalanie

Postprzez sq8nga » So lut 24, 2018 9:12 pm

Witam po przerwie,

Nowy filtr zakupiony w RPM Motocykle we Wrocławiu za 148zł.

Poszukałem w Internecie jak powinien wyglądać pomiar sondy oscyloskopem i oto jego wyniki (oglądać od 3:25):
https://www.youtube.com/watch?v=Ri79_SHLxI8
Jak widać sonda nie chce oscylować na jałowych obrotach, na wyższych zaczyna, ale ciężko to określić prawidłowym stanem. Przydałby się pomiar "pewnej" sondy jako wzorzec, ale niestety nie mam drugiego motocykla do testów ;) .

Po pomiarze byłem na stacji diagnostycznej zbadać spaliny i CO było na poziomie 2-2,5% (norma dla motocykli od 2004 roku to max 4,5%). Niestety nie wiem jaki jest prawidłowy poziom dla tego motocykla.
Avatar użytkownika
sq8nga
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt mar 17, 2017 2:18 pm
Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca
W siodle: <100 kkm

Re: wyższe spalanie

Postprzez jawor13 » Wt maja 01, 2018 7:51 pm

Dzisiejszy przelot Toruń - Sztutowo - Toruń -390 km. Średnie spalanie wyszło 4,72 l/100km . Jestem mega zadowolony :clap:
Nie miałem czasu, żeby walnąć dalszą trasę od 3 lat. Głównie po mieście, a jak nie to z kumplami latanie koło komina. Wniosek jest jeden. Latasz krótkie odcinki lub śmigasz dynamicznie to CBF swoje musi wypić. Jak masz wątpliwości co do lambdy to rusz w trasę na spokojnie. Sprawa cholernie ciężka. Mnie zmusiła do tego żona :) . Jechaliśmy w tandemie ja CBF 1000 a żonka PCX 125 :wacko: . PCX spalił 2,1 l/100km xshok . Jeżeli spalanie wyjdzie ci w okolicy 5 l/100km to znaczy że z sondą ok, a winą podwyższonego spalania jest skurcz przedramienia które odwija nadgarstek :biggrin: .
Ja oficjalnie mój wątek wyższego spalania uważam za zamknięty. xdrinks
Jednak jak coś radą służę.
Avatar użytkownika
jawor13
Użytkownik
 
Posty: 170
Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 7:53 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000A '06
W siodle: <100 kkm

Re: wyższe spalanie

Postprzez buczekpan » Cz paź 10, 2019 8:36 pm

Czy orientujecie się, jak jest cena za sondę do PC43? Są jakieś zamienniki, czy tylko oryginał?

U mnie spalanie rośnie w zastraszającym tempie. Aktualnie moje podejrzenia to zaworek IACV, albo nieszczęsna sonda :wallbash:
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości