Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: wyższe spalanie

So lut 24, 2018 9:12 pm

Witam po przerwie,

Nowy filtr zakupiony w RPM Motocykle we Wrocławiu za 148zł.

Poszukałem w Internecie jak powinien wyglądać pomiar sondy oscyloskopem i oto jego wyniki (oglądać od 3:25):
https://www.youtube.com/watch?v=Ri79_SHLxI8
Jak widać sonda nie chce oscylować na jałowych obrotach, na wyższych zaczyna, ale ciężko to określić prawidłowym stanem. Przydałby się pomiar "pewnej" sondy jako wzorzec, ale niestety nie mam drugiego motocykla do testów ;) .

Po pomiarze byłem na stacji diagnostycznej zbadać spaliny i CO było na poziomie 2-2,5% (norma dla motocykli od 2004 roku to max 4,5%). Niestety nie wiem jaki jest prawidłowy poziom dla tego motocykla.

Re: wyższe spalanie

Wt maja 01, 2018 7:51 pm

Dzisiejszy przelot Toruń - Sztutowo - Toruń -390 km. Średnie spalanie wyszło 4,72 l/100km . Jestem mega zadowolony :clap:
Nie miałem czasu, żeby walnąć dalszą trasę od 3 lat. Głównie po mieście, a jak nie to z kumplami latanie koło komina. Wniosek jest jeden. Latasz krótkie odcinki lub śmigasz dynamicznie to CBF swoje musi wypić. Jak masz wątpliwości co do lambdy to rusz w trasę na spokojnie. Sprawa cholernie ciężka. Mnie zmusiła do tego żona :) . Jechaliśmy w tandemie ja CBF 1000 a żonka PCX 125 :wacko: . PCX spalił 2,1 l/100km xshok . Jeżeli spalanie wyjdzie ci w okolicy 5 l/100km to znaczy że z sondą ok, a winą podwyższonego spalania jest skurcz przedramienia które odwija nadgarstek :biggrin: .
Ja oficjalnie mój wątek wyższego spalania uważam za zamknięty. xdrinks
Jednak jak coś radą służę.

Re: wyższe spalanie

Cz paź 10, 2019 8:36 pm

Czy orientujecie się, jak jest cena za sondę do PC43? Są jakieś zamienniki, czy tylko oryginał?

U mnie spalanie rośnie w zastraszającym tempie. Aktualnie moje podejrzenia to zaworek IACV, albo nieszczęsna sonda :wallbash:
Odpowiedz