Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Wymiana opony

Cz lis 01, 2012 5:23 pm

Cześć
Mam pytanie do Was, może głupie ale się nie orientuję. Czy są jakieś przeciwwskazania by w motocyklu, konkretnie z tyłu była założona opona innego producenta? Mam opony Continental Road Attack a w tylnej gwoździa, więc jak wreszcie pojadę go wyciągnąć może okazać się, że powinienem oponę wymienić. Jakoś szczególnie nie jestem zachwycony tym ogumieniem stąd pytanie.
Pozdrawiam

Odp: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 6:24 am

Producent nie ma tu większego znaczenia. Ważny jest rozmiar. Samowolna zmiana tego drugiego może mieć wpływ na trakcję.

Re: Odp: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 11:48 am

motolukasz napisał(a):Producent nie ma tu większego znaczenia. Ważny jest rozmiar. Samowolna zmiana tego drugiego może mieć wpływ na trakcję.


Oczywiście takie głupoty mi po głowie nie chodzą :smile:

Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 12:24 pm

Ponoć to ma znaczenie.
A swoją drogą to jak juz wymieniasz gumy to zastanów sie nad Metzelerami Z8 roadtec interact.

Re: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 12:56 pm

MrGlub napisał(a):Ponoć to ma znaczenie.
A swoją drogą to jak juz wymieniasz gumy to zastanów sie nad Metzelerami Z8 roadtec interact.


Polecasz? Wymieniłbym z chęcią na gumę która zdecydowanie lepiej trzyma na mokrym.

Re: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 12:59 pm

Dunlop RoadSmart.
To jedna z najlepiej ocenianych opon sportowo turystycznych.
Miałem w poprzednim moto. mam aktualnie w CBF'ie i z pełna swiadomościa moge polecić.

Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 1:51 pm

Polecam.
Mam Z8 w nc700x.
A poza tym ta opona wygrała test opon sportowo-turystycznych czasopisma Motorrad. Test pojawił się także w polskim reprincie "Motocykl"
(Nie "Świat Motocykli)

Re: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 3:18 pm

A ja słyszałem że ma znaczenie, czy opony są różnych producentów, mało tego, podobno ważne jest aby to był ten sam model tył i przód o rozmiarach zgodnych z zaleceniem producenta.

Re: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 3:34 pm

Również słyszałem że opony przednia i tylna powinny być tego samego modelu nie mówiąc o marce.
Nie wiem czy ma to jakieś konkretne znaczenie, czy chodzi tylko o dobre samopoczucie użytkownika, ale mamy tylko dwa kólka, więc może lepiej w imię tego "dobrego samopoczucia" warto wymienić obydwie gumy ?

Odp: Wymiana opony

Pt lis 02, 2012 3:54 pm

Wygląda na to, że moja odpowiedź była niekompetentna? Nie miałem zamiaru wprowadzić w błąd. A czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego opony powinny być tego samego producenta? Tylko proszę o konkrety a nie marketingowe bleblanie. Zainteresował mnie temat.
Odpowiedz