zgasły światła mijania i długie....

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Osu! » Pt lis 02, 2012 7:25 am

witanko,

podczas jednego z ostatnich wypadów padła mi elektryka świateł zarówno mijania jak i długich...
Okazało się, że rzecz jasna nie żarówki padły a coś więcej...troszkę sie uspokoiłem jak stwierdziłem, że światełka zapalają się podczas wciskania włączniczka migania długimi...co żdziebko zawęziło moje pole poszukiwań problemu....
Ostatniego pięknego dnia znalazłem ciut czasu na zajęcie się autem i mocią. Z autkiem poszło mi dość sprawnie (tylko syrenka do wymiany). Do Moci jak pies do jeża podchodziłem...bo byle problem a trzeba owiewki zdejmować do czego niestety nie mam tyle cierpliwości :wallbash:

Zdjąłem prawą by dobrać sie do gniazda prawych przełączników (ze schematu elektrycznego mi wyszło, że problem gdześ tu siedzi...)..."na szczescie" okazało sie, że wtyczka nie po tej stronie sie znajduje...i tu mi sie już nie chciało kolejnej zdejmowac...zaczałem sie bawić przełącznikami na prawe i sie okazało, że włącznik startera robi bałagan..!
Rozkręciłem obudowe przełączników i lipa...wszystko szczelnie zakryte (nie wiem czemu myslałem, że wystarczy odgiąć blaszki i heja :smoke: )...i dupa...pomyslałem, że wymienia sie całość i tyle (w Hondzie potwierdzili, że nawet z wiązką kabli :scared: )
Skonczyło się na tym, że zapudrowałem syfa (poki co, i nie wiem na jak długo) psikając do srodka WD40...poki co śmiga...

Ale może akurat ktoś ma sam włącznik startera na podmiankę...??????????????????...ładnie proszę :notworthy:
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez dzik » Pt lis 02, 2012 7:47 am

Osu! napisał(a):Skonczyło się na tym, że zapudrowałem syfa (poki co, i nie wiem na jak długo) psikając do srodka WD40...poki co śmiga...


po psiknięciu u mnie śmiga tak już od sierpnia bez zająknięcia :msn-wink:
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez zbyhu » Pt lis 02, 2012 8:38 am

Znany problem. U mnie bez rozbierania WD40 też pomogło.
Problem jest chyba w samej mechanice guzika startera. Brud powoduje, że sprężynka guzika nie potrafi "wycisnąć" go do końca i traci się styk obwodu świateł.
U mnie, zanim załatwiłem sprawę WD40, odciąganie lekkie palcem guzika startera powodowało włączenie świateł :). Guzik nie cofał się o ostatni jakiś milimetr.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Avalon » Pt lis 02, 2012 10:41 am

Skoro to znany problem, to warto w czasie zimowego serwisu psiknąć profilaktycznie jakimś penetrantem w ten przełacznik.
Przy naprawach rozmaitego sprzętu, zauważyłem ze fabrycznie bardzo często przełączniki konserwowane są jakimś syntetycznym "smarowidłem" który z biegiem lat twardnieje i nie dość że nie spełnia swojego zadania, to jeszcze blokuje styki.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Monte Christo » Pt lis 02, 2012 1:13 pm

Tylko zamiast WD 40 proponuję użyć w tym celu sprayu Motor-Life-S, jest nieco droższy od przereklamowanego WD i zdecydowanie lepszy. Co prawda nie dysponuję wynikami przeprowadzonych badań :msn-wink: ale możecie mi wierzyć na słowo.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Avalon » Pt lis 02, 2012 3:41 pm

Co prawda, to prawda. Do WD40 zaufania nie mam za grosz. :dusgust: od lat stosuję oryginalny "penetrant lubricant" zalecany przez Peugeot'a . Ref 9731.68 spray 500ml kosztuje 33zł i wystarczy na bardzo, bardzo długo. Mechanicy w naszej firmie próbowali rozmaitych cudownych preparatów firmy Wurth, Forsch, Bardahl, ale twierdzą ze oryginał jest bezkonkurencyjny. :thumbsup:
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Glub » Pt lis 02, 2012 7:32 pm

Jest jeszcze niemiecka chemia "Kontakt".

np Kontakt 60
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez pet3r » Pt lis 02, 2012 7:59 pm

jeżeli chodzi o czyszczenie styków to Kontakty są rewelacyjne - najpierw Kontakt S, chwila odczekania aby rozpuściło syf i płukanie Kontakt U.
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Osu! » So lis 03, 2012 5:57 am

Chlopaki, nie mialem nic innego jak tylko WD40...o, widze, ze temat znany....cholera, to po kiego grzyba ja znowu drzwi wyważam... :msn-wink:
Jak tu wystarczy systematycznie odwiedzać forum :notworthy:
Trochę mnie uspokoiliście juz :smoke:
Avatar użytkownika
Osu!
Znawca
 
Posty: 462
Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 6:53 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Motocykl: XT1200Z

Re: zgasły światła mijania i długie....

Postprzez Avalon » So lis 03, 2012 7:27 pm

Z tym WD 40 dramatu nie ma, więc spoko... są jednak znacznie lepsze preparaty.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości