[NC700X] Kufry boczne

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[NC700X] Kufry boczne

Postprzez ncxior » Śr lis 14, 2012 12:20 pm

ponieważ jestem na etapie poszukiwań kufrów bocznych do NCeka znalazłem w necie takie pomysły. Ma ktoś jakieś inne....... fotki mile widziane.......
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Re: kufry boczne

Postprzez myszaty » Śr lis 14, 2012 4:17 pm

Avatar użytkownika
myszaty
Użytkownik
 
Posty: 138
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 4:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 50
Imię: Arturrrr
Motocykl: New V-Strom 650
W siodle: <100 kkm

Re: kufry boczne

Postprzez wojciechu15 » Śr lis 14, 2012 4:21 pm

Takie jak te ostatnie (boczne) miałem u siebie w transalpie - jeżeli nie szukasz czegoś pojemnego to polecam, bo mimo, że proste jak konstrukcja cepa to zdawały egzamin i nie było strachu że im się coś stanie przy przepychaniu w korkach bo to zwykły nielakierowany plastik i są stosunkowo wąskie. Fakt, że super estetycznie nie są - ale za to taniutkie w porównaniu do innych modeli givi.

Dodam, że do prędkości 150-160 nie odnotowałem żadnych niepokojących zachować motocykla z tymi kuframi, o wyższych się nie wypowiadam, bo po prostu więcej transalpem nie jeździłem.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: kufry boczne

Postprzez ncxior » Cz lis 15, 2012 10:33 am

szukam takich co spełniałyby dwa warunki :

-pojemność - duża
-możliwość przeciskania się w korkach z nimi

zdaję sobię sprawę, że nie będzie to łatwe pogodzić te dwa warunki ale cenne uwagi i komentarze doświadczonych już osób mile widziane ....
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Re: kufry boczne

Postprzez kris » Cz lis 15, 2012 10:56 am

Wydaje mi się, że wszystkie kufry i tak są węższe od lusterek więc przeciskać się między samochodami będziesz mógł we wszystkich kufrach. Jak chcesz pojemne to bierz te aluminiowe jeśli takie są (tylko waga :kwasny: ) wydaje mi się, że najlepszą opcją były by chyba te z pierwszej fotki są w miarę pojemne ładne i nie są takie szerokie
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: kufry boczne

Postprzez ncxior » Cz lis 15, 2012 11:24 am

tak wyglądają na Nceku z tyłu te o których piszesz te pierwsze GIVI v35 ,czy nie są za szerokie na korki ????
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Re: kufry boczne

Postprzez kris » Cz lis 15, 2012 11:32 am

Faktycznie takie jakieś szerokie. Musisz sprawić czy są węższe od rozstawu lusterek.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: kufry boczne

Postprzez ncxior » Cz lis 15, 2012 12:05 pm

jest też taki zestawik , wygląda na mega wielki z boku ale z tyłu wydaję się węższy niż ten givi v35 powyżej
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Re: kufry boczne

Postprzez wojciechu15 » Cz lis 15, 2012 12:59 pm

Najlepszy stosunek pojemność/szerokość dadzą ci moim zdaniem oryginalne 29l Hondy (takie jak na przedostatnim zdjęciu z pierwszego postu) Widziałem kilka motocykli z nimi i są dużo lepiej dopasowane (kufry i stelaże) do motocykli (nie odstają tak) jak pokazane przez ciebie givi V35. Nie wiem jednak czy mieszczą kask.

Co do tych o których już wcześniej wspominałem to jeżeli jeździsz sam, to w zupełności wystarczają. Ja z takimi odbyłem niejeden kilkudniowy wyjazd. Spakowałem się nawet na ponad tygodniowy wyjazd transalpem w dwie osoby ze śpiworami i karimatami (dodam, że miałem mały kufer centralny) więc to wszystko zależy tylko od tego ile gratów ty indywidualnie potrzebujesz na wyjazd.
Ja na jednoosobowe wyjazdy posiłkowałem się torbą wyciąganą (kominem) na tylne siedzenie co jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, bo nie musisz za każdym razem na noc odpinać kufrów, tylko zabierasz torbę z ciuchami / rzeczami podręcznymi z siedzenia. Tak więc jeżeli zamierzasz jeździć sam, to na prawdę radzę się zastanowić czy potrzebne ci są duże kufry - tym bardziej, jeżeli jest mowa o przepychaniu się w korkach co moim zdaniem załadowanym motocyklem jest już trochę poniżej granicy ryzyka.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: kufry boczne

Postprzez ncxior » Cz lis 15, 2012 1:09 pm

i jeszcze taka fotka wygrzebana z netu :biggrin:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ncxior
Znawca
 
Posty: 325
Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:16 pm
Motocykl: chwilowo brak :-(

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości