Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 11:44 am

Przetlumacz to Ty :-D Google strasznie to robi

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 11:53 am

MrGlub napisał(a):Przetlumacz to Ty :-D Google strasznie to robi


działać nie będzie Ci to - złą stronę mocy reprezentuje.

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 12:01 pm

MrGlub napisał(a):Przetlumacz to Ty :-D Google strasznie to robi


Kurde nie mam czasu, gówniane filmy enerdowskie z polskimi aktorami tłumaczę ;-)
W jednym z nich gra znana polska aktorka, Anna Dziadyk :mrgreen:

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 12:09 pm

i... wszystko jasne :thumbsup:

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 12:45 pm

Myśle sobie że owy moduł być może jest wbudowany tylko w przekładnie autom.?

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 1:59 pm

Naprędce podrasowałam tlumaczenie Google'a. Teraz powinno być bardziej zrozumiałe:

Kod:
Cześć,

teraz wiem trochę więcej.

Dziś rozmawiałem ponad godzinę z inżynierem z Honda Deutschland z Offenburga, który był u mojego dealera, i robiłem dużo notatek, żeby niczego nie pominąć i niczego nie przekręcić, kiedy będę wam przekazywał te informacje.

Zdecydowanie nie ma możliwości, aby zmusić wyświetlacz biegów do działania w następujących 4 modelach NC700X, NC700XA, NC700S i NC700SA, mimo iż jest przeznaczone do tego miejsce na wyświetlaczu.

Uzasadnienie:
-  Zainstalowano różne moduły sterujące silnika.
-  W czterech modelach: NC700X/XA/S/SA moduł ten nazywa się ECM.
-  W 2 modelach NC700XD/SD nazywa się on PCM.

Różnica pomiędzy tymi dwoma modułami jest następująca:
W obu modułach (ECM lub PCM) ma miejsce dwukierunkowa seryjna komunikacja z wyświetlaczem zegarów.

Z modułu ECM do wyświetlacza zegarów przekazywane są następujące informacje:
- Sygnał obrotów silnika, sygnał HISS, sygnał MIL, sygnał ciśnienia oleju i sygnał ostrzegający o wysokiej temperaturze płynu chłodniczego

Następujące informacje są przesyłane z wyświetlacza zegarów do modułu ECM:
- Sygnał VSS i jeśli przerwany zostanie przewód czujnika EOP

Do modułu PCM przekazywane są następujące informacje do zegarów:
- sygnał ostrzegający o wysokiej temperaturze płynu chłodniczego, sygnał ciśnienia oleju, sygnał prędkości obrotowej silnika, sygnał MIL, sygnał HISS i  sygnał zapiętego biegu.

...a teraz co do schematu
W sumie do każdego modelu Istnieje osobny schemat, tj. NC700X/XA/S/SA/XD i SD, w sumie 6 różnych schematów.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, może się do mnie zgłosić.

Na dniach dostanę kopię papierową schematów, ale ze względu na prawa autorskie nie mam prawa ich rozpowszechniać.

Powiedziano mi, że jeśli je rozpowszechnię na naszym forum, to tylko w bezpiecznym miejscu, gdzie nie będzie do nich dostępu dla osób i botów z zewnątrz.

wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 2:10 pm

Ergo- Honda dała dupy po calosci bo ten wyświetlacz biegów powinien byc w każdym modelu.

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 2:18 pm

MrGlub napisał(a):Ergo- Honda dała dupy po calosci bo ten wyświetlacz biegów powinien byc w każdym modelu.


Ja myślę, że gdyby powałkować naszych dealerów, w różnych krajach, to jest szansa, że inżynierowie naprawią tę wtopę przy kolejnym modelu. Dla tych, którzy mają pierwsze modele to marna pociecha, ale dla przyszłych kupujących może to być atut.

A swoją drogą zastanawiam się, czy nie dałoby się podpiąć mechanizmu np. GiPro pod sam moduł wyświetlacza biegów...
Coś dla elektroników złotych-rączek :devil:

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Wt cze 25, 2013 6:27 pm

igrazka napisał(a):
MrGlub napisał(a):Ergo- Honda dała dupy po calosci bo ten wyświetlacz biegów powinien byc w każdym modelu.


Ja myślę, że gdyby powałkować naszych dealerów, w różnych krajach, to jest szansa, że inżynierowie naprawią tę wtopę przy kolejnym modelu. Dla tych, którzy mają pierwsze modele to marna pociecha, ale dla przyszłych kupujących może to być atut.

A swoją drogą zastanawiam się, czy nie dałoby się podpiąć mechanizmu np. GiPro pod sam moduł wyświetlacza biegów...
Coś dla elektroników złotych-rączek :devil:


pomysł prosty i dobry, kupujesz GiPro , wyrzucasz oryginalny wyświetalcz GiPro i podłączasz do oryginalnego wyświetlacza Nceka , :dry: tylko gdzie tu takiego eletronika złotego rączkę znaleźć i czy to w ogóle możliwe , no nic myślę, że zangażowanie było już duże w temat . Na tą chwilę chyba trzeba odpuścić.

Re: wyświetlacz biegów Gi Pro-instrukcja- podłączenie

Śr cze 26, 2013 9:18 am

albo zamontować gipro...
Odpowiedz