Stopka centralna

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Stopka centralna

Postprzez kura » So lis 24, 2012 10:31 pm

Dobry wieczór wszystkim,
Postanowiłem poruszyć znowu temat już wcześniej na forum poruszany, ale... chyba nigdy nie dokończony... Możliwe, że coś mi umknęło to proszę mnie "nawrócić". :bash:
Byłem dziś w Louis'ie i oglądałem stopki centralne do CBF 600 (PC38). Mają do wyboru SW-MOTECH i HEPCO&BECKER. Obie w przybliżonych cenach (odpowiednio 150e i 190e).
I tu moje pytanie do Was... czy są jakieś znaczące różnice w (1) użytkowaniu, (2) ewentualnej stabilności motocykla i (3) trudności/łatwości montażu w zależności od producenta? Bo jeśli nie to - jak kiedyś w znanej reklamie powiedzieli... "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać"? :dusgust:
O stopkach oryginalnych Hondy nie wspominam bo tu ceny są hon(dren)dalne! :eek:
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne skierowanie mnie w odpowiednie miejsce na forum jeśli gdzieś padła już odpowiedź na moje pytanie.
Kura // Northeim/Głogów/Żary
Avatar użytkownika
kura
Znawca
 
Posty: 456
Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 7:31 pm
Lokalizacja: 37154, Northeim, Niemcy
Wiek: 47
Imię: Krzychu
Motocykl: Honda CBF600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: Stopka centralna

Postprzez raphi » N lis 25, 2012 11:59 am

Stopka to coś co się zużyć może tylko podczas dzwona, i też nie zawsze, więc może warto poszukać wśród oryginalnych używek?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Stopka centralna

Postprzez kris » Pn lis 26, 2012 8:08 am

Poszukaj z rozbitka na allegro można już za 100 wyrwać. Ja kupiłem z rozbitka i nie miałem żadnego problemu z montażem, jest tylko lekko przerysowana z boku ale w niczym to nie przeszkadza. Lepiej jest kupić oryginał używany niż jakiś zamiennik lepiej to wygląda.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Odp: Stopka centralna

Postprzez motolukasz » Śr lis 28, 2012 9:46 pm

Też kupiłem na allegro idealny komplecie za około 200 zł.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości