CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez marcin » Cz gru 13, 2012 1:32 pm

Odpalalem moja CBF kilka razy od starowskiego akumulatora (12v i w cholere amper) i nic sie nie dzialo poza tym ze zwawiej krecil. Z poprzednim moto robilem tak samo i bylo ok. Na twoim miejscu podlaczyl bym szelki do klem i odpalil- jesli bedzie ok to znaczy ze aku. pzdr :)
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez Turos » Cz gru 13, 2012 2:00 pm

rupert napisał(a):
MrGlub napisał(a):Prąd rozruchu jest maksymalnym prądem jaki może akku dać.
nawet jeśli akku ma możliwość dania znacznie większy prąd to rozrusznik weżmie tyle ile weżmie...
nic nie powinno się stać.

Kolega spalił regulator napięcia w KTMie odpalając od zgaszonego auta (zapalone generuje więcej mocy), 400zł w plecy. Mechanik sprawdził altka i rozrusznik i dał do zrozumienia, że fartem nic się nie stało. Pamiętaj, że prądu nie podpinasz bezpośrednio do rozrusznika, tylko wali przez całą instalację i po odpaleniu chwila mija zanim odepniesz to zewnętrzne zasilanie.
Co masz na myśli "nic nie powinno się stać"? Jaka będzie odpowiedź jak koledze coś padnie?


heh z tego wynika, że podłączając lampkę 12V do aku z moto będzie słabiej świecić, a gdy podłącze do aku samochodowego to mocniej, bo ma większy prąd rozruchowy. :) aż przetestuje i wam powiem, mam takie urządzenie do pomiaru "jasności" od starej lustrzanki i przekażę niedługo moje wyniki :) ale coś mi się zdaje, że różnicy nie będzie... oczywiście zmierzę również napięcie na każdym akumulatorze bo to będzie miało kluczowe znaczenie.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez rupert » Cz gru 13, 2012 2:35 pm

turos napisał(a):heh z tego wynika, że podłączając lampkę 12V do aku z moto będzie słabiej świecić, a gdy podłącze do aku samochodowego to mocniej, bo ma większy prąd rozruchowy. :) aż przetestuje i wam powiem, mam takie urządzenie do pomiaru "jasności" od starej lustrzanki i przekażę niedługo moje wyniki :) ale coś mi się zdaje, że różnicy nie będzie... oczywiście zmierzę również napięcie na każdym akumulatorze bo to będzie miało kluczowe znaczenie.

Złóż np z 8 szt baterii R20 układ 12 voltowy, podłącz żarówkę H4 i powiedz jaką ciemność oświetliłeś :smoke:

ps. Nie chodzi o prąd rozruchowy, ale moc akumulatora...
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Odp: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez Glub » Cz gru 13, 2012 4:13 pm

Prad rozruchowy jest skorelowany z "mocą" akumulatora.
Choc nie powinno sie mowic o mocy w przypadku akumulatora. Jest to bledne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez wojciechu15 » Cz gru 13, 2012 4:40 pm

MrGlub napisał(a):
wojciechu15 napisał(a):Faktycznie, prąd rozruchu jest sporo większy, nie wiedziałem jednak, że może to wywołać taki kataklizm. Przepraszam za wtopę i dziękuję za poprawienie.


Prąd rozruchu jest maksymalnym prądem jaki może akku dać.
nawet jeśli akku ma możliwość dania znacznie większy prąd to rozrusznik weżmie tyle ile weżmie...
nic nie powinno się stać.


Właśnie tak samo myślałem i stąd moje zdziwienie.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez Turos » Cz gru 13, 2012 7:06 pm

rupert napisał(a):
turos napisał(a):heh z tego wynika, że podłączając lampkę 12V do aku z moto będzie słabiej świecić, a gdy podłącze do aku samochodowego to mocniej, bo ma większy prąd rozruchowy. :) aż przetestuje i wam powiem, mam takie urządzenie do pomiaru "jasności" od starej lustrzanki i przekażę niedługo moje wyniki :) ale coś mi się zdaje, że różnicy nie będzie... oczywiście zmierzę również napięcie na każdym akumulatorze bo to będzie miało kluczowe znaczenie.

Złóż np z 8 szt baterii R20 układ 12 voltowy, podłącz żarówkę H4 i powiedz jaką ciemność oświetliłeś :smoke:

ps. Nie chodzi o prąd rozruchowy, ale moc akumulatora...


Nie jaką ciemność tylko ilość lumenów albo inną wartość.
http://www.jollinger.com/photo/meters/m ... grad4.html
czymś takim zmierzę. A jak podłącze coś takiego: http://taktyczny.com/baterie-i-adowarki ... stock.html
to myślisz, że więcej "ciemności oświecę" ?
Słyszałem o sprawności ogniwa, ale mocy? Coś pany mieszacie, w AEG (elektryczne repliki na kulki 6mm z tworzywa) ważne jest napięcie, a nie pojemność czy sprawność - mogą być to Ni-Cd mogą to być Ni-Mh a mogą to być Li-Po które różnią się pojemnością i sprawnością.
Spoko, podłącze dwa akumulatory motocyklowy i samochodowy, sprawdzę i będzie wiadomo. A co za różnica czy H4 czy zwykłą żarówkę podłącze?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Odp: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez rupert » Cz gru 13, 2012 8:53 pm

Moc to iloczyn natezenia i napiecia. Akumulatory opisane sa w Ah, wiec potrzebaby zrobic pomiary by okreslic amperaz, ktory zalezy od teperatury i zuzycia aku.
Tak wiec im pojemniejszy akumulator tym wiecej mocy. Przeklada sie to na prad rozruchowy, jak i czas pracy.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Odp: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez Glub » Cz gru 13, 2012 9:26 pm

Ale to ze akku ma duzo "mocy" nic nie znaczy.
Najwazniejsze jest jaki prąd i w jakim czasie jest w stanie dac.
Praca w funkcji czasu.
Maly motocyklowy akumulator moze dac taki sam prad jak duzy samochodowy, tylko znacznie krócej.
podlaczajac akku samochodowe i jakiekolwiek inne /zakladam ze sprawne/ do motocykla nic zlego sie nie wydarzy.

Inna sytuacja jest podlaczanie calego damochodu rownolegle do instalacji motocykla.
Jeden: nie wolno tegi robic przy wylaczonym silniku samochodu.
Dwa: kolejnosc podlaczania. Najpierw plus do.plusa a potem minusy. Nigdy odwrotnie.

W sytuacji gdy akku w moto mamy zdechniete a podlaczymy sie do samochodu bez wlaczonego silnika, akumulatory wyrownają napiecia. Dlatego nie silnik samochodu musi pracowac- zapewni prad ladowania.koniec kropka i wystarczy.
Dla mnie eot
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez other99 » Cz gru 13, 2012 9:56 pm

a czy możecie polecić mi Panowie jakiś akumulator? Bo na allegro ceny są między 130zł a nawet 600zł ;( a to już sporo
other99
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr gru 12, 2012 6:56 pm
Motocykl: Honda CBF 600
W siodle: >300 kkm

Odp: CBF 600 Po rozbiórce nie odpala ;((

Postprzez rupert » Pt gru 14, 2012 6:35 am

other99 napisał(a):a czy możecie polecić mi Panowie jakiś akumulator? Bo na allegro ceny są między 130zł a nawet 600zł ;( a to już sporo

Szukaj na forum, bylo niedawno.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości