Dystanse wydłużające do lusterek

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez goramo » Pt mar 04, 2011 9:41 pm

Cześć.


W związku z tym, że na cruiserze przyzwyczaiłem się do świetnego zakresu widoczności w lusterkach (w każdym z obydwu lusterek było widać całą drogę za plecami - od lewa do prawa) cały czas mnie trapi jakby tu poprawić tą sprawę w CBFie. Jak dla mnie to w tych lusterkach nic kompletnie nie widać. :wallbash:
Albo można ustawić tak, że widać łokcie i jak się odchyli ciało na bok to jakiś tam skrawet drogi za plecami, albo znowu widać sąsiednie pasy ruchu (też bez rewelacji :kwasny: ) ale wtedy nie widać kompletnie nic za plecami.... :angry:

Jak miałem ustawienie 1-wsze to zdarzało się , że nie wiedziałem czy pas można zmienić bo nie wiadomo czy coś nie jedzie z boku.

Jak miałem ustawienie 2-gie, to choć w miarę widziałem co się dzieje na sąsiednich pasach ruchu, to zdarzało się znowu, że mi siedział ktoś autem 2 metry za dupą a w lusterkach tego nie widać... :bash:


I tak właśnie sobie szukam po necie czegoś takiego jak dystanse montowane między owiewkę a podstawę ramienia lusterka w celu zwiększenia rozstawu lusterek.


Znalazłem coś takiego:


Obrazek


albo takiego:

Obrazek


albo takiego:

Obrazek




Tylko, że taki kawałek aluminium kosztuje od 40 do 50 eurasów.... :mad: :mad: :mad: :mad: :censored: :censored: :censored:


Ma ktoś z Was coś podobnego? :unsure: Może ktoś spotkał gdzieś taniej takie ustrojstwo? :unsure:


Pozdrawiam
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez goramo » Pt mar 04, 2011 9:57 pm

Pierwsze są o tyle fajne, że składają się z zestawu płytek po 13mm grubości po 3 sztuki na stronę. Dzieki temu można regulować rozsunięcie lusterek montując po jednej, po dwie, albo po trzy płytki pod każde lusterko. (zdjęcie przedstawia przykładowe płytki, więc nie sugerujcie się czachą Kawasaki).

Drugie wydają mi się najmniej stabilne - obawiam się, że lusterka mogą zacząć wpadać w drgania po zamontowaniu na takich "patyczkach"...


Trzecie wyglądają stabilnie, ale nie posiadają raczej możliwości żadnej regulacji. Po prostu wstawia się pod mocowanie kawał dystansu i tyle.




Tak z jednej strony rozważając, to się człowiekowi nóż w kieszeni otwiera na myśl, że na taki drobiazg trzeba wydać około 200 pln, ale z drugiej strony jest to kwota pomijalnie mała w porównaniu do zysku jaki może przynieść w postaci uniknięcia wjechania jakiejś puszce pod koła przy zmianie pasa ruchu....
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez menel » So mar 05, 2011 6:24 am

A może udasz się do jakiegoś zakładu, wycinającego wodą lub laserem i zlecisz wykonanie zestawu takich przekładek?

Albo daj ślusarzowi na pół gaza, to powierci Ci kawałek aluminium (fot. 2), potem tylko czarny spray i gotowe :clap:
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez Goral4t » So mar 05, 2011 8:50 am

nom dokładnie lepiej sobie samemu wykonać z aluminium lub nawet zwykłej blaszki ;) wystarczy ze znajdziesz kogoś z frezarką i na pewno to zrobią nie musi być laser ;) czy numeryczna
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez klemens » So mar 05, 2011 4:56 pm

Goral1906 napisał(a):nom dokładnie lepiej sobie samemu wykonać z aluminium lub nawet zwykłej blaszki ;) wystarczy ze znajdziesz kogoś z frezarką i na pewno to zrobią nie musi być laser ;) czy numeryczna

albo ze starej szprychy rowerowej... Nie gniewajcie się za to, co napiszę (powtarzam się, bo już to kiedyś pisałem). Wg deklarowanych przez Was przebiegów czasem te 2 stówy wydacie dziennie na paliwko. A jak trzeba kupić jakieś osłony, błotnik czy przedłużkę to szkoda Wam takiej kwoty na coś porządnego tylko kombinujecie jak założyć jakieś badziewie, z którym później przeważnie są same problemy albo w ogóle wstyd to założyć.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez motolukasz » So mar 05, 2011 7:29 pm

klemens napisał(a):
Goral1906 napisał(a):nom dokładnie lepiej sobie samemu wykonać z aluminium lub nawet zwykłej blaszki ;) wystarczy ze znajdziesz kogoś z frezarką i na pewno to zrobią nie musi być laser ;) czy numeryczna

albo ze starej szprychy rowerowej... Nie gniewajcie się za to, co napiszę (powtarzam się, bo już to kiedyś pisałem). Wg deklarowanych przez Was przebiegów czasem te 2 stówy wydacie dziennie na paliwko. A jak trzeba kupić jakieś osłony, błotnik czy przedłużkę to szkoda Wam takiej kwoty na coś porządnego tylko kombinujecie jak założyć jakieś badziewie, z którym później przeważnie są same problemy albo w ogóle wstyd to założyć.


Gdyby tu była ikonka "lubię to" jak na facebook-u to bym ją kliknął :lamo:
klemens :thumbsup:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez zbyhu » So mar 05, 2011 8:25 pm

Yo!

A ja sie nie dziwie, ze ludzie tak kombinuja.
Bo jak za jakis badziew masz wylozyc ciezka kase, tylko dlatego ze ma w nazwie "motocyklowy", to sorry.
Dobrze to bylo np. widac, jak chcialem kupic sobie termometr do moto. Wszystkie motocyklowe - 100-200zl. A do samochodow dalo sie i za 10zl znalezc.

Dobry rzemieslnik zrobi takia przedluzke do lusterek w kilkanascie minut i nie bedzie wygladala gorzej od takiej ze sklepu. I cena nie zabije.

Tak jak z moim ciezarkiem z konca kierownicy. Uzywke oryginalna na allegro koles sprzedawal za 50zl. A znajomy mi na tokarce taka dorobil za czteropak piwa w pare minut. Jeden sik czarnego sprayu i nie widac, ze dorabiana. Zaoszczedzilem pol baku :P.

To samo z olejarka. Scottoiler nowy - kilkaset zlotych. Samorobka, dzialajaca nie gorzej - koszt ponizej 100zl. Kilkaset zlotych, czy kilka zbiornikow paliwa oszczednosci - to juz zysk na niezla wyprawe.

Ale rozumiem tez, ze mocowanie czegos drutem do motocykla wartego 20-30tys.zl jest smieszne. Dlatego nie podjalbym sie zrobic sobie samodzielnie takich przedluzek do lusterek, bo wygladaloby to pewnie zalosnie ;).

Pzdr

PS
Gdyby sie dalo "zrobic" paliwo, to uwierzcie, ze ludzie tez by kombinowali. Ale tu niestety zaoszczedzic sie nie da ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7389
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez Goral4t » N mar 06, 2011 12:57 am

hmm oszczędność ? niby zła?? na numerycznej frezarce dorabiasz przedmiot idealny jak ten który chcesz otrzymać <te płacone tak samo wykonane> na ręcznej frezarce ktoś kto się zna na pewno to dobrze zrobi.. pomalować nie jest problem .. a 200 zł za kawałek blachy to przesada.... i wcale nie koniecznie będziesz mieć lepsze to kupione niż dorobione..

ale mentalność jak mentalność zapłacę to lepsze a ja powiem tak gówno prawda ;)

a 50 zł czy 200zł to różnica... praktycznie 2 baków... więc mnie nie przekonasz ze jak kupisz masz lepiej ;)

a morał z tej bajki jest taki i nie którym znany ;) ze jak chcesz mieć za darmo i wiedzieć co masz musisz to zrobić sam ;)

ja tam nie mam problemu z widocznością ;) ale na najbliższej praktyce dorobię sobie coś w tym stylu ;) zobaczę jak się sprawdzi ;)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez sowa4 » N mar 06, 2011 12:11 pm

witam,
a jak wyglada sprawa - moze ktos probowal - z wyjeciem wkladow
lusterek?
jesli bez wiekszych problemow to moze z widocznoscia
pomoze zmiana na wklady sferyczne?
chyba fachowiec moze wyciac nowe na wzor starego?
sowa czyha
Avatar użytkownika
sowa4
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): N wrz 05, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: gdzie sie da
Motocykl: zapierdalacz

Re: Dystanse wydłużające do lusterek

Postprzez motolukasz » N mar 06, 2011 9:08 pm

Przecież tu nikt nie napisał, żeby nie kombinować. Przecież nikt nie lubi wydawać kasy w błoto.
Zgadzam się, że akcesoria motocyklowe są z założenia dwa razy droższe, ale nie każdy ma dostęp do tokarek, frezarek, warsztatu, narzędzi i kolegi, który zrobi coś za browca :cheers: . Poza tym spróbuj znaleźć w W-wie rzemieślnika, który po pierwsze będzie chciał się bawić a po wtóre raczy włączyć swoją maszynerię za mniej niż 100-kę :wallbash: .
Do tego nigdy nie wiesz, jaki będzie ostateczny efekt tego co wykonasz, a kupując gotowy element renomowanego producenta masz trochę większą pewność.
Tak więc punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika
motolukasz
Miłośnik
 
Posty: 658
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:52 pm
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 44
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości