Czujnik luzu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Czujnik luzu

Postprzez areq » Pn paź 07, 2013 9:00 pm

Chciałbym odgrzać ten wątek, choć mój przypadek w sumie tylko chyba tytuł ma wspólny z wcześniejszym problemem.

Zaliczyłem parę dni temu drobną wywrotkę i przy tej okazji między innymi zegary dostały trochę z prawej. Moto odbyło wizytę w warsztacie. Generalnie większych strat nie ma, wszystko proste, itd. Jednak jest pewna dolegliwość, mianowicie nie działa w ogóle kontrolka luzu. Nie ma innych objawów, silnik nie gaśnie przy rozłożonej stopce i wszystko wygląda ok - tylko brak światełka. Mechanik wydał wyrok zaocznie, że to się zdarza przy takich uderzeniach, coś tam się na płytce pewnie odczepiło, oni takie tematy próbowali naprawić, ale generalnie to przegrana sprawa i lepiej wymienić zegary. W sumie zostałem spławiony. Po szybkim przejrzeniu allegro się nieco zmarszczyłem i pomyślałem, że zasięgnę opinii w jedynie słusznym miejscu ;)

Czy jesteście w stanie na podstawie tych lakonicznych informacji coś mi poradzić? Może jakiś dobry adres w Wawie do takich problemów? Zakładam, że sam raczej nie jestem w stanie zbyt głęboko w tym podłubać.
areq
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So wrz 29, 2012 12:55 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 41
Imię: Arek
Motocykl: CBF 500 '07
W siodle: <100 kkm

Re: Czujnik luzu

Postprzez raphi » Pn paź 07, 2013 9:16 pm

Żarówka?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Czujnik luzu

Postprzez Tiarus » Wt paź 08, 2013 7:19 am

Tak jak pisze Raphi - zaczynaj od najprostszych (i najtańszyh) rzeczy.
sprawdzenie żarówki
sprawdzenie, czy nic się nie odkręciło czy nie obluzowało
sprawdzenie, czy nie pękł lub nie przetarł się jakiś przewód

Jak wykluczysz pierdoły, to zacznij się martwić, ale są duże szanse, że to właśnie pierdoła.

A mechanika wyślij do stu diabłów.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Czujnik luzu

Postprzez Mepik » Śr paź 09, 2013 2:13 pm

Z tego co pamiętam to w Haynesie podają że te kontrolki podswietlane są przez Ledy
Mepik
Użytkownik
 
Posty: 79
Dołączył(a): So sty 05, 2013 2:18 pm
Imię: Michał
Motocykl: cbf500
W siodle: <100 kkm

Re: Czujnik luzu

Postprzez areq » Śr paź 09, 2013 7:41 pm

Dzięki za sugestie. Nie wiem jeszcze czy tam są ledy, czy nie. Póki co walczę, żeby odczepić zegary, bo i tak to muszę zrobić, żeby podkleić pękniętą obudowę. Udało mi się odkręcić (chyba) wszystkie 4 śruby mocujące, ale nie wiem, czy nie muszę rozbebeszyć czegoś więcej bo w tym momencie nie jestem w stanie zdjąć zegarów z mocowania. Szukam rozwiązania, ale może ktoś z Was będzie w stanie mnie nakierować na jakieś diagramy, manuale, czy inne cuda? Z góry dzięki.

EDIT:
Chyba znalazłem to, czego szukałem i potwierdzają się moje najczarniejsze obawy, że muszę odkręcić kierownicę i półkę: viewtopic.php?f=25&t=1019#p20862. Mechanik mi o tym wspominał, ale nie chciałem mu wierzyć :) Pokombinuję i może dobiorę się do zegarów bez odczepiania ich. Masakra..

EDIT2:
Komentarz Zbyha natchnął mnię nadzieją: viewtopic.php?f=25&t=1019#p20869, jednak ponownie poległem. Czas wyjąć poważniejsze narzędzia niż śrubokręt krzyżakowy i klucz "10". Szykuje się ciekawy weekend.
areq
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So wrz 29, 2012 12:55 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 41
Imię: Arek
Motocykl: CBF 500 '07
W siodle: <100 kkm

Re: Czujnik luzu

Postprzez areq » N paź 13, 2013 8:55 pm

W ramach podsumowania: przyczyną okazał się odczepiony kabelek. Zabawy z odkręceniem zegarów trochę było, ale następnym razem pójdzie na pewno łatwiej. Generalnie rzecz biorąc tragedii nie było.
areq
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): So wrz 29, 2012 12:55 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 41
Imię: Arek
Motocykl: CBF 500 '07
W siodle: <100 kkm

Re: Czujnik luzu

Postprzez jokansen » Śr paź 23, 2013 5:02 pm

Półkę ruszałeś?
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości