a co sądzicie o wulkanizerach ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez Glub » So lip 20, 2013 8:07 pm

Ja to myśle o czymś takim: http://www.slime.pl/Co_to_jest_slime
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Odp: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez raphi » So lip 20, 2013 8:28 pm

sikor napisał(a):Wczoraj zalatalem opone za pomoca zestawu ze sznurami i zbiorniczkami z CO2. Zlapalem wkreta do regipsow, wykrecilem go z opony, rozwiercilem dziure za pomoca szpikulca, potem nalozylem sznur na szydlo, posmarowalem klejem, wcisnalem do dziury. Po 15 minutach napompowalem kolo za pomoca dwoch cardridgeow z CO2, obcialem nadmiar sznura i pojechalem do CPNu dopompowac kolo kompresorem. Jezdzilem jeszcze wczoraj i dzisiaj i cisnienie jest OK. Lamie sie czy kupowac nowa opone bo ta ma tylko 3000 km (jest to tylna opona).
Dodam jeszcze, ze naprawa jest bardzo latwa, postepowalem zgodnie z instrukcja, ktora jest w zestawie i robilem to pierwszy raz w zyciu.

Na sznurze chodzi o to by dojechać do oponiarza! Niech Ci założy tzw. grzybka. To taki rodzaj łatki zakładany od wewnątrz opony. Ciśnienie w oponie tylko umacnia łączenie. Ja tak naturlałem 20 tyś na oponie. To zdecydowanie bezpieczniejsze. Na sznurze nie polecam dzidowania i winklowania. Może puścić.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez sikor » N lip 21, 2013 11:33 am

Czytalem gdzies, ze oponiarze nie chca naprawiac "po sznurze", mam nadzieje, ze to nieprawda. Ale co do zestawu ze sznurem to ciesze sie, ze okazalo sie, ze to dziala. Nigdy nie rusze sie w trase bez tego.
sikor
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): So mar 23, 2013 7:24 am
Imię: sikor
Motocykl: honda NC 700 S
W siodle: <100 kkm

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez Jurek » Wt lip 23, 2013 9:15 am

MrGlub napisał(a):Ja to myśle o czymś takim: http://www.slime.pl/Co_to_jest_slime

Miałem i na szczęście nie musiałem używać w boju,więc trudno stwierdzić czy się sprawdza.Są filmiki w necie demonstrujące działanie tego ustrojstwa :smoke:
Jurek
 

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez Tiarus » Wt lip 23, 2013 9:17 am

W pojazdach osiągających prędkość większą niż 100 km/h zaleca się używanie uszczelniacza tylko do napraw doraźnych w podróży ponieważ przy większej prędkości może on powodować nadmierne wibracje w kołach.
Zaleca się wykonanie ostatecznej naprawy w wyspecjalizowanym warsztacie tak szybko jak to tylko możliwe. Uszczelniacz nie zapewnia naprawy bocznych przebić i nie powinien być używane z wadliwym zaworem lub zniszczoną obręczą.
Należy chronić oczy podczas instalacji.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Odp: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez RAV » Wt lip 30, 2013 6:14 am

raphi napisał(a):
sikor napisał(a):Wczoraj zalatalem opone za pomoca zestawu ze sznurami i zbiorniczkami z CO2. Zlapalem wkreta do regipsow, wykrecilem go z opony, rozwiercilem dziure za pomoca szpikulca, potem nalozylem sznur na szydlo, posmarowalem klejem, wcisnalem do dziury. Po 15 minutach napompowalem kolo za pomoca dwoch cardridgeow z CO2, obcialem nadmiar sznura i pojechalem do CPNu dopompowac kolo kompresorem. Jezdzilem jeszcze wczoraj i dzisiaj i cisnienie jest OK. Lamie sie czy kupowac nowa opone bo ta ma tylko 3000 km (jest to tylna opona).
Dodam jeszcze, ze naprawa jest bardzo latwa, postepowalem zgodnie z instrukcja, ktora jest w zestawie i robilem to pierwszy raz w zyciu.

Na sznurze chodzi o to by dojechać do oponiarza! Niech Ci założy tzw. grzybka. To taki rodzaj łatki zakładany od wewnątrz opony. Ciśnienie w oponie tylko umacnia łączenie. Ja tak naturlałem 20 tyś na oponie. To zdecydowanie bezpieczniejsze. Na sznurze nie polecam dzidowania i winklowania. Może puścić.



Czy ktoś wie gdzie w Krakowie jest taki oponiarz?
Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez sikor » Śr lip 31, 2013 1:32 pm

Rafal, takie cos zrobi Ci kazdy wulkanizator, nie musi byc specjalista od motocykli.
sikor
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): So mar 23, 2013 7:24 am
Imię: sikor
Motocykl: honda NC 700 S
W siodle: <100 kkm

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez iro » Cz sie 01, 2013 7:00 am

sikor napisał(a):Rafal, takie cos zrobi Ci kazdy wulkanizator, nie musi byc specjalista od motocykli.


Nie zgodzę się że każdy, nie dalej jak miesiąc temu złapałem gumę, wykręciłem koło i wesoło poleciałem do pierwszego lepszego wulkanizatora. Ten popatrzył na mnie jak na chorego i odesłał z kwitkiem. Dopiero za trzecim razem udało się znaleźć kogoś kto zawulkanizuje oponkę.
Avatar użytkownika
iro
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn lip 15, 2013 6:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: irek
Motocykl: Honda CBF600N\A
W siodle: <100 kkm

Odp: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez raphi » Cz sie 01, 2013 8:23 am

Dokładnie! Po pierwsze trzeba wiedzieć co i jak zrobić (np. przeszlifowac przy dziurze od środka by klej lepiej trzymał) a po drugie trzeba mieć tego grzybka. A po 3 samochodziarz zapewne przy zdejmowaniu gumy pocharata Ci całą felgę.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: a co sądzicie o wulkanizerach ?

Postprzez sikor » Pt sie 02, 2013 6:33 am

A, to sorki. U mnie (w malej dziurze) jest dwoch wulkanizatorow i kazdy wie o co chodzi, wiec myslalem, ze tak jest wszedzie.
sikor
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): So mar 23, 2013 7:24 am
Imię: sikor
Motocykl: honda NC 700 S
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości