Wysokość kanapy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Dude » N mar 13, 2011 10:53 am

goramo napisał(a):ASO dobre na wszystko! :thumbup: :smoke:


Ma to dla nich sens. Najpierw sprzedają moto z rabatem a potem rabat oddajesz w akcesoriach i serwisie:)
W sumie zobaczę jak moja piękniejsza połówka sobie radzi na środkowym ustawieniu i jak słabo to nie podwyższę...
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Dude » So kwi 16, 2011 12:51 pm

Kanapę podniosłem, trochę to trwało, bo nijak nie mogłem ruszyć śrub od stelaża wysokości. Wygląda na to, że jest lepiej przy moim wzroście.
Dzięki!

EDIT
Dziś po całym dniu jeżdżenia wiem na 100%, że w moim przypadku kanapa w najwyższym położeniu jest najwygodniejsza:)
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Dude » N kwi 17, 2011 7:06 pm

Goral1906 napisał(a):ja też podniosłem sobie siedzonko przy remoncie obecnym zauważyłem ze troszkę mniej mam stopy na glebie przy staniu ;D a co do szybki to wyżej się nie da ;) jedynie akcesoryjna lub deflektor czy jakoś tak doczepka do szybki na śrubki ;)
a co do siedziska także ci kanapa odstaje od baku jak w moim przypadku czy tylko ja mam coś nie tak ??


Tak odstaje, ale ja nie widzę jakiejś ogromnej różnicy wizualnej. Patrząc tylko na sprzęta to w sumie jakbym kupił moto z siedziskiem na maksa to nawet bym o tym nie wiedział, dla mnie jest ogólnie, wizualnie tak samo. Za to jazda jest teraz dużo, dużo przyjemniejsza i tak już zostanie:)
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Pn kwi 18, 2011 7:19 am

Ja muszę trochę pobawić się ustawieniamia bo jak dla mnie ( 185 cm) pozycja środkowa jest nieco niewygodna. Nie wiem jaką wy macie pozycję ? W chwili obecnej jestem lekko pochylony w stronę zbiornika ( siedzisko pod lekkim kątem ) co powoduje dyskomfort w pewnych częściach ciała oraz część ciężaru ciała opiera się na rękach-manetkach co przy dłuższej trasie powoduje zmęczenie i drętwienie rąk.
Zastanawiam się czy można przednią kanapę bardziej wypoziomować ??
Jakie są Wasze odczucia ?
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez menel » Pn kwi 18, 2011 7:33 am

Co wypoziomować?
Są trzy pozycje: nisko, średnio, wysoko inaczej się nie da.
Przy twoim wzroście ustawiasz wysoko i cieszysz się jazdą.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Dude » Pn kwi 18, 2011 9:16 am

Podnieś kanapę na maksa, przy 185 wzrostu tak powinno być najwygodniej. Teraz cieszę się jeszcze bardziej:) Kanapę podnosi się w 2 miejscach i oba muszą być na tym samym poziomie.
Dodatkowo możesz ustawić kierownicę bliżej, ma chyba 3 ustawienia. Mnie też bolą nadgarstki, tylko ja jako świeżak, za bardzo się spinam. Jak się rozluźnisz, zegniesz ręce w łokciach to i nadgarstki odpoczną.
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez goramo » Pn kwi 18, 2011 9:23 am

Bosman78 napisał(a):Ja muszę trochę pobawić się ustawieniamia bo jak dla mnie ( 185 cm) pozycja środkowa jest nieco niewygodna. Nie wiem jaką wy macie pozycję ? W chwili obecnej jestem lekko pochylony w stronę zbiornika ( siedzisko pod lekkim kątem ) co powoduje dyskomfort w pewnych częściach ciała oraz część ciężaru ciała opiera się na rękach-manetkach co przy dłuższej trasie powoduje zmęczenie i drętwienie rąk.
Zastanawiam się czy można przednią kanapę bardziej wypoziomować ??
Jakie są Wasze odczucia ?


Może po prostu źle dosiadasz sprzęta :rolleyes:
Ciężar ciała powinien być rozmieszczony tylko na dupie i podnóżkach, rękami nie powinno się napierać na kierownicę ani na niej "wisieć". Jeśli jakimś sposobem zjeżdżasz na zbiornik to spróbuj mocniej objąć kolanami zbiornik.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Pn kwi 18, 2011 9:52 am

No właśnie podnieść a może obniżyć ? bo jak podniosę kanapę to moja pozycja względem kierownicy będzie jeszcze bardziej pochylona.
Zastnawiam się nad jeszcze jednym „mykiem” . Przednie siedzisko jest regulowane w 2 miejscach ( przód wysokość takich widełek-stylarze i tył przy aku). Może obniżyć tylko tylną regulację wtedy cała kanapa będzie bardziej wypoziomowana. Jest to możliwe bo kiedyś niechcący tak zamontowałem siodło.

Bo z pewnościa coś jest nie tak w usawieniu ponieważ część ciężaru ciała spoczywa na rękach może faktycznie ragulacja kierownika pomoże :biggrin:
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Dude » Pn kwi 18, 2011 12:48 pm

Bosman78 napisał(a):N...Może obniżyć tylko tylną regulację wtedy cała kanapa będzie bardziej wypoziomowana. Jest to możliwe bo kiedyś niechcący tak zamontowałem siodło.

Bo z pewnościa coś jest nie tak w usawieniu ponieważ część ciężaru ciała spoczywa na rękach może faktycznie ragulacja kierownika pomoże :biggrin:

Możesz tak złamać mocowanie kanapy, bo jest plastikowe. Musi być równo, znaczy tak samo przód i tył.
Ja zmieniłem technikę siedzenia, dupsko bliżej baku, kolana na bak i jest lekko na rękach.
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Pn kwi 18, 2011 12:58 pm

hehe no mi po 10-15 km. z Bokserek robią się stringi :clap:
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości