Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Wysokość kanapy

Cz mar 10, 2011 4:58 pm

Jakie jest fabryczne ustawienie kanapy: najniżej-środek-najwyżej? Przy moim wzroście 191 cm, wydaje mi się, że mógłbym podnieść lekko kanapę i byłoby wygodniej. Sam nie wiem. Przeczytałem instrukcję i trochę przeszła mi ochota na gmeranie. Dużo śrubek do odkręcenia i jeszcze potrzebny klucz dynamometryczny:(

Re: Wysokość kanapy

Cz mar 10, 2011 5:04 pm

Dude napisał(a): Dużo śrubek do odkręcenia i jeszcze potrzebny klucz dynamometryczny:(


Boziu.... :eek:


Co Ty piszesz? Dużo śrubek?? Bez przesady - ile ich tam jest do odkręcenia: 4, 6, 8? :unsure: :msn-wink:

I po co ci klucz dynamometryczny??? :wacko: Silnika przecież nie będziesz składać... :lol: :lol: :lol:

Przykręcić kilka śrubek stelaża pod dupę to można byle jakim kluczem....

Re: Wysokość kanapy

Cz mar 10, 2011 5:13 pm

Yo!

Bez przesasdy, nie ma az tylu srub do odkrecania.

Zdejmujesz tylna kanape, przednia odkrecasz dwoma srubami. I juz masz dostep do stelaza fotela, ktory trzyma sie chyba na 4 srubach.
No, moze jeszcze od biedy moga byc te czarne boczki plastikowe, nie wiem, czy ich tez nie trzeba odkrecic, ale to masz raptem 2 sruby wiecej :).

Jeden imbus i dwa klucze plaskie. Chyba oryginalnym zestawem kluczy da sie to zrobic...

Pzdr

Re: Wysokość kanapy

Cz mar 10, 2011 5:24 pm

Nie trzeba odkręcać boczków. Tylko w sumie 6 śrub (przynajmniej w CBF1000). Trudność w skali od 0-10 oceniam na 0. Wystarczą klucze fabryczne - są dobrej jakości, chociaż jak masz lepsze to oczywiście nie zaszkodzi. Ustawienie fabryczne u mnie było w pozycji środkowej i tak też zostawiłem po kilku próbach (179 cm wzrostu)

Re: Wysokość kanapy

Cz mar 10, 2011 10:42 pm

Przy Twoim wzroście kanapa stanowczo na max. Ja mam 177 cm, ustawiłem w najwyższym położeniu i wcale nie jest za wysoko.

Re: Wysokość kanapy

Pt mar 11, 2011 7:59 am

mtr napisał(a):Przy Twoim wzroście kanapa stanowczo na max. Ja mam 177 cm, ustawiłem w najwyższym położeniu i wcale nie jest za wysoko.

Ja mam 174, ustawiłem na minimum i uważam że jest perfekt!

Re: Wysokość kanapy

Pt mar 11, 2011 3:13 pm

Ja w tym sezonie będę musiał poeksperymentować. Do tej pory jeździłem na ustawieniu fabrycznym - czyli środkowym i było raczej OK.
W związku jednak z tym, że mierzę raptem całe 170cm wzrostu, to spróbuję w nieługiej przyszłości dolnego położenia - pewnie będzie lepiej w kwestii manewrów parkingowych, ale za to nogi będą nieco bardziej ugięte podczas jazdy...

Spróbujemy zobaczymy....


:smoke:

Re: Wysokość kanapy

Pt mar 11, 2011 8:28 pm

Ok, ok, ok:) W instrukcji napisali to się zapytałem jak to jest:)

Re: Wysokość kanapy

So mar 12, 2011 8:29 am

Dude napisał(a):Ok, ok, ok:) W instrukcji napisali to się zapytałem jak to jest:)



Dude, w instrukcji do CBF1000 to napisali żeby ze zmianą wysokości siodła przyjechać do ASO... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tak samo ze zmianą wysokości położenia szyby..... :thumbup: :lol: :lol: :lol:


Niedługo będą pisać, że aby dopompować powietrze w oponach to należy do ASO jechać...


ASO dobre na wszystko! :thumbup: :smoke:

Re: Wysokość kanapy

So mar 12, 2011 8:27 pm

heh ja raz zmienił☺em wysokość kanapy .. i sie zdziwiłem bo strasznie brzydko w tedy moto wygląda;/ wiec zostawiam na środku ;) i wszystko tak jak ma być ;)
Odpowiedz