Wysokość kanapy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Wysokość kanapy

Postprzez klemens » Wt kwi 19, 2011 8:54 pm

Chyba wiem, o co chodzi Bosmanowi. Miałem ten sam problem. Siedzisko w tylnej części wznosi się ku tyłowi. Jak ktoś siedzi dupskiem daleko, to z czasem zjeżdża do przodu i ewentualnie przy okazji odparza sobie wewnętrzne części ud (jeśli ściska nimi siodło, żeby nie zjeżdżać). Dodatkowo zapiera się rękami i drętwieją dłonie. Dlatego właśnie dałem kanapy do przeróbki (osobny wątek: KANAPA). Teraz kanapa jest pozioma - przynajmniej w części, na której siedzę. Na razie jestem zadowolony ale nie będę jeszcze śpiewał hymnów pochwalnych - trzeba pojeździć więcej i na dłuższych trasach.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Śr kwi 20, 2011 8:52 am

sprzedaj info odnośnie tego patentu :beer: bo wybieram się w dłuższą traskę
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez klemens » Śr kwi 20, 2011 7:57 pm

Moje perypetie z kanapą opisałem w wątku Ogólne/KANAPA. Jest tam też foto. Wysyłałem ją do poprawki 2 razy. Za 1 razem całkowicie zdałem się na doświadczenie firmy i nie byłem zadowolony z efektu. Po poprawce było już OK. Ale trwało to bardzo długo. Poprawiać kanapę bezpośrednio przed długim wyjazdem nie polecam. Bo co zrobisz, jak po przeróbce będzie jeszcze gorzej a nie będzie już czasu na kolejne poprawki? Efekt końcowy to wielka niewiadoma. A jak kanapa nie wróci do Ciebie na czas? Ale jak jesteś zdecydowany wpisz w google Mariomoto i wszystko będziesz wiedział.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Cz kwi 21, 2011 8:31 am

To chyba sobie odpuszczę zbyt duże ryzyko- pokombinuję jeszcze ustawieniem wysokości kierownicy i kanapy bo przed rozpoczęciem sezonu nie chciał bym zbytnio ingerować w moto szczególnie, iż to kosztuje a efekty mogą być różne.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez klemens » Cz kwi 21, 2011 11:29 am

No właśnie. Nie jest to zabawa szczególnie tania i jej skutek jest trudny do przewidzenia. Jeśli siedzisko bardzo Ci dokuczy, możesz sobie spokojnie załatwić te przeróbki np.w listopadzie. Muszę tu jednak przyznać, że słyszałem już o Mariomoto od gości, którzy przerabiali już u niego po kilka motorów i wszyscy byli z jego usług bardzo zadowoleni.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Wysokość kanapy

Postprzez sowa4 » So kwi 23, 2011 2:24 pm

odnosnie przerobek kanap - na forum TA
zachwalano takze (oprocz mariomoto):
http://magna-tapicerstwo.prv.pl/index.htm
nie mieli wkladek zelowych

oraz czlowieka z allegro:
http://moto.allegro.pl/listing.php/user ... 12&order=t
login:
Gorjan-BIS

sam wyslalem zapytanie;], cbf w ofercie nie znalazlem;] i mam blizej niz do mario
sowa czyha
Avatar użytkownika
sowa4
Znawca
 
Posty: 207
Dołączył(a): N wrz 05, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: gdzie sie da
Motocykl: zapierdalacz

Re: Wysokość kanapy

Postprzez kemyR » Pn maja 16, 2011 11:32 pm

Dude napisał(a):...
Dodatkowo możesz ustawić kierownicę bliżej, ma chyba 3 ustawienia...


Wow o tym nie słyszałem, jak to się robi bo chętnie bym sobie odsunął kierę :)
CBF - Coś Bardzo Fajnego
Avatar użytkownika
kemyR
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 10:00 pm
Motocykl: CB1000Ra

Re: Wysokość kanapy

Postprzez Bosman78 » Wt maja 17, 2011 1:32 pm

Można trzeba poluzować 4 śruby i się pobawić, należy pamiętać, iż po wybraniu położenia wyregulować ustawienia manetek, lusterka i dźwigni
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez zbyhu » Wt maja 17, 2011 1:46 pm

Yo!

Kierownice reguluje sie inaczej.
Te pionowe "mostki" do ktorych jest przykrecona kierownica, sa mocowane w gornej polce. I te mostki mozna odkrecic, obrocic o 180 stopni i przykrecic. Wtedy kierownica jest 1-2cm blizej lub dalej od kierowcy.

Owszem, mozna tez sobie ustawic kierownice gora dol, krecac nia w mocowaniu, ale samych klamek i przelacznikow potem juz nie przestawisz, bo w kierownicy sa otwory na kolki ustalajace polozenie przelacznikow i klamek.

Mozna ew. nawiercic nowe otwory w kierownicy :P.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wysokość kanapy

Postprzez menel » Wt maja 17, 2011 3:06 pm

zbyhu napisał(a): te mostki mozna odkrecic, obrocic o 180 stopni i przykrecic. Wtedy kierownica jest 1-2cm blizej lub dalej od kierowcy.


Może w litrze, w 600 nie.

zbyhu napisał(a):ale samych klamek i przelacznikow potem juz nie przestawisz, bo w kierownicy sa otwory na kolki ustalajace polozenie przelacznikow i klamek.


Panele z przełącznikami są ustalone kołkami, klamki nie.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości