[PYTANIE] Zdjęcie zbiornika paliwa

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[PYTANIE] Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez rolecki » Śr lut 06, 2013 7:31 pm

Witam ,zastanawia mnie od jakiegoś czasu czy przy zdjęciu zbiornika paliwa w cbf 600 na gaźnikach gdy odłączy się przewody paliwowe to benzyna będzie leciała czy nie, bo z tego co się orientuje nie ma kranika i nie można nic zakręcić i wszystko działa podciśnieniowo.Szykuje mi się wymiana świec już raz to robiłem i podniosłem tylko zbiornik ale i tak nie było lekko i zastanawiam się że lepiej byłoby go zdjąć ,żeby był lepszy dostęp i czy jest jakaś kolejność przy odpinaniu przewodów?
Avatar użytkownika
rolecki
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr wrz 19, 2012 8:12 pm
Lokalizacja: pod Warszawą
Wiek: 40
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr lut 06, 2013 7:40 pm

rolecki napisał(a):Witam ,zastanawia mnie od jakiegoś czasu czy przy zdjęciu zbiornika paliwa w cbf 600 na gaźnikach gdy odłączy się przewody paliwowe to benzyna będzie leciała czy nie, bo z tego co się orientuje nie ma kranika i nie można nic zakręcić i wszystko działa podciśnieniowo.Szykuje mi się wymiana świec już raz to robiłem i podniosłem tylko zbiornik ale i tak nie było lekko i zastanawiam się że lepiej byłoby go zdjąć ,żeby był lepszy dostęp i czy jest jakaś kolejność przy odpinaniu przewodów?

W wersji na wtrysku po odłączeniu zbiornika nic mi nie ciekło, tylko resztki, które były w przewodzie. Podejrzewam, że w wersji gaźnikowej będzie tak samo. Z tego co wiem, to pompka paliwa jest w zbiorniku i nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby zmieniali specjalnie coś dla wersji gaźnikowej. :scared:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez rolecki » Śr lut 06, 2013 7:45 pm

ale chyba w wersji gaźnikowej nie ma w ogóle pompki paliwa bo nigdy tam nic nie słyszałem po przekręceniu kluczyka żeby coś paliwa pompowało i nie potrzeba takiego ciśnienia paliwa jak do wtrysku mi się wydaje że to wszystko działa podciśnieniowo ale mogę się mylić
Avatar użytkownika
rolecki
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr wrz 19, 2012 8:12 pm
Lokalizacja: pod Warszawą
Wiek: 40
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr lut 06, 2013 8:13 pm

rolecki napisał(a):ale chyba w wersji gaźnikowej nie ma w ogóle pompki paliwa bo nigdy tam nic nie słyszałem po przekręceniu kluczyka żeby coś paliwa pompowało i nie potrzeba takiego ciśnienia paliwa jak do wtrysku mi się wydaje że to wszystko działa podciśnieniowo ale mogę się mylić

Masz rację. Patrzyłem w serwisówce i nie znalazłem pompy paliwa, tylko przewody podciśnieniowe. :eek:
Ale patrząc poniżej, w zbiorniku masz zawór podciśnieniowy i wg mnie nie powinno paliwo samo lecieć.
Pompa paliwa cbf 600.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez rolecki » Śr lut 06, 2013 8:25 pm

no właśnie zresztą jakby była pompa to po zimie paliła by do pierwszego strzału a tak trzeba ja kręcić kilka razy
Avatar użytkownika
rolecki
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr wrz 19, 2012 8:12 pm
Lokalizacja: pod Warszawą
Wiek: 40
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: 100-200 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez Turos » Śr lut 06, 2013 8:43 pm

w 500 przy zdejmowaniu zbiornika nic nie wyciekło, tam chyba to wszystko działa na zasadzie podciśnienia, coś musi zassać paliwo, żeby leciało. Jeśli się mylę, to proszę to sprostować. Na bank nic się nie lało, bo przy mnie mechanik zdejmował mi bak.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr lut 06, 2013 8:46 pm

turos napisał(a):w 500 przy zdejmowaniu zbiornika nic nie wyciekło, tam chyba to wszystko działa na zasadzie podciśnienia, coś musi zassać paliwo, żeby leciało. Jeśli się mylę, to proszę to sprostować. Na bank nic się nie lało, bo przy mnie mechanik zdejmował mi bak.

Też tak myślę. Zresztą to wynika z konstrukcji zaworu, który jest zamontowany na zbiorniku.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez konjo8ds » Śr lut 06, 2013 9:17 pm

turos napisał(a):w 500 przy zdejmowaniu zbiornika nic nie wyciekło, tam chyba to wszystko działa na zasadzie podciśnienia, coś musi zassać paliwo, żeby leciało. Jeśli się mylę, to proszę to sprostować. Na bank nic się nie lało, bo przy mnie mechanik zdejmował mi bak.

nie mylisz się :thumbsup: nie wiem jak w szejsetach, ale w pińcetach można spokojnie powypinać wszystkie przewody ze zbiornika. dobrze tylko później pozabezpieczać wszystkie wyloty, tak w razie co ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5341
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez rupert » Cz lut 07, 2013 7:44 am

Również w 600 nic nie poleci (oczywiście jeżeli wszsytko kompletne i sprawne). Rolecki, bez obaw odczepiaj węże. Kolejność dowolna
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Zdjęcie zbiornika paliwa

Postprzez rolecki » Cz lut 07, 2013 9:18 pm

Dzięki bardzo za odpowiedź teraz już będę wiedział że mogę zdjąć zbiornik bez obaw :smile:
Avatar użytkownika
rolecki
Użytkownik
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr wrz 19, 2012 8:12 pm
Lokalizacja: pod Warszawą
Wiek: 40
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości