Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Światła drogowe ..

N mar 20, 2011 10:19 am

kontrolka światłe drogowych<długich>

mam pytanie czy u was także nawala po oczach kontrolka od tych świateł przecież z tym w nocy nie da się latać ... jak sobie z tym radzicie??

Re: Światła drogowe ..

N mar 20, 2011 8:09 pm

Goral1906 napisał(a):kontrolka światłe drogowych<długich>

mam pytanie czy u was także nawala po oczach kontrolka od tych świateł przecież z tym w nocy nie da się latać ... jak sobie z tym radzicie??


Może idiotyczne, ale skuteczne - wykręć żarówkę :P .

Re: Światła drogowe ..

N mar 20, 2011 8:52 pm

Basti napisał(a):Może idiotyczne, ale skuteczne - wykręć żarówkę :P .


Ale wtedy nie będzie miał drogowych wcale, a to przecież nie o to chodzi... A w nakedzie wcale nie będzie świateł:(



Ok, ok żartowałem:)

Mniej inwazyjnie można zakleić kontrolkę kawałkiem folii do przyciemniania szyb samochodowych o odpowiedniej przepuszczalności. Takiej żeby coś tam jednak było widać, że drogowe są włączone.

Re: Światła drogowe ..

Pn mar 21, 2011 2:40 pm

Dude napisał(a):
Basti napisał(a):Mniej inwazyjnie można zakleić kontrolkę kawałkiem folii do przyciemniania szyb samochodowych o odpowiedniej przepuszczalności. Takiej żeby coś tam jednak było widać, że drogowe są włączone.

I to jest właśnie najlepsze rozwiązanie. Ładnie przyciąć by wyglądało jak oryginał a swoje zadanie spełni :msn-wink:

Re: Światła drogowe ..

Pn mar 21, 2011 7:47 pm

Dude napisał(a):
Basti napisał(a):Może idiotyczne, ale skuteczne - wykręć żarówkę :P .


Ale wtedy nie będzie miał drogowych wcale, a to przecież nie o to chodzi...


Żle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli te mikro żarówki stosowane do podświetlenia zegarów. Inny sposób trochę bardzie pracochłonny to lekkie przypylenie tej żarówki czarnym spreyem. Będzie się przedostawało mniej światła.

Re: Światła drogowe ..

Wt lis 27, 2012 8:08 pm

Kurcze ostatnio też to zauważyłem jak jechałem w takim miejscu że nie było latarni drogowej nawet widać po horyzont to jednak trochę wali po oczach :wacko:

Re: Światła drogowe ..

So cze 24, 2017 11:21 am

Odkopuję wątek. Czy ktoś wpadł na jakiś inny pomysł? Wczoraj jechałem w nocy i jak włączyłem długie, to dostałem niebieskim po oczach tak, że widziałem gorzej niż na krótkich. Zalepiać, czy są inne sposoby? Myślałem o wstawieniu rezystora w obwód kontrolki, ale żeby się do niej dobrać, to pół motocykla trzebaby rozebrać.

Re: Światła drogowe ..

Śr cze 28, 2017 6:00 pm

Zakleiłem kawałkiem taśmy pomalowanej sprayem na czarno. Działa.
Odpowiedz