Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez kris » Wt mar 13, 2012 11:34 am

Być może gdzieś się zrobiło jakieś zwarcie albo zimny lut. Trzeba to rozebrać i dać do dobrego elektronika niech sprawdzi wszystkie połączenia na ścieżkach może się okazać ze to jakaś pierdoła.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez rupert » Wt mar 13, 2012 12:38 pm

ZNając życie to na bank pierdoła i pewnie banał do naprawienia, tylko sztuką to znaleźć :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez raphi » Wt mar 13, 2012 1:20 pm

Rupert napisał(a):ZNając życie to na bank pierdoła i pewnie banał do naprawienia, tylko sztuką to znaleźć :cool:

Otoz to.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez Kręcony » Wt mar 13, 2012 8:12 pm

Napewno drobiazg. jutro przybywa do mnie kumpel,który jest sprytniejszy i zdolniejszy technicznie odemnie to może zdążymy zerknąć do tego. (% wiecie jak jest nie zawsze zdązy na wszsystko czasu :cheers: ) więc jak sie dowiem to podziele się nowinkami . Dzięki za nowe tropy co sprawdzić :thumbsup:
Avatar użytkownika
Kręcony
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): Pt lut 17, 2012 2:05 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Imię: Maciek
Motocykl: Cbf 1000 ^^
W siodle: <100 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez Syla » Śr kwi 25, 2012 6:47 pm

To ja też się przyłączę do tematu, tylko żeby było ciekawie u mnie wygląda to następująco:
Po odcięciu zapłonu zawsze zeruje się tylko trip1, natomiast trip2 wskazuje prawidłowy przebieg. Zauważyłam to dopiero po zakupie motocykla i nic z tym nie robiłam skoro trip2 był ok. Ale skoro jest forum to warto się czegoś więcej dowiedzieć.
I co wy na to, bo z tego co pisaliście wynika, że oba tripy są podtrzymywane z jednego źródła zasilania, a mój przypadek temu przeczy?
Może ktoś jest mi w stanie podać namiary na dobrego elektryka (w W-wie), który rozwiąże ten problem i przy okazji podepnie mi podgrzewane manetki pod stacyjkę, bo na razie są podpięte bezpośrednio i jeśli ja lub ktoś zapomni ich wyłączyć to pada aku.
Avatar użytkownika
Syla
Użytkownik
 
Posty: 99
Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 8:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Sylwia
Motocykl: Honda CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez zbyhu » Śr kwi 25, 2012 8:19 pm

No to uważam, że na 99% będzie to wina po prostu pamięci wbudowanej w zegary. Dupnięty jakiś scalaczek i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez korzonek » Pt maja 04, 2012 9:46 am

Mam tak samo jak Syla. Trip 1 zeruje się , Trip 2 podtrzymuje. Myślałem że tak ma być :)
Avatar użytkownika
korzonek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 7:00 am
Imię: Leszek
Motocykl: CBF600 '04
W siodle: <100 kkm

Odp: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez trampek » So cze 30, 2012 5:51 am

zbyhu napisał(a):No to uważam, że na 99% będzie to wina po prostu pamięci wbudowanej w zegary. Dupnięty jakiś scalaczek i tyle.


Ja ostatnio trafilem do komisu/serwisu w ktorym kupilem moto. Mialem miesiac na zgloszenie tych tripow ale jakos nie bylo czasu no i uznalem, ze mi przepadlo. Teraz pojawilem sie tam po roku w zupelnie innej sprawie i przy okazji napomknalem o usterce, a oni...zostaw moto naprawimy :) szok ! W kazdym razie przyczyna jest elektronika zegarow.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez szczęście » Cz sie 23, 2012 8:26 am

czy ktoś może sam się bawił z tym zerowaniem się trip1 i trip2 i da się to zrobić bez pomocy fachowca elektronika bo nie mam generalnie zaufania do żadnych speców... kasują mi się oba przebiegi i dodatkowo nie ma podświetlenia prędkościomierza.. czy jedno z drugim może mieć jakiś związek czy kompletnie nie ma to znaczenia?

zresztą jak poczytałam o wymianie żarówki to chyba sama się tego nie podejmę bo do końca sezonu nie skończę.. :/
szczęście
 

Re: Zerujące się trip1 i trip2 po wyłączeniu zapłonu

Postprzez trampek » N mar 10, 2013 11:00 pm

W temacie zerowania tripów dowiedziałem się ostatnio od jednego moto fachowca, że może być spowodowane zasadniczo dwiema rzeczami. Albo problemami z zasilaniem, co jest mizernym odsetkiem przypadków. Albo niezbyt profesjonalnym wlutowaniem jakiegoś układu scalonego, który w elektronice zegarów trzeba wyjąć żeby.... cofnąć szafę. Więc jeśli zerują Ci się tripy, to wiedz, że coś się dzieje. A raczej działo. :devil: :smoke: :naughty:
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości