Olejarka - rozmowy na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Mój sposób na oliwiarkę

Postprzez rupert » Wt kwi 17, 2012 8:56 am

Ale interwały jego olejarki nie informują o ilości przepuszczanego oleju, tylko o otwarciach zaworu. Myślę, że dla olejarki "home made" kropelka, co 90 sekund wystarczy by łańcuch był mokry i nie chlapał zbytnio po błotniku i feldze. Najlepiej ustawić kiedy olej będzie miał z 15 stC, nie będzie ani za gęsty, ani za żadki (w zimie ustawiłem, a było koło zera stC, na ok 100 sek., to jak się rozpogodziło, musiałem ponownie regulować, bo zaczął chlapać)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

[PYTANIE] Olejarka automatyczna

Postprzez compare » N lut 17, 2013 10:08 pm

Chodzi mi po głowie, czy nie zamontować olejarki. ZA przemawia - wkurzająca konieczność smarowania łańcucha różnymi specyfikami, konieczność wożenia tychże, mimo wszystko mniejsza żywotność napędu, osadzanie się syfu na napędzie i okolicach.
To co mnie zastanawia, to kwestia pracy takiej automatycznej olejarki. Raczej nie przejmuję się kwestiami ekologii i zanieczyszczenia środowiska olejem (czytałem gdzieś w wątku na naszym forum), ale wszystkie motongi które widywałem do tej pory, miały fatalnie, ochydnie zasrane tylne koła olejem wymieszanym z kurzem. Jako że raczej esteta jestem :msn-wink: zastanawiam się czy dobrej klasy olejarka, dobrze zamontowana i dobrze pracująca musi dawać taki efekt.
Dopuszczam taką możliwość, że widywałem jakieś hand made gówna, albo coś źle złożone lub ustawione.
Jeśli każda olejarka tak syfi okolice tylnego koła to raczej się nie zdecyduję.
Jeśli ktoś posiada doświadczenie w w/w kwestii, wdzięczny będę za podzielenie się wrażeniami.
Również mile widziane wskazówki co ewentualnie kupić, gdzie, za ile itd ....
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez wojciechu15 » N lut 17, 2013 10:16 pm

Trochę znajdziesz tu i zaciekawi cie pewnie ta wypowiedź.
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez zbyhu » N lut 17, 2013 10:43 pm

Teraz mój napęd ma 53kkm i jeszcze daje radę ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez compare » N lut 17, 2013 11:02 pm

Ja mam nakulane 22kkm, myślę że napęd oryginalny i właśnie zastanawiam się czy pozostać przy smarowaniu glutami, jak to pisze jeden z kolegów, czy zamontować olejarkę. Raczej sam niczego nie będę budował, biorę pod uwagę polski motooiler, albo scottoilera.
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 53
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Tiarus » Pn lut 18, 2013 7:36 am

Gdybyś miał jeszcze ochotę poczytać :)

Instalacja olejarki
Olejarka- zrób to sam
Oliwiarka łańcucha "made in Grzegorz" :)
Olejarka Wilku

Ale jeśli czytać Ci się nie chce, to.. "achom" i "ochom" nie ma końca :biggrin: :beer:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez goramo » Pn lut 18, 2013 3:09 pm

Olejarka - wg mnie urządzenie warte zamontowania. Przed nadchodzącym sezonem też mam zamiar zamontować. :smile:

Co do brudzenia felgi - niestety taka to już uroda moto pędzonego łańcuchem - czym byś nie smarował (gluty, olej "z pędzla", olej z olejarki), to zawsze syf będzie - większy lub mniejszy. :wink:

Jak jesteś przesadnym estetą, to masz trzy wyjścia:
- nie smarować wcale (są tacy którzy tak robią i podobno da się jakoś jeździć...)
- kupić moto pędzone wałem
- kupić moto pędzone gumką


Pozdro. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Monte Christo » Pn lut 18, 2013 3:42 pm

goramo napisał(a):Olejarka - wg mnie urządzenie warte zamontowania. Przed nadchodzącym sezonem też mam zamiar zamontować. :smile:


Ale chyba po uprzedniej zmianie napędu? :naughty:

Ja tam smaruję co 400 - 600 km Motulem (jakimś eleganckim) i pierdziu nie montuję. Jak mi przeleci 25 tys będę zadowolony, oby nic innego, niż środek smarny, po drodze nie spowodowało konieczności jego wcześniejszej zmiany.
U siebie nie zauważyłem jakoś znacząco zabrudzonego glutami moto. Najgorzej jest po deszczu lub myciu, wtedy jak łańcuch mokry to rozbryzguje.
Uważam, że koszty zakupu takiej maszynki i późniejszej wymiany oliwy wcale nie są takie małe.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez goramo » Pn lut 18, 2013 3:48 pm

Monte Christo napisał(a):
goramo napisał(a):Olejarka - wg mnie urządzenie warte zamontowania. Przed nadchodzącym sezonem też mam zamiar zamontować. :smile:


Ale chyba po uprzedniej zmianie napędu? :naughty:


A co ma piernik do wiatraka? :rolleyes: Do starego łańcucha nie można zainstalować olejarki, czy jak? Bo nie kumam... :rolleyes:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Monte Christo » Pn lut 18, 2013 3:55 pm

goramo napisał(a):A co ma piernik do wiatraka? :rolleyes: Do starego łańcucha nie można zainstalować olejarki, czy jak? Bo nie kumam... :rolleyes:


Oczywiście, że można tylko pytanie, czy do zużytego naprawdę warto?
Czy nie lepiej przypadkiem go dojeździć - jeśli jest taka możliwość, wydatek dotyczący olejarki odroczyć (PLN skitrać do skarpety :msn-wink: ) i zamontować już na nowym zestawie.
:rolleyes:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron