Olejarka - rozmowy na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez buczekpan » Wt kwi 27, 2021 2:47 pm

Ciężko powiedzieć, nie wiem jakie "ciśnienie" tworzy się w układzie i jaki zaworek zastosujesz. Ja używałem zaworów zwrotnych od spryskiwaczy (po 5 zł na allegro). Są jeszcze jakieś do napowietrzania akwarium, ale nie wiem czy nie mają uszczelek, a guma w nich od oleju może puchnąć. Nie wiem też jak są zbudowane te od układów paliwowych.
W tych które ja mam, jest kulka i sprężynka. Jak delikatnie ją wykręciłem z zaworka, to jej naprężenie jest mniejsze i dalej blokuje przepływ, ale pompka ma znacznie łatwiej pokonać opór sprężynki.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez cerber » So maja 01, 2021 2:47 pm

Witam czy ktoś używa olejarki Nemo lub Cobra ?
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Nazarejski » So maja 01, 2021 3:49 pm

cerber napisał(a):Witam czy ktoś używa olejarki Nemo lub Cobra ?

Yhy. (to to samo - olejarka nazywa się Cobrra Nemo).
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2602
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez cerber » So maja 01, 2021 6:42 pm

Nazarejski napisał(a):
cerber napisał(a):Witam czy ktoś używa olejarki Nemo lub Cobra ?

Yhy. (to to samo - olejarka nazywa się Cobrra Nemo).
Dzięki za podpowiedz ,nie wiedziałem że to to samo .A jakieś doświadczenia z tym urządzeniem ?
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Nazarejski » N maja 02, 2021 9:30 am

Zasada działania jest bardzo prosta, ustrojstwo się sprawdza.
W sensie czysto utylitarnym na pewno nie jest warte swojej ceny (jak wiele rzeczy do moto), natomiast wygląda bardzo ładnie (tu masz parę real fotek viewtopic.php?f=21&t=2553&start=390#p203352).

Trzeba uważać na dokładne zamontowanie oringu pod dekielkiem - inaczej cieknie.

Przy chińskich podróbach Koledzy mieli trochę rzeźby - możesz sobie poczytać w tym samym wątku - dalej po moim poście z fotkami.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2602
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez cerber » N maja 02, 2021 12:21 pm

Nazarejski napisał(a):Zasada działania jest bardzo prosta, ustrojstwo się sprawdza.
W sensie czysto utylitarnym na pewno nie jest warte swojej ceny (jak wiele rzeczy do moto), natomiast wygląda bardzo ładnie (tu masz parę real fotek viewtopic.php?f=21&t=2553&start=390#p203352).

Trzeba uważać na dokładne zamontowanie oringu pod dekielkiem - inaczej cieknie.

Przy chińskich podróbach Koledzy mieli trochę rzeźby - możesz sobie poczytać w tym samym wątku - dalej po moim poście z fotkami.

Dzięki o takie materiały mi chodziło xdrinks
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez gmer » Pt maja 14, 2021 1:21 pm

Mój loobman jest już ze mną 3 lata, mocno się zabrudził, więc zdjąłem to i owo, przemyślałem tamto i owamto podczas czyszczenia, i taka mnie oto myśl naszła:
Olejarki elektryczne mają ustawione kapanie. Ustawienie "co ile sekund kapnąć" kontrolowane jest przez układ elektroniczny. Czy jest jakiś patent mechaniczny, który działa tak samo tj. ustawia się gdzieś jakimś pokrętłem częstotliwość kapania, a po jeździe się to zakręca i po sprawie, a do tego kosztuje podobnie jak loobman? Boję się tej elektroniki, chyba że mnie ktoś przygarnie jako promotor mojej instalacji, wtedy pod czujnym okiem nie będę się bał tej roboty.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez buczekpan » Pt maja 14, 2021 3:51 pm

Jeżeli chcesz zrobić wyłącznie mechaniczną olejarkę, najlepiej jest zakupić dwa zaworki precyzyjne od napowietrzania akwarium (zaworek precyzyjny co2).
Jednym, metodą prób i błędów, ustawiasz odpowiednią częstotliwość kopania oleju na łańcuch, a drugim zamykasz układ żeby nie kapało. Minus tego rozwiązania, jak to zwykle bywa, to czynnik ludzki. W momencie gdy zapomnisz zamknąć zawór po jeździe, będzie plama, a później trochę uchlapie felgę z powodu wylania sporej ilości oleju w jednym miejscu łańcucha. Jeśli zapomnisz otworzyć to nie będzie aż takiej tragedii, bo zawsze trochę oleju jest na łańcuchu.

Jeśli chcesz spróbować z automatyczną, to mogę pomóc. Wbrew pozorom nie ma tam technologii z NASA, a wszystko sprowadza się do wpięcia dwóch, maksymalnie trzech kabelków do motocykla. :thumbsup:
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez maćko » Pt maja 14, 2021 7:54 pm

Wystarczą trzy - jeden to "+" po stacyjce, stała masa do elektrozaworu i sygnał z czujnika "kosy" - pojawiająca się masa - sygnał do kontrolki luzu i to wszystko. Do tego przekaźnik samochodowy ze stykami przełączającymi i elektrozawór od LPG. Instalacja prosta i działa tylko wtedy , kiedy masz włączoną stacyjkę i nie masz włączonego luzu. Jutro postaram się skrobnąć schemacik.

Pzdr
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 913
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez buczekpan » Pt maja 14, 2021 8:19 pm

Lepiej podpiąć pod czujnik luzu, bo jak postawisz na centralnej, to nie odłączy.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości