Olejarka - rozmowy na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Bloodhound » Pt sty 04, 2019 3:48 pm

W ramach cebulaczenia, zaimportowałem od majfrendów "Original product Nemo 2". No qrwa bezczelni są niemiłosiernie, ale biorąc pod uwagę mój oportunizm do rzygających olejem na łańcuch urządzeń, zachęta w postaci 1/4 ceny oryginału wzbudziła we mnie rządzę obcowania z tym przedmiotem nieco bliżej. Nie będzie bolało, jak jednak po teście do wypierdolki pójdzie.
ObrazekObrazek

Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 513
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez nocny » So sty 05, 2019 1:57 pm

Bloodhound napisał(a):W ramach cebulaczenia, zaimportowałem od majfrendów "Original product Nemo 2". No qrwa bezczelni są niemiłosiernie, ale biorąc pod uwagę mój oportunizm do rzygających olejem na łańcuch urządzeń, zachęta w postaci 1/4 ceny oryginału wzbudziła we mnie rządzę obcowania z tym przedmiotem nieco bliżej. Nie będzie bolało, jak jednak po teście do wypierdolki pójdzie.
ObrazekObrazek

Tapatalknięte
Zapodaj linka

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Bloodhound » So sty 05, 2019 5:37 pm

If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 513
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Gorsag » N mar 24, 2019 9:44 am

Jutro oddaje moto na zmianę oponek, napędu, wymianę oleju i filtrów.
Z napędem to jest jednak tak, że troszke kosztował i nie chcę go traktować glutami w szpraju, więc czas kupić olejarkę.
Miałem to trochę odłożyć w czasie ale trudno, nowy napęd ma być ładnie nasmarowany :P

I tutaj rozbijam się, bo miałem już upatrzoną olejarkę WIlku, ale spojrzałem na Loobmana. Prosta w działaniu, więc nie ma co się popsuć, a opinie z tego co widzę dobre. Nie trzeba się nigdzie niczym wpinać, nie chlapie... ogólnie elegancko. Wobec czego pytanie: Czy ktoś jeszcze będzie kupował Loobmana, czy już całe forum zaopatrzone? A może ma ktoś na zbyciu? ;)

No i prośba o opinie po dłuższym czasie użytkowania. Z tego co widziałem to na forum kupowaliście w 2017 roku, troszkę już minęło. Dalej jest gitarka?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gorsag
Użytkownik
 
Posty: 87
Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 4:15 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 35
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Bloodhound » N mar 24, 2019 9:58 am

Jeśli temat odżył, to kilka słów ostrzeżenia dla zainteresowanych chińskimi klonami Cobbra Nemo 2 - krótko mówiąc, nie działają. Żółci coś spierdolili, bo olej sam wpływa z rurki grawitacyjnie. Po nocy zbiorniczek jest pusty, a na podłodze plama oleju. Podobno są już wersje poprawione, ale ja dopiero teraz przetestowałem ustrojstwo i wrzuciłem majfrendom do wiadomości.
Na razie nie warto januszować, bo zawsze to stówa wyrzucona w błoto.
Dam znać jak się sytuacja rozwinie.

Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 513
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez slawekp » N mar 24, 2019 11:38 am

Na innych forach mówią że, trza wymienić oring który jest dostarczony razem z produktem. Podobno jest delikatna nie szczelność i łapie powietrze z tego powodu olej wycieka .
Warto sprawdzić , jak co to pochwal się czy to się sprawdziło !
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Nazarejski » N mar 24, 2019 12:34 pm

Tak jest, sprawdź uszczelkę.
Ja tam ostatni jestem, który by bronił Kitajców, bo już się z zakupów u nich wyleczyłem i mam ich w dupie, ale to jest bardzo ważny detal. Mam Nemo oryginał i jak za drugim razem go zalałem, to ciekł jak nie powiem co.
Kombinowałem, co z nim jest nie tak, przedmuchiwałem itd., po czym zwróciłem uwagę na ten oring pod pokrywką - trzeba po prostu doplinować, żeby był odpowiednio ułożony w rowku. I teraz już wszystko gra.
Nie wiem, jaką Ci tam uszczelkę zasponsorowali Twoi przyjaciele, ale od tego zacznij.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2596
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Bloodhound » N mar 24, 2019 12:49 pm

Dzięki za rady. Też mi się wydaje, że kluczem jest tu jakaś nieszczelność. Wydanie wróciłem z garażu. Uszczelka pod deklem jest solidna i dobrze ułożona. Problemem jest raczej uszczelnienie gwintu złączki wężyka. Uszczelniłem teflonem i pierwszy szybki test zaliczony pozytywnie. Po obrocie o 90 stopni dozowało olej przez 4 minuty, po czym przestało. Od 30 min. nic nie kapie.
Na zdjęciu widać, że majfrendy w ogóle nie zapodali żadnego uszczelnienia na gwint.ObrazekObrazek

Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 513
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez Pion » N mar 24, 2019 9:09 pm

Jak kupowałem swoją firmy "Bydło King" xcrazy to właśnie pisali, że trzeba uszczelnić na gwincie bo cieknie. Jeszcze nie sprawdzałem. Mam do zrobienia mocowanie. Wymyśliłem sobie że będzie przy stopce pasażera.
Pion
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pn cze 13, 2016 7:06 pm
Imię: Grzegorz
Motocykl: brak

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Postprzez R610 » Pt kwi 05, 2019 7:53 pm

Panowie proszę o poradę.
Gdzie znajdę kabelek z minusem z czujnika luzu?
Foto mole widziane.
Dziękuję

Edit:
Już znalazłem.
R610
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): N mar 03, 2019 5:09 pm
Lokalizacja: śląskie
Motocykl: CBF 1000
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron