Olejarka - rozmowy na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Tiarus » Pn lut 18, 2013 4:18 pm

Monte, ale przecież olejarka się nie zużywa więcej ze względu na współpracę z "nie-nowym-napędem".
Ergo - możesz zaoszczędzić co-nieco montując ją już teraz i wydłużając żywotność obecnego napędu.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez goramo » Pn lut 18, 2013 4:25 pm

Zgadzam się z Tiarus.

Nic nie przeszkadza, żeby zamontować olejarkę teraz.

Z resztą i tak cały poprzedni sezon smarowałem łańcuch olejem - tyle, że przy pomocy pędzelka, a w trasie przy użyciu strzykawki. Upierdliwe to trochę, więc olejarka jest w planie głównie ze względu na wygodę użytkowania. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Jurek » Pn lut 18, 2013 5:22 pm

Olejarka jest zajebistą sprawą i basta :smoke:
Jurek
 

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Monte Christo » Pn lut 18, 2013 7:29 pm

Tiarus napisał(a):się nie zużywa więcej ze względu na współpracę z "nie-nowym-napędem".


No Tiarus, proszę Ciebie. Teraz to mi pojechałaś naprawdę. Ale WY tak potraficie, w miarę inteligentnie ale celnie :]
Ale jakbym napisał, że można za tę wydaną wcześniej kasę żonie :blush: prezent kupić (nie wiem co Ty tam lubisz) to by było :thumbsup:
:msn-wink:
goramo napisał(a):Nic nie przeszkadza, żeby zamontować olejarkę teraz.

(..."Zgadzam się z Tiarus"...) celowo wykasuje.... :smoke: :msn-wink:

Ja w tym przypadku patrzę na kryterium, jakim jest koszt i tylko o to mi chodzi. Nie wiem, czy jestem to w stanie wytlumaczyć.
Jeśli miałbym olejarkę założyć to przesunąłbym ten koszt w czasie i zamontował jak wymienię napęd, bo na starym by mi nie zależało. Nie rozpatruję w omawianym przypadku jej zalet bo po wypowiedziach jej użytkowników widać są oczywiste!

przykład: mam w samochodzie zardzewiałe tarcze- mogę je toczyć lub wymienić. Klocków mam jeszcze na 15 tys. Chcę tarcze wymienić, ale racjonalnie będzie to zrobić dopiero wtedy, kiedy skończą mi sie te klocki, bo przy wymianie tarczy ida nowe klocki.
(nie wiem, czy to dobry przykład :smile: )

goramo napisał(a):Z resztą i tak cały poprzedni sezon smarowałem łańcuch olejem - tyle, że przy pomocy pędzelka, a w trasie przy użyciu strzykawki. Upierdliwe to trochę, więc olejarka jest w planie głównie ze względu na wygodę użytkowania. :smile:


:eek: serio Ci się chciało? :notworthy:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez rupert » Pn lut 18, 2013 7:47 pm

Ja zamontowałem własną olejarkę przy ok 33kkm łańcucha i nadal buja (44kkm). Własna olejarka to koszt 1-2 dobrych puszek gluta. Co do felgi i otoczenia łańcucha, to po olejarce zazwyczaj felga lśni po myjce ciśnieniowej, po sprayu trzeba chemii.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Tiarus » Pn lut 18, 2013 7:55 pm

Monte, ale taka home made zdaje się nie kosztuje majątku.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez goramo » Pn lut 18, 2013 8:05 pm

Monte Christo napisał(a):Jeśli miałbym olejarkę założyć to przesunąłbym ten koszt w czasie i zamontował jak wymienię napęd, bo na starym by mi nie zależało.


Czy to napęd stary czy nie, to i tak wymaga smarowania. A po prostu wygodniej jest te smarowanie powierzyć olejarce, co nie? :rolleyes:

Poza tym nigdzie jeszcze nie napisałem, że już go wymieniam. Wspomniałem tylko, że w tym sezonie najprawdopodobniej nie uniknę jego wymiany. :smile:

Monte Christo napisał(a):
goramo napisał(a):Z resztą i tak cały poprzedni sezon smarowałem łańcuch olejem - tyle, że przy pomocy pędzelka, a w trasie przy użyciu strzykawki. Upierdliwe to trochę, więc olejarka jest w planie głównie ze względu na wygodę użytkowania. :smile:


:eek: serio Ci się chciało? :notworthy:


:wacko:

Nie kumam... :wacko: I tak łańcuch trzeba czymś regularnie smarować - co za różnica, czy pryskasz sprayem, czy maźniesz olejem? :rolleyes:

Czynność ta zajmuje tyle co psiknięcie sprayem. W garażu na półce stoi butelka z olejem - umoczenie w nim pędzelka i maźnięcie po łańcuchu trwa pięć sekund. Nic więcej nie trzeba robić - olej sam się rozprowadzi po łańcuchu. :smile:

A w trasie -> jak używałem gluta w sprayu to trzeba było postawić moto na centralkę, wyjąć spray, zakręcić kołem i psiknąć po łańcuchu. Różnica przy strzykawce z olejem jest taka, że zamiast wyciągać spray do łańcucha i po nim psikać, wyciągam strzykawkę w której mam kilka mililitrów oleju, przykładam końcówkę strzykawki do łańcucha i puszczam kilka kropel na obracający się łańcuch. Na to samo wychodzi. :smile:

Plus jest taki, że 5 mililitrowa strzykawka z olejem zajmuje 100 razy mniej miejsca niż 500ml puszka sprayu.... :wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Monte Christo » Pn lut 18, 2013 8:14 pm

Tiarus napisał(a):Monte, ale taka home made zdaje się nie kosztuje majątku.


Handicrafta rzeczywiście nie brałem pod uwagę :smile: myślałem o scottoilerze.
Cena tego jest porażająca.

goramo napisał(a):Czynność ta zajmuje tyle co psiknięcie sprayem. W garażu na półce stoi butelka z olejem - umoczenie w nim pędzelka i maźnięcie po łańcuchu trwa pięć sekund. Nic więcej nie trzeba robić - olej sam się rozprowadzi po łańcuchu. :smile:

A w trasie -> jak używałem gluta w sprayu to trzeba było postawić moto na centralkę, wyjąć spray, zakręcić kołem i psiknąć po łańcuchu. Różnica przy strzykawce z olejem jest taka, że zamiast wyciągać spray do łańcucha i po nim psikać, wyciągam strzykawkę w której mam kilka mililitrów oleju, przykładam końcówkę strzykawki do łańcucha i puszczam kilka kropel na obracający się łańcuch. Na to samo wychodzi. :smile:

Plus jest taki, że 5 mililitrowa strzykawka z olejem zajmuje 100 razy mniej miejsca niż 500ml puszka sprayu.... :wink:


Nie mniej jednak i tak uważam, że wydaje się to być bardziej skomplikowane od psikania :smile: przynajmniej w opisie, a ciekawe kto tak się jeszcze pierdaczy ze strzykawką w trasie jak Ty :msn-wink:
Rzeczywiście wygodniej Ci będzie to ustrojstwo zamontować skoro olejem paćkasz.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez goramo » Pn lut 18, 2013 8:52 pm

Monte Christo napisał(a):Nie mniej jednak i tak uważam, że wydaje się to być bardziej skomplikowane od psikania :smile: przynajmniej w opisie


Może stopień skomplikowania tej czynności zaburza Ci jakiś nieuzasadniony lęk przed strzykawkami? :rolleyes: :msn-wink:

Butla sprayu w łapę -> przysunięcie króćca do łańcucha -> zakręcenie kołem -> naciśnięcie paluchem na przycisk w celu rozpylenia sprayu na łańcuch

Strzykawka w łapie -> przysunięcie króćca do łańcucha -> zakręcenie kołem -> naciśnięcie paluchem tłoczka w celu wypłynięcia kropelek oleju


Kuźwa, jak dla mnie tu nie ma nic skomplikowanego... :rolleyes:

Ale nie ma to jak spierać się o coś czego się nawet nie spróbowało, nie? :msn-wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Olejarka automatyczna - zapytanie.

Postprzez Monte Christo » Pn lut 18, 2013 9:05 pm

goramo napisał(a):Ale nie ma to jak spierać się o coś czego się nawet nie spróbowało, nie? :msn-wink:


No, ja bym to nazwał bardziej wymianą zdań, bo spieranie się ma raczej konotację negatywną, a ja nie mam takich intencji. :smile:
Wybacz mi proszę, ale nie przyznam Ci tym razem racji, bo uważam, że za bardzo się do tego przywyczaiłeś :]
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości