Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So wrz 23, 2017 7:04 pm

Jakieś 500 km temu zamontowałem tutoro auto z podwójną koncówką scottoilera i wszystko działa pięknie. Łańcuch nasmarowany, żadnych wycieków, a opona czysta.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

N wrz 24, 2017 2:04 pm

Turos napisał(a):Nafta na motula działa bardzo dobrze.


Jakoś niedawno był w Lidelu spray do czyszczenia łańcucha. Niby to rowerowe było, ale mi sprawdził się ładnie.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So paź 21, 2017 9:30 am

gmer napisał(a):Loobman do swojej olejarki zaleca zwykły silnikowy. Honda w instrukcji zaleca przekładniowy. Sprawdzę, co lepsze.


I jak, sprawdziłeś?

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt paź 27, 2017 4:54 pm

I jak, sprawdziłeś?


Jeszcze mam olej silnikowy zalany w zbiorniku.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz lis 02, 2017 9:09 am

gmer napisał(a):Jeszcze mam olej silnikowy zalany w zbiorniku.


Nie mogę teraz tego znaleźć, ale pamiętam, że kiedyś natrafiłem na wątek o Loobmanie na jednym z zagranicznych forów motocyklowych. Jeden z użytkowników zalecał stosowanie przekładniowego oleju, natomiast zwykłego silnikowego (15w30) tylko w przypadku niskich temperatur. Może po prostu 80w90 robi się za gęsty, gdy jest zimno i dlatego silnikowy w takich warunkach będzie bardziej optymalny, zwłaszcza że nie jest to automatyczna olejarka, która reguluje dozowanie w zależności od temperatury.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt lis 03, 2017 5:49 am

Posty Radarmana na ten temat przejrzyj. Na stronie loobmana też są szczegóły. Ja użyłem silnikowego i jest ok.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So lut 03, 2018 9:34 pm

Witam, mam pytanko odnoście kabla biegu neutralnego. Mam zamiar zamontować olejarkę, którą można podłączyć do tego kabla i w razie postoju nie będzie smarować. Gdzie można najlepiej się wpiąć w ten kabel? z tego co wiem ma kolor "jasno zielony" - dotyczy motocykla CBF 600 SA 2008r

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr lut 07, 2018 9:29 pm

Ponawiam się z pytaniem :helpsmilie:

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz lut 08, 2018 10:38 am

viera napisał(a):Ponawiam się z pytaniem :helpsmilie:

Nie szukaj w wiązkach, tylko podepnij się przy samym czujniku. Będzie najprościej.
Znajdziesz go z lewej strony pod osłoną zębatki.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt mar 09, 2018 3:11 pm

To teraz powiedzcie proszę:
Motooiler czy Wilku?

Poczytałem temat. Wasze opinie mocno mnie przekonały, że olejarka jest potrzebna. Nie chce mi się robić własnorobnego składaka, niech przyjdzie zestaw do montażu i heja. Toteż teraz przydałyby się opinie na temat każdej z nich :) Wilku na stronie podaje, że 300 PLNów. Na stronie motooilera nic nie znalazłem, ale gdzieś tam w internecie trafiłem, że też 300 złotych.
Mam dylemat.
W którą inwestować?
Odpowiedz