Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt mar 09, 2018 5:35 pm

w tańszą i mniej skomplikowaną = mniej wydatku i mniej rzeczy które mogą się zepsuć :)

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt mar 09, 2018 8:18 pm

Ja mam już drugą od Wilku i jest OK. Polecam. :smile:

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt kwi 20, 2018 10:31 am

Kaplan napisał(a):
gmer napisał(a):Loobman do swojej olejarki zaleca zwykły silnikowy. Honda w instrukcji zaleca przekładniowy. Sprawdzę, co lepsze.


I jak, sprawdziłeś?

Sprawdziłem. Radarman jak zwykle miał rację. Teraz, w temp. 8-22 st. C, olej przekładniowy jest idealny. Mniej chlapie, mniej się zużywa, łańcuch czysty i mokry.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So kwi 21, 2018 6:11 pm

A więc do listu zakupow trafia olejarka wilku :)
Dzięki za opinie!

Re: Olejarka - rozmowy na temat

N kwi 22, 2018 7:36 am

Czy komus z uzytkownikow olejarek ma takie zjawisko polegajace na pojawieniu sie brazowego rdzawego nalotu na lancuchu od bocznej jego strony postronie felgi?? Rolki lancucha i jego wewnetrzna strona, ktora ma kontakt z zebatka posmarowana wzorcowo...

Re: Olejarka - rozmowy na temat

N kwi 22, 2018 9:19 am

Mnie. Musiałem przez to wymienić łańcuch. Wewnętrzna strona po prostu zardzewiała. Inną sprawą jest, że w poprzednim sezonie nie dopilnowałem i jakiś czas w ogóle jeździłem bez smarowania.

Planuję teraz co jakiś czas przemywać łańcuch naftą (nie wiem, raz na miesiąc może - mam nadzieję, że to wystarczy).
Podwójna dysza pewnie załatwiłaby sprawę, ale skąd taką wziąć...

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 25, 2018 1:00 pm

Ale to wymienłes lancuch z powodu jego korozji czy zuzycia przez awarie olejarki?

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 25, 2018 5:35 pm

Loobman ma dwie dysze, a właściwie paski prowadzące olej na zębatkę po obu stronach. Łańcuch mam stale nasmarowany. Bez rdzy. Wynalazek kosztuje ca 100 zł.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz kwi 26, 2018 1:35 am

Korozji.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz maja 24, 2018 9:36 am

Wyczyściłem porządnie szczotką do łańcucha i naftą świetlną boki łańcucha i łańcuch czysty.. także niepotrzebnie panikowałem z powodu rdzawego nalotu.. Myślę, że wystarczy raz na dwa miesiące tak pielęgnować lańcuch i po problemie i nie trzeba podwójnej końcówki olejarki..
Odpowiedz