Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 1:48 pm

W kwestii smarowania łańcucha znalazłem dosyć fajny test, niestety po angielsku:
https://www.youtube.com/watch?v=VnPYdcbcAe0

Dla leniwych test przeprowadzony został dla 4 parametrów:
- ochrona przed rdzą
- zmniejszanie oporów toczenia rolek łańcucha
- poziom brudzenia moto
- podatność na zbieranie syfu

W ogólnym rozrachunku olej przekładniowy zebrał najwyższe noty.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 2:15 pm

-patrick- napisał(a):z tym łańcuchem u Ciebie to jakiś ewenement ;) na prawdę!
nie znam absolutnie nikogo, poza Tobą, kto miałby tak długo łańcuch ;)
Dokładnie. Taki przebieg przy normalnej jeździe jest nieosiągalny. Zbyhu jakoś dziwnie jeździ.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 3:05 pm

raphi napisał(a):
-patrick- napisał(a):z tym łańcuchem u Ciebie to jakiś ewenement ;) na prawdę!
nie znam absolutnie nikogo, poza Tobą, kto miałby tak długo łańcuch ;)
Dokładnie. Taki przebieg przy normalnej jeździe jest nieosiągalny. Zbyhu jakoś dziwnie jeździ.


Ale już nie mam tego łańcucha, zajeździłem go na śmierć, rolki zaczęły się rozpadać.
Na nowym napędzie teraz mam zaledwie żałosne 10kkm ;). Za 9 lat się dowiem, czy wytrzyma dłużej niż poprzedni :P

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 3:34 pm

zbyhu napisał(a):
raphi napisał(a):
-patrick- napisał(a):z tym łańcuchem u Ciebie to jakiś ewenement ;) na prawdę!
nie znam absolutnie nikogo, poza Tobą, kto miałby tak długo łańcuch ;)
Dokładnie. Taki przebieg przy normalnej jeździe jest nieosiągalny. Zbyhu jakoś dziwnie jeździ.


Ale już nie mam tego łańcucha, zajeździłem go na śmierć, rolki zaczęły się rozpadać.
Na nowym napędzie teraz mam zaledwie żałosne 10kkm ;). Za 9 lat się dowiem, czy wytrzyma dłużej niż poprzedni :P
No coś ty zbyhu. Zajezdziles prawie nowy łańcuch?!

;)

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 4:33 pm

Tak na marginesie - ja bym nie wytrzymał nerwowo świadomości, że łańcuch ma już grube dziesiątki tysięcy km nalatane, rolki się rozlatują.... obawiałbym się, że pęknie w każdej chwili :kwasny:

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 6:40 pm

Mi jak się dwie rolki rozpadły to ostatnie 300km robiłem już nerwowo, bez przekraczania 120km/h ;)

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr kwi 24, 2019 7:16 pm

zbyhu napisał(a):Mi jak się dwie rolki rozpadły to ostatnie 300km robiłem już nerwowo, bez przekraczania 120km/h ;)
Ostatnie 100tkm zrobiłeś bez przekraczania 120 km/h przecież!

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz kwi 25, 2019 8:40 am

xcrazy

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr lip 17, 2019 10:52 am

Coś się popsuło w moim Chińskim Neno :( Zaczął cieknąć, ale między dwoma częściami olejarki, a w dodatku sama się wkręca. Pewnie trzeba by poprawić uszczelnienie między oboma obrotowymi elementami? Tylko jak to rozebrać? Podpowie ktoś bo ja nie potrafię.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pn wrz 02, 2019 9:22 am

Z Nemo się poddałem. Grubszego oringu nie dało się wstawić, wymiana na nowy o tym samym rozmiarze nie pomogła. Miałem jeszcze sklepać gwint żeby ciężej chodził ale w między czasie znalazłem Scottoiler Xsystem za tysiąca i raty 0 procent.
I mam pytanie. Jako że Honda zaleca olej przekładniowy do smarowania łańcucha, to zastanawiam się czy zmienić niebieski oryginał na Hipol? Czy zostać przy fabrycznym oleju?
Odpowiedz