Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz maja 14, 2020 7:19 am

Hehe, tak się zdobywa przyjaciół!
:msn-wink:

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So cze 27, 2020 7:36 pm

Mam pytanko do szanowanych kolegów, głównie użytkowników nc700x. Chciałem zamontować scottoilera ale w moim moto jest problem by w prosty sposób wpiąć się w podciśnienie. Czy ktoś ćwiczył temat na nc700x i mógłby polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie? Głównie chodzi mi o wielkość urządzenia ( tutaj instalacja scottoiler jest rewelacyjna).

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pt gru 25, 2020 9:31 pm

Wesołych świąt,
Szukam do swojej NC 750X olejarki. Myślę nad scottoiler esystem. Proszę o opinię kolegów którzy mają taką olejarkę jak się spisuje i poradę gdzie to najtaniej kupić bo cena zwala z nóg.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

N gru 27, 2020 1:02 am

cinek28 napisał(a):Wesołych świąt,
Szukam do swojej NC 750X olejarki. Myślę nad scottoiler esystem. Proszę o opinię kolegów którzy mają taką olejarkę jak się spisuje i poradę gdzie to najtaniej kupić bo cena zwala z nóg.


Esystem jest świetny (miałem zamontowaną na VFR800X). Łańcuch zawsze czysty, pełny zbiorniczek starcza na około 2000km. Sprzedałem swoją po roku użytkowania za około 600zl, po zamianie na CR na CT. Instalujesz i zapominasz.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

N gru 27, 2020 8:23 am

cinek28 napisał(a):Szukam do swojej NC 750X olejarki. Myślę nad scottoiler esystem.


Rzeczywiście, cena esystemu jest zaporowa.
To może spójrz na q-man oiler:
https://q-man.pl/cennik.html


Nasza, Polska olejarka.
Zapowiada się całkiem fajnie i jest w cenie scottoiler v-system.
Głównym jej atutem jest to, że może podawać olej co określony odcinek drogi (więc jak stoimy z włączonym silnikiem to olej nie leci), jak też i co określony czas.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Cz gru 31, 2020 6:37 pm

W nc 700 do chyba 2016 roku nie ma wyjścia na podciśnienie.Robisz sobie olejarkę na układzie czasowym (np :AVT1459) . Węże silikonowe i albo pompka do oleju z 2 suwa, albo zawór gazowy i w 100 zł masz elegancką niechlapiąca olejarkę . Jak się uprzesz możesz sterownie wyciągnąć na kierownice, ale z doświadczenia wiem ze wystarczy raz dobrze ustawić i ładnie smaruje przez cały rok .Jeśli ja sobie z tym poradziłem, to każdy kto potrafi połączyć 2 kable da sobie rade.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Pn mar 29, 2021 9:53 pm

Żeby nie zakładać nowego wątku i nie zaśmiecać forum, to tutaj chciałbym się zapytać o podłączenie podciśnienia do Scottoilera V-system do gaźnikowej CBF600.
Wg. instrukcji na stronie producenta, wężyk podciśnienia podłącza się bezpośrednio do gaźnika (rysunek poniżej).
Wiecie może jak ściąga się ten kapturek? On jest wykręcany czy może trzeba go wyciągnąć?
Bo nie chciałbym uszkodzić czegokolwiek podczas próby zdejmowania go.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Wt mar 30, 2021 6:20 pm

Marcpro napisał(a):Żeby nie zakładać nowego wątku i nie zaśmiecać forum, to tutaj chciałbym się zapytać o podłączenie podciśnienia do Scottoilera V-system do gaźnikowej CBF600.
Wg. instrukcji na stronie producenta, wężyk podciśnienia podłącza się bezpośrednio do gaźnika (rysunek poniżej).
Wiecie może jak ściąga się ten kapturek? On jest wykręcany czy może trzeba go wyciągnąć?
Bo nie chciałbym uszkodzić czegokolwiek podczas próby zdejmowania go.
Jest na wcisk ,tylko ściągnij obejmę

Re: Olejarka - rozmowy na temat

Śr mar 31, 2021 8:28 am

cerber napisał(a):Jest na wcisk ,tylko ściągnij obejmę


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Re: Olejarka - rozmowy na temat

So kwi 03, 2021 12:22 pm

Napiszcie proszę na ile km wam starcza oleju ze zbiorniczka? Oczywiście poddajcie jaką macie pojemność. Pytam bo mam pod ręką zbiorniczek 20 ml. który idealnie wejdzie pod owiewkę ale jeśli miałoby to starczyć na np 500 km to jest to bez sensu i będę szukał dalej.

Pozdrawiam
Marcin Jan
Odpowiedz