cbf 600 nie odpala

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

cbf 600 nie odpala

Postprzez Artur93 » So mar 09, 2013 12:42 pm

Panowie mega problem . Moto honda cbf 600 2004r , stało ok 1 roku . Proba odpalenia niestety sie nie powiodla . Świece wyczysciłem , swieze paliwo , ze srubki spustowej normalnie leci wacha , czyli paliwo dochodzi po kilku probach swiece mokre . Kazda daje normalnie iskre , moto przedtym postojem normalnie na chodzie . Macie jakies pomysly? Kreci , kreci i nic . Dawałem benzyne pod swiece i nic do gażnika lałem tez nic , znowu czysciłem swiece i nadal nic . Co jeszcze mozna sprawdzic , zrobic zeby to ruszyło ?

Pozdrawiam
Artur93
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N maja 20, 2012 9:31 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 600
W siodle: <100 kkm

Re: cbf 600 nie odpala

Postprzez zbyhu » So mar 09, 2013 12:48 pm

Wymień świeczki. To że dają iskrę na powietrzu nie znaczy, że dają ją pod ciśnieniem.
No i po takim postoju przydałoby się wyczyścić gaźniki.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: cbf 600 nie odpala

Postprzez markom13 » N mar 17, 2013 9:19 pm

Jeśli te świece czyściłeś czymś w rodzaju szczotki drucianej ,to tym bardziej wymień świece.Zbyhu dobrze prawi. Teraz świece są z trochę innych materiałów co kiedyś ISKRA F75 do Komara ;) .
Czyściło sie ,wygrzewało sie ....i tak w kółko.

Nowe świece musza załatwić sprawe. Jeśli jest tak jak piszesz ,że zmieniłeś paliwo na świeże.
Pamietaj też ,że w CBF(ale nie tylko) akumulator musi być dobrze naładowany.Na słabym nie zapalisz po dłuższym postoju.
Avatar użytkownika
markom13
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 07, 2011 4:26 pm
Lokalizacja: Mazury, UK
Wiek: 45
Motocykl: CBF1000FA-C
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości