Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Płyn do chłodnic - jaki?

Pt kwi 01, 2011 9:05 pm

Mam pytanie: Jakiego producenta stosujecie płyn chłodniczy do swoich motocykli? - producent / oznaczenie.

Pozdrawiam
R.N.

Re: Płyn do chłodnic - jaki?

So kwi 02, 2011 8:29 pm

polecam denagera ;) mieszalny z innymi płynami więc nigdy nie ma problemu z dolaniem w razie jakiś brzydkich wypadków <przewody itp;)

Re: Płyn do chłodnic - jaki?

Śr paź 26, 2011 8:58 pm

W serwisówce napisane jest ..."use only high quality ethylene glikol"... więc chyba wystaczy zwrócić uwagę by nie stosować płynu na bazie glikolu propylenowego. Z mieszaniem róznych płynów o nieznanym składzie raczej bym nie kombinował.
Warto przeczytać wyczerpujące wyjaśnienia dotyczące układu chłodzenia:
http://motofocus.pl/artykuly-uzytkownik ... chlodzenia

Re: Płyn do chłodnic - jaki?

Pt lut 03, 2012 7:07 am

Goral1906 napisał(a):polecam denagera ;)


chyba chodziło Ci raczej o Dynagel :D

...... denager, drenażer ? ? :naughty: to chyba jakiś preparat do przepychania zatkanej kanalizacji :lol:

Re: Płyn do chłodnic - jaki?

Pt lut 03, 2012 1:02 pm

ja właśnie jestem na etapie zmiany płynu chłodniczego i płukania - najpierw zlewam płyn, zalewam wodą z dodatkiem płynu do płukania, moto chodzi 15 minut na wolnych obrotach, zlewam do pusta i zalewam. płyn to Motul Motocool, płukanka jakaś z ruską etykietą z InterCarsu :)

Re: Płyn do chłodnic - jaki?

Pt lut 10, 2012 12:04 am

mx500 napisał(a):
Goral1906 napisał(a):polecam denagera ;)


chyba chodziło Ci raczej o Dynagel :D

...... denager, drenażer ? ? :naughty: to chyba jakiś preparat do przepychania zatkanej kanalizacji :lol:


panie nie pamiętam jak to sie pisze :D pisze jak sie w warsztacie na niego mówi:) z nutą angielskiego

Obrazek

prosze obrazek dla wścipskich :)
Odpowiedz