Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez tajland » N kwi 07, 2013 8:51 am

Zbyhu o tej właśnie kostce wspominałem. Dla mnie właśnie podłączenie w ten sposób jest najprostsze i najmniej inwazyjne.
tajland
 

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Aydaho » N kwi 07, 2013 9:12 am

Dziekuje chlopaki.

Dzisiaj pogoda calkiem dobra na otwarcie garazu i dlubanie :naughty:
Avatar użytkownika
Aydaho
Użytkownik
 
Posty: 173
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 6:10 am
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 47
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 SA '12
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez grzeza » N kwi 07, 2013 11:34 am

A zastanawiałeś się jaki sens ma montowanie gniazda zapalniczki? Każdą navi i każdy telefon podłączysz do gniazda usb. Ok, lodówki turystycznej nie podłączysz ...
Avatar użytkownika
grzeza
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 9:50 am
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 50
Imię: Grzesiek
Motocykl: Honda CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Malenstfo » N kwi 07, 2013 12:18 pm

grzeza napisał(a):A zastanawiałeś się jaki sens ma montowanie gniazda zapalniczki? Każdą navi i każdy telefon podłączysz do gniazda usb. Ok, lodówki turystycznej nie podłączysz ...


Nie widziałem nigdy podłączonego bezpośrednio gniazda USB w motocyklu. Chyba że wtyczka z USB wsadzona do właśnie gniazda zapalniczki.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Monte Christo » N kwi 07, 2013 1:07 pm

Są na rynku dostępne odpowiednie przejściówki tak, aby można było "wtyknąć" kabelek USB.
Ja montuję gniazdo nie USB - w razie Niemca mogę sobie "wetknąć" przecież taką przejściówkę i po problemie. Intryguje mnie natomiast inna sprawa: gdybym miał gniazdo typowo USB na kabel USB podłączany do Smartphona (SM) - bo w tym celu głównie montuję gniazo, to nie wiem, czy ładowanie byłoby na tyle skuteczne, aby zasilić mi w sposób wystarczający, podczas jazdy baterię w SM. W przypadku zwykłej ładowarki - typowej, samochodowej nie mam tych obaw. Moje wątpliwości pojawiły się w związku z obserwacją, że strasznie ch*jowo ładuje się telefon kabelkiem od lapka, to ładowanie nie jest skuteczne. Może się mylę, ale wole zwykłe gniazdo z ew. przejściówką. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Malenstfo » N kwi 07, 2013 3:22 pm

Monte Christo napisał(a):Są na rynku dostępne odpowiednie przejściówki tak, aby można było "wtyknąć" kabelek USB.
Ja montuję gniazdo nie USB - w razie Niemca mogę sobie "wetknąć" przecież taką przejściówkę i po problemie. Intryguje mnie natomiast inna sprawa: gdybym miał gniazdo typowo USB na kabel USB podłączany do Smartphona (SM) - bo w tym celu głównie montuję gniazo, to nie wiem, czy ładowanie byłoby na tyle skuteczne, aby zasilić mi w sposób wystarczający, podczas jazdy baterię w SM. W przypadku zwykłej ładowarki - typowej, samochodowej nie mam tych obaw. Moje wątpliwości pojawiły się w związku z obserwacją, że strasznie ch*jowo ładuje się telefon kabelkiem od lapka, to ładowanie nie jest skuteczne. Może się mylę, ale wole zwykłe gniazdo z ew. przejściówką. :smile:


Ja jechałem do Włoch z SGS i NaviExpertem (czyli telefon stale miał włączoną też transmisję danych). Telefon podpięty pod USB (przejściówka z gniazda zapalniczki). Wyglądało to tak że po przejechaniu 1000 km - telefon się rozładował ale uwaga.. Ja korzystam z PowerPacka do tego telefonu i gdy miałem podłączone ładowanie poprzez ten PP to tel padł - ale gdy go podłączyłem bezpośrednio (wyjąłem z tego PP) bateria zaczęła się ładować i nie było problemów.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Aydaho » N kwi 07, 2013 6:47 pm

grzeza napisał(a):A zastanawiałeś się jaki sens ma montowanie gniazda zapalniczki? Każdą navi i każdy telefon podłączysz do gniazda usb. Ok, lodówki turystycznej nie podłączysz ...


Otoz w kazde gniazdo zapalniczki pasuje przejsciowka na USB a nie w kazde usb da sie podlaczyc cos co ma wtyk zapalniczki :biggrin:
Avatar użytkownika
Aydaho
Użytkownik
 
Posty: 173
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 6:10 am
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 47
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 SA '12
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez 4kowal » N kwi 07, 2013 7:14 pm

Wasze problemy wynikają z wydajności prądowej gniazd USB. Standardowe gniazdo USB 2.0 ma wydajność prądową 500mA. Mogą mieć więcej, ale nie muszą. Każdemu kto zakłada gniazdo od zapalniczki z przodu polecam podłączyć za jednym zamachem gniazdo USB, choćby z tego samego bezpiecznika. Większość urządzeń ma możliwość ładowania z USB.
Ja swoje kupiłem w motołańcuchy.pl Ma wydajność prądową 2A więc powinno wystarczyć nawet do nawigacji samochodowych.
http://motolancuchy.pl/pl/p/Gniazdo-zap ... a-USB/1087
najlepiej zamontować w komplecie z gniazdem zapalniczki z przekaźnikiem
http://motolancuchy.pl/pl/p/Gniazdo-zap ... nikiem/938

UWAGA! Nie polecam wykorzystywać złączki złodziejki, która jest w komplecie z powyższymi gniazdami i wieloma innymi. Złączka złodziejka powinna naciąć izolację i zapewnić styk w przewodzie, a często nacina izolacje i przecina przewód.

Powyższe gniazda są ok. Mają możliwość montażu w załączonych uchwytach na rurce kierownicy, bądź w w uprzednio wywierconym otworze w owiewce (jak u mnie). Gniazdo USB świeci się na niebiesko jak jest zasilanie, co nie wszystkim może się podobać. Dodatkowo jeśli nie podepniemy go za zapłonem będzie zjadało nam baterię.

Ewentualnie można wykorzystać gniazdo USB wtykane w gniazdo zapalniczki. Warto wybrać takie o dużej wydajności i z dwoma gniazdami USB. Polecam poleconą mi tutaj wcześniej ładowarkę samochodową USB Griffin. Jest tania, mała i dobra.
http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka ... 51170.html
Trzeba tylko uważać na polaryzację bo wsadzona do podłączonego odwrotnie gniazda zapalniczki przepala się.

Sposób montażu powyższych gniazd w otworze owiewki na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZKm-AHXhM78#!

Kilka zdjęć gniazd motocyklowych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez Aydaho » N kwi 07, 2013 7:22 pm

4kowal napisał(a):

Sposób montażu powyższych gniazd w otworze owiewki na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZKm-AHXhM78#!



A gdzie on to montuje - w jakims aucie ?
Avatar użytkownika
Aydaho
Użytkownik
 
Posty: 173
Dołączył(a): Pn wrz 03, 2012 6:10 am
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 47
Imię: Adam
Motocykl: CBF 600 SA '12
W siodle: <100 kkm

Re: Podłączenie gniazda zapalniczki CBF600

Postprzez grzeza » N kwi 07, 2013 7:44 pm

Postaram się sprawę przedstawić obrazowo...
Obrazek
Widzisz na zdjęciu taką zgrabną, małą wtyczkę? Czy przypomina ci ona w czymś wielką gruchę od twojej nawigacji?
Dla jasności: mam taką samą i jakoś nie wyobrażam sobie, że sterczy mi spomiędzy zegarów. To dobre do puszki, ale nie na motor.
2A w zupełności wystarczą do zasilenia nawigacji czy telefonu, chyba że nawigacja jest wielkości blachy do pieczenia ciasta. No i pozostaje jeszcze jeden wolny port. A tak na marginesie to co wy ludziska podpinacie pod te gniazda, że wam usb nie wystarcza? Wibratory? :lol:
Avatar użytkownika
grzeza
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr paź 31, 2012 9:50 am
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 50
Imię: Grzesiek
Motocykl: Honda CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości