[PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie.

Postprzez kemyR » Pn kwi 11, 2011 5:25 pm

goramo rozpracowałeś mnie :-)
cóż gadżety i małe modyfikacje to kilkaset złotych, a zmiana moto to ładnych kilka tysięcy, na które nie mogę sobie przez najbliższe 2-3 lata pozwolić.

faktem jest jednak że cudów nie zdziałam, więc chyba muszę się zastanowić nad sobą :)
CBF - Coś Bardzo Fajnego
Avatar użytkownika
kemyR
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 10:00 pm
Motocykl: CB1000Ra

Re: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie.

Postprzez Owiec » Wt kwi 12, 2011 6:36 pm

Obczaj sobie ceny na scigacz.pl - tyle mnie kosztowało + płyn hamulcowy.
Wymiana we własnym zakresie, jeśli to będziesz robił sam to zaopatrz się w wężyk na odpowietrznik i pasującą do tego strzykawkę, żeby ściągnąć powietrze. Ja to zrobiłem ze strzykawką nie twierdzę, że to najlepszy sposób.
Poprawa - może odczucie subiektywne, ale klamka jest twardsza i tak głęboko nie wpada.
Avatar użytkownika
Owiec
Użytkownik
 
Posty: 76
Dołączył(a): Cz paź 07, 2010 5:54 pm
Lokalizacja: Dębno k. Brzeska
Wiek: 38
Motocykl: CBF 600N 06

[PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez wojciechu15 » Wt sty 29, 2013 12:53 pm

Witam, z racji długich zimowych wieczorów i rozmyślań przypomniałem sobie o sprawie nad którą dumałem już na jesień.
Czy ma ktoś może w swojej CBF'ce przewody hamulcowe w stalowym oplocie? Jeżeli tak to czy różnica jest zauważalna?
Myślałem nad takim rozwiązaniem, bo po 1500km na CBF'ce nie mogę się pozbyć wrażenia, że jej hamulce są takie jakieś "gumowe".
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez matushi » Wt sty 29, 2013 1:00 pm

Było o tym już mówione o tuuuu: http://forumcbf.pl/viewtopic.php?t=289&p=4071 :msn-wink:

Przewody w 1000`cu są przynajmniej w części modeli w stalowym oplocie, ja takie mam na przykład.
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 42
Motocykl: CBF1000

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez wojciechu15 » Wt sty 29, 2013 1:34 pm

Dziękować, sprawdzałem szukajką czy było, ale niestety nie znalazłem :down: :bag:
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez Tiarus » Wt sty 29, 2013 1:37 pm

wojciechu15 napisał(a):Dziękować, sprawdzałem szukajką czy było, ale niestety nie znalazłem :down: :bag:


A dobrej szukajki użyłeś? :smoke:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez wojciechu15 » Wt sty 29, 2013 1:49 pm

Tiarus napisał(a):
wojciechu15 napisał(a):Dziękować, sprawdzałem szukajką czy było, ale niestety nie znalazłem :down: :bag:


A dobrej szukajki użyłeś? :smoke:



Warsztatowej, dlatego mi w 600 nie znalazło :thumbsup:
Avatar użytkownika
wojciechu15
Znawca
 
Posty: 372
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2012 1:29 pm
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 31
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF 1000 A8
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez Andy » Pn mar 18, 2013 11:09 am

Powiem tak - w CBF-ie przewodów nie zmieniałem bo motor nowy, więc uznałem, że szkoda kasy. Ale zmieniłem w swojej Kawie ER6n. Założyłem Hel-a i jest poprawa. Wprawdzie szału nie ma, ale ta mała przewaga + komfort psychiczny + naprawdę fajna estetyka robią swoje. Jeśli musicie przewody wymieniać, to nigdy więcej na nowe gumowe, ale tylko na te w oplocie. Hel stanął na wysokości zadania - najwyższa pólka jakościowa, szybka i sprawna wysyłka, dokładna instrukcja montażu przewodów, ich oznaczenie (gdzie do pompy, gdzie do zacisku), opis odpowietrzenia itp.
Andy
Znawca
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt lut 22, 2013 7:23 am
Wiek: 63
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF600n
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez compare » N kwi 06, 2014 8:00 pm

Pytanko takie nieśmiałe mam: Czy trójnik od przewodów hamulcowych z przodu w CBF1000 2007r bez ABS (ten przykręcony do dolnej półki pod czachą), jest rozbieralny? Tzn czy można rozdzielić 3 przewody z przedniego układu, ten od pompy do trójnika i dwa do poszczególnych tarcz? I jeszcze jedno - u mnie jakoś tak dziwnie jest, że przewód od pompy do trójnika jest typowo gumowy, ten od trójnika do prawej tarczy takoż samo, a ten od trójnika do lewej tarczy jakiś taki jakby w oplocie, sztywny taki, powleczony czarnym plastikiem, u Was też tak jest w "litrówkach" bez ABSu?
Avatar użytkownika
compare
Użytkownik
 
Posty: 155
Dołączył(a): So paź 13, 2012 6:37 pm
Lokalizacja: MŁAWA
Wiek: 54
Imię: Marian
Motocykl: SUZUKI GSX 1250
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Postprzez jokansen » Pn kwi 07, 2014 7:20 am

Poszukaj na Ebayu przewodów COBRA. Są robione z przewodów HEL, końcówki z nierdzewki. COBRA je konfekcjonuje i sprzedaje w zestawach. Mam takie w VIPie. Nawet z przesyłką wyszło to kilkadziesiąt złotych mniej niż kupowanie tego w Polsce. Przesyłka idzie z Bułgarii. Jakość bez zarzutów choć przewód jest minimalnie krótszy od oryginalnego. Hamulce zdecydowanie lepsze. Takie przewody to zdecydowanie sensowna inwestycja.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości