Swiatła

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Swiatła

Postprzez raphi » Wt kwi 19, 2011 6:49 pm

Ja dziś miałem powtórkę z tego samego defektu ;-) Nie poprawiałem lutów - poruszałem kabelkami i popsikałem jakimś stycznikiem w płynie. Na razie działa :cool:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Swiatła

Postprzez goramo » Cz sie 04, 2011 8:29 pm

Odkopię trochę temat regulacji świateł.

Otóż jednak da się obniżyć świecenie świateł drogowych!

Zamknąłem się w garażu i poeksperymentowałem z kręceniem tą kurewską śrubą regulacyjną w jedną i w drugą stronę....


... i okazało się, że matoły z ASO ustawili mi reflektor na maksa do góry... :bash: :tongue:

Skręciłem go w dół - straaaaasznie długo to trwało bo ruch reflektora jest baaardzo powolny przy obracaniu tą śrubą, a na dodatek strasznie ciężko i niewygodnie jest ją chwycić przez co palce bolą od kręcenia...


Nie mniej jednak udało się znacznie obniżyć snop światła.

Dzisiaj miałem okazję przetestować nowe ustawienie na drodze - wracałem około godziny 21.30 z Nieporętu drogą na Zielonkę - czyli praktycznie cały czas przez las.
No! Teraz to światła świecą pierwsza klasa! :thumbup: Mijania jest dość wysoko ustawione, więc spokojnie sięga na około 150m a jak się zapoda długie to droga oświetlona na kilkaset metrów :clap: :clap: :clap: Tak to można jeździć :ricky:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Swiatła

Postprzez Dude » Cz sie 04, 2011 10:07 pm

W mojej 600 też drogowe były od nowości za wysoko. Pokręciłem tą nakrętką -spokojnie da radę z owiewką tylko trzeba kierownik skręcić na maksa w lewo:) Wtedy jest dziura i można pokręcić. Skręciłem na maksa w dół i jest super, w końcu długie dają długie oświetlenie asfaltu a nie drzew.
Popatrzyłem na samą żarówkę i wg mnie jest za wysoko w gnieździe, tak jakby lekko do góry i pewnie dlatego musiałem drogowe skręcić na maksa w dół, ale i tak jest super:)
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Swiatła

Postprzez Goral4t » Pt sie 05, 2011 8:01 pm

ja mam długie tak ustawione by oświetlały mi pobocze dalej niż mijania
ale także pobocze po spotkaniu z sarnami na drodze nie chce stanu przed zawałowego w wieku 19 lat ;D
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Swiatła

Postprzez matushi » Pt sty 20, 2012 11:03 am

Panowie, możecie mi powiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik świateł w CBF1000 i czy jest oddzielny do długich i krótkich?

Kurcze, zamontowałem w moim moto ksenon i niestety wszystko było ok a po kilku godzinach na długich nie świeci za to słychać jakieś bzyczenie/buczenie etc. gdzieś jakby po prawej stronie owiewki, może po prawej stronie baku.
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 41
Motocykl: CBF1000

Re: Swiatła

Postprzez rupert » Pt sty 20, 2012 12:17 pm

matushi napisał(a):Panowie, możecie mi powiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik świateł w CBF1000 i czy jest oddzielny do długich i krótkich?

Kurcze, zamontowałem w moim moto ksenon i niestety wszystko było ok a po kilku godzinach na długich nie świeci za to słychać jakieś bzyczenie/buczenie etc. gdzieś jakby po prawej stronie owiewki, może po prawej stronie baku.


Posprawdzaj kostki, często śniedzieją
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Swiatła

Postprzez matushi » Pt sty 20, 2012 1:01 pm

Kurcze to chyba nie to, zaraz po montażu wszystko było ok a za kilka godzin dupa. :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
matushi
Znawca
 
Posty: 422
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 3:59 pm
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Maz/Otwock
Wiek: 41
Motocykl: CBF1000

Re: Swiatła

Postprzez rupert » Pt sty 20, 2012 1:33 pm

Mnie się choinka zrobiła od tylnego pozycyjnego, takie liche te blaszki w kostkach, a może to już wiek, wiadomo, przechowywany w wilgoci i wszystko może być nadgryzione...

U kumpla w V-Stromie mijania padły, też kostka, przeczyściłem i działa.

Sprawdź najpierw bo łatwa sprawa. Jak wszystko gra, to szukaj dalej.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Swiatła

Postprzez rupert » Pt sty 20, 2012 1:49 pm

Tu Matushi masz schemat 600tki. Może się różnić, ale posadowienie samego przekaźnika powinno być podobnie, gdzieś za stacyjką.

schemat.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Odp: Swiatła

Postprzez Malenstfo » Pt sty 20, 2012 1:55 pm

goramo napisał(a):Generalnie trochę mnie to irytuje, bo jak się sypie nocą 150 km/h to przydałoby się widzieć trochę dalej niż te 100-150m .... :wink:



Goramo... Na Twoim miejscu wogole bym tego nie pisal... Bo jesli jezdzisz nocami... Ze zle ustawionymi swiatlami... 150km/h... To jestes samobojca lub potencjalnym '..........' Tu sobie wstaw odpowiedni wyraz. Mam nadzieje ze tylko tak "palnales" z rozpedu.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron