Swiatła

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Swiatła

Postprzez goramo » Pn gru 06, 2010 10:29 pm

Jak czytam takie teksty, że komuś przeszkadza jak lampa jest wbudowana w owiewkę i nie skręca wraz z kierownicą to się trochę temu dziwię...

Przeszkadzać to może jak się ledwo toczy tak do 30km/h po jakiejś wąskiej i krętej alejce, ale jak się jedzie normalnie, to przecież nie skręca się kierownicą na boki, tylko zakręty pokonuje się wpochyleniu a kierwonica i tak jest praktycznie prawie prosto....
Jaka zatem różnica w czasie jazdy, czy lampa skręca z kierownicą, czy nie... :roll:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Swiatła

Postprzez PeterS » Wt gru 07, 2010 7:16 am

goramo napisał(a):Przeszkadzać to może jak się ledwo toczy tak do 30km/h po jakiejś wąskiej i krętej alejce, ale jak się jedzie normalnie, to przecież nie skręca się kierownicą na boki, tylko zakręty pokonuje się wpochyleniu a kierwonica i tak jest praktycznie prawie prosto....

Co więcej - reflektor umiejscowiony na widelcu świeci w str. przeciwną do zakrętu - w zakręcie uzywa się przecież przeciwskrętu :)
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Swiatła

Postprzez goramo » Wt gru 07, 2010 11:11 am

PeterS napisał(a):
Co więcej - reflektor umiejscowiony na widelcu świeci w str. przeciwną do zakrętu - w zakręcie uzywa się przecież przeciwskrętu :)


Bez przesady... :wink:

Przeciwskręt to tylko wytrącenie motocykla z równowakgi dynamicznej. Trwa to ułamek sekundy a sam ruch jest na tyle minimalny, że ledwozauważalny...

Chyba, że chodziło ci o motocykle żużlowe, to tak.... :mrgreen:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Swiatła

Postprzez Sarnaon » Pn kwi 18, 2011 11:13 am

Panowie-pomocy!
Temat- światła.
Coś się powaliło-i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Włącznik świateł rozebrałem,styki wyczyściłem-mechanicznie ok,ale...
Czasami nie włączają mi się światła po urchomieniu-nie mam wtedy ani mijania,ani drogowych-świecą się pozycyjne.Działa normalnie światło drogowe ostrzegawcze .Macie jakieś pomysły????
Sarnaon
 

Re: Swiatła

Postprzez raphi » Pn kwi 18, 2011 11:52 am

Sarnaon napisał(a):Panowie-pomocy!
Temat- światła.
Coś się powaliło-i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Włącznik świateł rozebrałem,styki wyczyściłem-mechanicznie ok,ale...
Czasami nie włączają mi się światła po urchomieniu-nie mam wtedy ani mijania,ani drogowych-świecą się pozycyjne.Działa normalnie światło drogowe ostrzegawcze .Macie jakieś pomysły????

A to CBF-a ma włącznik świateł? :-)
Jeśli rozebrałeś ten z lewej, od świateł drogowych to myślę, że niepotrzebnie, bo problem tkwi po stronie prawej :-)
Rozbierz tam, gdzie masz starter i światła awaryjne. tam na samym dole tej kostki masz takie ustrojstwo z przylutowanymi kabelkami. To tam jest problem znikających świateł - poruszanie tym może wystarczyć, ale pewniej jest chyba poprawić luty.

U mnie (2006 rok) było to samo co u Ciebie.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Swiatła

Postprzez zbyhu » Pn kwi 18, 2011 2:52 pm

Yo!

Tak, to choroba tych motocykli ;).
Przy naciskaniu rozrusznika odlaczane sa swiatla, aby szedl wiekszy prad na rozrusznik. I wlasnie przy wlaczniku rozrusznika sa jajca z zimnymi lutami.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Swiatła

Postprzez Pix » Pn kwi 18, 2011 4:59 pm

hmm...
W moim iksie ostatnio zaobserwowałem taki sam motyw ale z małą różnicą. U mnie światła nieraz nie załączają po przekręceniu stacyjki. Sprawdzałem wszelkie złącza i all ok...
Warto sprawdzić manetkę :smile:
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 48
Motocykl: CBR 1100XX4

Re: Swiatła

Postprzez Sarnaon » Wt kwi 19, 2011 4:49 am

raphi napisał(a):
Sarnaon napisał(a):Panowie-pomocy!
Temat- światła.
Coś się powaliło-i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Włącznik świateł rozebrałem,styki wyczyściłem-mechanicznie ok,ale...
Czasami nie włączają mi się światła po urchomieniu-nie mam wtedy ani mijania,ani drogowych-świecą się pozycyjne.Działa normalnie światło drogowe ostrzegawcze .Macie jakieś pomysły????

A to CBF-a ma włącznik świateł? :-)
Jeśli rozebrałeś ten z lewej, od świateł drogowych to myślę, że niepotrzebnie, bo problem tkwi po stronie prawej :-)
Rozbierz tam, gdzie masz starter i światła awaryjne. tam na samym dole tej kostki masz takie ustrojstwo z przylutowanymi kabelkami. To tam jest problem znikających świateł - poruszanie tym może wystarczyć, ale pewniej jest chyba poprawić luty.

U mnie (2006 rok) było to samo co u Ciebie.


To CBF ma starter w kierownicy :D ?
Dzięki ,chyba pomogło!Za lutowanie się nie wezmę ,psiuknąłem jakimś elektrokontaktem i jest ok :thumbsup: !
Sarnaon
 

Re: Swiatła

Postprzez raphi » Wt kwi 19, 2011 6:55 am

Sarnaon napisał(a):To CBF ma starter w kierownicy :D ?

No ten żart to Ci się akurat nie udał :smoke:
Sarnaon napisał(a):Dzięki ,chyba pomogło!Za lutowanie się nie wezmę ,psiuknąłem jakimś elektrokontaktem i jest ok :thumbsup: !

No to kolejny przypadek z serii "klasycznych". Można śmiało uznać, że to przypadłość naszych Hond i jeśli coś takiego u kogoś nie wystąpiło to wystąpi z pewnością ;-) Chyba, że motocykl nigdy nie widział deszczu, jeździ po słoneczych Włoszech i do tego stoi w suchym i ciepłym.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Swiatła

Postprzez Sarnaon » Wt kwi 19, 2011 11:46 am

:clap: :clap: :clap:
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
:beer: !1-tylko!
Sarnaon
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 148 gości