Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Swiatła

Wt kwi 19, 2011 6:49 pm

Ja dziś miałem powtórkę z tego samego defektu ;-) Nie poprawiałem lutów - poruszałem kabelkami i popsikałem jakimś stycznikiem w płynie. Na razie działa :cool:

Re: Swiatła

Cz sie 04, 2011 8:29 pm

Odkopię trochę temat regulacji świateł.

Otóż jednak da się obniżyć świecenie świateł drogowych!

Zamknąłem się w garażu i poeksperymentowałem z kręceniem tą kurewską śrubą regulacyjną w jedną i w drugą stronę....


... i okazało się, że matoły z ASO ustawili mi reflektor na maksa do góry... :bash: :tongue:

Skręciłem go w dół - straaaaasznie długo to trwało bo ruch reflektora jest baaardzo powolny przy obracaniu tą śrubą, a na dodatek strasznie ciężko i niewygodnie jest ją chwycić przez co palce bolą od kręcenia...


Nie mniej jednak udało się znacznie obniżyć snop światła.

Dzisiaj miałem okazję przetestować nowe ustawienie na drodze - wracałem około godziny 21.30 z Nieporętu drogą na Zielonkę - czyli praktycznie cały czas przez las.
No! Teraz to światła świecą pierwsza klasa! :thumbup: Mijania jest dość wysoko ustawione, więc spokojnie sięga na około 150m a jak się zapoda długie to droga oświetlona na kilkaset metrów :clap: :clap: :clap: Tak to można jeździć :ricky:

Re: Swiatła

Cz sie 04, 2011 10:07 pm

W mojej 600 też drogowe były od nowości za wysoko. Pokręciłem tą nakrętką -spokojnie da radę z owiewką tylko trzeba kierownik skręcić na maksa w lewo:) Wtedy jest dziura i można pokręcić. Skręciłem na maksa w dół i jest super, w końcu długie dają długie oświetlenie asfaltu a nie drzew.
Popatrzyłem na samą żarówkę i wg mnie jest za wysoko w gnieździe, tak jakby lekko do góry i pewnie dlatego musiałem drogowe skręcić na maksa w dół, ale i tak jest super:)

Re: Swiatła

Pt sie 05, 2011 8:01 pm

ja mam długie tak ustawione by oświetlały mi pobocze dalej niż mijania
ale także pobocze po spotkaniu z sarnami na drodze nie chce stanu przed zawałowego w wieku 19 lat ;D

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 11:03 am

Panowie, możecie mi powiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik świateł w CBF1000 i czy jest oddzielny do długich i krótkich?

Kurcze, zamontowałem w moim moto ksenon i niestety wszystko było ok a po kilku godzinach na długich nie świeci za to słychać jakieś bzyczenie/buczenie etc. gdzieś jakby po prawej stronie owiewki, może po prawej stronie baku.

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 12:17 pm

matushi napisał(a):Panowie, możecie mi powiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik świateł w CBF1000 i czy jest oddzielny do długich i krótkich?

Kurcze, zamontowałem w moim moto ksenon i niestety wszystko było ok a po kilku godzinach na długich nie świeci za to słychać jakieś bzyczenie/buczenie etc. gdzieś jakby po prawej stronie owiewki, może po prawej stronie baku.


Posprawdzaj kostki, często śniedzieją

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 1:01 pm

Kurcze to chyba nie to, zaraz po montażu wszystko było ok a za kilka godzin dupa. :evil:

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 1:33 pm

Mnie się choinka zrobiła od tylnego pozycyjnego, takie liche te blaszki w kostkach, a może to już wiek, wiadomo, przechowywany w wilgoci i wszystko może być nadgryzione...

U kumpla w V-Stromie mijania padły, też kostka, przeczyściłem i działa.

Sprawdź najpierw bo łatwa sprawa. Jak wszystko gra, to szukaj dalej.

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 1:49 pm

Tu Matushi masz schemat 600tki. Może się różnić, ale posadowienie samego przekaźnika powinno być podobnie, gdzieś za stacyjką.

schemat.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odp: Swiatła

Pt sty 20, 2012 1:55 pm

goramo napisał(a):Generalnie trochę mnie to irytuje, bo jak się sypie nocą 150 km/h to przydałoby się widzieć trochę dalej niż te 100-150m .... :wink:



Goramo... Na Twoim miejscu wogole bym tego nie pisal... Bo jesli jezdzisz nocami... Ze zle ustawionymi swiatlami... 150km/h... To jestes samobojca lub potencjalnym '..........' Tu sobie wstaw odpowiedni wyraz. Mam nadzieje ze tylko tak "palnales" z rozpedu.
Odpowiedz