Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 2:03 pm

Dzięki wielkie Rupert, może to być to bo właśnie w tych okolicach coś brzęczy i wydaje mi się że to nie przetwornica. Tylko co mogło się tam stać i co z tym zrobić?! No nic trzeba się tam będzie dobrać i popatrzeć. A najgorsze w tym wszystkim jest to że moto stoi 30 km ode mnie i nie mam czasu tam pojechać na dłużej :wallbash:

Re: Swiatła

Pt sty 20, 2012 7:47 pm

Najprostsza rzecz, aby wyeliminować przetwornicę, to odpiąć wtyczkę żarówki z przetwornicy i wpiąć zwykłą żarówkę - nawet bez wkładania do oprawki klosza.
Jak zaświeci zwykła żarówka, to masz diagnozę.

Re: Odp: Swiatła

Pt sty 20, 2012 11:06 pm

Malenstfo napisał(a):
goramo napisał(a):Generalnie trochę mnie to irytuje, bo jak się sypie nocą 150 km/h to przydałoby się widzieć trochę dalej niż te 100-150m .... :wink:


Goramo... Na Twoim miejscu wogole bym tego nie pisal... Bo jesli jezdzisz nocami... Ze zle ustawionymi swiatlami 150km/h... To jestes samobojca lub potencjalnym '..........' Tu sobie wstaw odpowiedni wyraz. Mam nadzieje ze tylko tak "palnales" z rozpędu.

Dzięki za "troskę"... :pokey:
Światła już mam dawno ustawione tak jak trzeba (pisałem już z resztą o tym) - świecą zajebiście :thumbsup:
A 150km/h nocą to sobie pozwalam jak lecę od rodziców po dwupasmowej S8 i nie wydaje mi się żebym był przy tym samobójcą lub czym tam sobie uważasz...

Re: Swiatła

N sty 22, 2012 6:58 pm

Udało się dziś podjechać do moto, udało się też zdiagnozować usterkę. Winna jest jednak wadliwa przetwornica, porozbierałem od nowa wszystko, na początek podpiąłem zwykłą żarówkę, okazało się że jest ok, więc z powrotem podłączyłem xenon, dokładnie posłuchałem skąd dochodzi brzęczenie i przy okazji zobaczyłem że w przetwornicy coś się iskrzy. Okazuje się że znajdująca się wewnątrz cewka dostała przebicia i waliła prądem w obudowę, po zdjęciu pokrywki z przetwornicy tak żeby nie miał gdzie uciekać prąd wszystko działa aż milo. A więc reklamacja ehh chińszczyzna pier..na. :wallbash:

Re: Swiatła

N sty 22, 2012 7:40 pm

goramo napisał(a):A 150km/h nocą to sobie pozwalam jak lecę od rodziców po dwupasmowej S8 i nie wydaje mi się żebym był przy tym samobójcą lub czym tam sobie uważasz...

Nie ma to jak "najbezpieczniejsza" krajowa 8 :lol:
Ja też na odcinku Suwałki-Augustów czasami zapier.... powyżej 2paczek taka nachodzi czasem ułańska fantazja.Ale to już nie jest dwupasmówka :thumbdown: po jednym pasie w każdą stronę,a koleiny zlituj się Boże :nono:

Odp: Swiatła

Pn sty 23, 2012 1:39 am

goramo napisał(a):
Malenstfo napisał(a):
goramo napisał(a):Generalnie trochę mnie to irytuje, bo jak się sypie nocą 150 km/h to przydałoby się widzieć trochę dalej niż te 100-150m .... :wink:


Goramo... Na Twoim miejscu wogole bym tego nie pisal... Bo jesli jezdzisz nocami... Ze zle ustawionymi swiatlami 150km/h... To jestes samobojca lub potencjalnym '..........' Tu sobie wstaw odpowiedni wyraz. Mam nadzieje ze tylko tak "palnales" z rozpędu.

Dzięki za "troskę"... :pokey:
Światła już mam dawno ustawione tak jak trzeba (pisałem już z resztą o tym) - świecą zajebiście :thumbsup:
A 150km/h nocą to sobie pozwalam jak lecę od rodziców po dwupasmowej S8 i nie wydaje mi się żebym był przy tym samobójcą lub czym tam sobie uważasz...


Nie wqrzaj sie - nie mialem zamiaru Cie atakowac tylko sprowokowac do refleksji.. S8 to jest tak oswietlona ze noca i bez swiatel mozna spokojnie dzidowac.

BTW: cos mi ostatnio wypowiedzi nie wychodza - zaczynam sie przypieprzac do byle czego... Wybaczcie - na zlocie bede przepraszal i piwo stawial jak sobie na grabie...Ale nie mam zlych intencji.. Slowo harcerza. Moze tylko przechodze kryzys wieku "38 letniego" :) i juz by sie chciało wiosny....

Re: Swiatła

Pn sty 23, 2012 8:51 am

Spoko, luzik :cheers:

Nie ma żadnego problemu. :smile:

Re: Swiatła

Pn sie 14, 2017 10:20 pm

Hej. Jestem w trasie i pilnie potrzebuje informacji gdzie znaleźć te śrubki do regulacji świateł mijania.

Re: Swiatła

Wt sie 15, 2017 8:27 am

viewtopic.php?t=29&p=17091

Re: Swiatła

Wt sie 15, 2017 8:25 pm

Romek napisał(a):http://hoonda.pl/viewtopic.php?t=29&p=17091

jesli to informacja dla mnie to nadal nie Wiem Co to za śrubki/nakrętki i gdzie ich szukać
Odpowiedz