Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Swiatła

Śr sie 16, 2017 6:54 am

SCHEMAT


INSTRUKCJE KOLEGÓW: ;)

Obie lampy maja po dwie sruby regulacyjne. Jedna (gorna) obraza snop swiatla gora-dol, druga (dolna) lewo-prawo.
Strasznie beznadziejny dostep do tego jest, wiec trzeba zrzucac owiewki boczne. Potem starczy wyjechac na jakas uliczke w nocy i wyregulowac "pod siebie" swiatla krecac tymi srubami.


Metodą prób i błędów doszedłem do tego:
moto na podstawkę boczną, kierownica całkowicie w lewo i można grzebać przy prawym świetle, stojąc po lewej str.moto. Lewe światło - j.w, kierownica całkowicie na prawo.



Pokręciłem tą nakrętką -spokojnie da radę z owiewką tylko trzeba kierownik skręcić na maksa w lewo:) Wtedy jest dziura i można pokręcić.

Regulacja świateł

Cz wrz 13, 2018 4:26 pm

Trochę odkopię temat. Zdarzyło mi się ostatnio jechać w nocy i stwierdziłem przypadłość świecenia drogowych po koronach drzew. Dziś się za to wziąłem i to nie jest tak dramatycznie trudne: motocykl (CBF1000A) na centralkę, kierownica w lewo, siadamy na ziemi po prawej stronie i lewą ręką bez problemu sięgamy śrubę regulacji wysokości (górną). Pół minuty i światła ustawione:) Mijania ustawiamy odwrotnie proporcjonalnie;)

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 11:50 am

Część,
Odgrzebie ten wątek.
Jutro jadę w trasę z żoną i chciałbym obniżyć światła.
Zamontowałem LED i za mocno świeca w górę.
Znalazłem jedno pokrętło na wysokości góry reflektora.
Tego dolnego nie potrafię zlokalizować.
Czy ma ktoś zdjęcie?
Ze schematu nie mogę odszukac gdzie pokrętła są ulokowane.

Dzięki za pomoc.

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:14 pm

Musisz sobie złamać rękę w 6ciu miejscach i wtedy bez problemu wyregulujesz ;) A tak na poważnie, jaki motocykl bo na tapatalku nie widać.

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:17 pm

raphi napisał(a):Musisz sobie złamać rękę w 6ciu miejscach i wtedy bez problemu wyregulujesz ;) A tak na poważnie, jaki motocykl bo na tapatalku nie widać.

CBF 1000A 2006r
xpleasantry

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:20 pm

mjr napisał(a):
raphi napisał(a):Musisz sobie złamać rękę w 6ciu miejscach i wtedy bez problemu wyregulujesz ;) A tak na poważnie, jaki motocykl bo na tapatalku nie widać.

CBF 1000A 2006r
xpleasantry
To dobrze trafiłem ;) Najlepiej chyba stanąć tyłem do motocykla, skręcić kierownicę w jedną ze stron i tak złamać rękę tyłem do tego pokrętła.

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:26 pm

raphi napisał(a):]To dobrze trafiłem ;) Najlepiej chyba stanąć tyłem do motocykla, skręcić kierownicę w jedną ze stron i tak złamać rękę tyłem do tego pokrętła.


Tylko ja górne pokrętło znalazłem jak położyłem się pod motocyklem i zaświeciłem latarką.
Za to tego drugiego nie mogę odszukać?

Czy na obu są "nakładki śrubek" ?

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:30 pm

tutaj fotka lampy od CBF1000 SC58
33100-MER-D01.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 12:35 pm

Avalon napisał(a):tutaj fotka lampy od CBF1000 SC58
33100-MER-D01.jpg
No właśnie, ja pamiętam, że było tylko górne.

Re: Swiatła

So lip 18, 2020 1:07 pm

Avalon napisał(a):tutaj fotka lampy od CBF1000 SC58
33100-MER-D01.jpg

Rewelacja dzięki xdrinks xdrinks xdrinks

To tylko dopytam.
Tam gdzie jest na wkrętak krzyżowy to do ustawienia lewo-prawo?
A górne pokrętło góra-dół?
Odpowiedz