Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Postprzez ja26 » N kwi 21, 2013 7:07 am

Witam .
Poszukuje danych jak obniżyć motocykl dla niskiej kobitki-154cm (dla zony) cbf500 jej się podoba ale jedyna wada to wysokość siodła 770mm, przydało by sie obniżyć na jakieś 740mm. Wiem ze występują zestawy do obniżenia tylu tylko nie wiem o ile można dzięki takiemu zestawowi obniżyć motocykl.Cbf 500 jest to praktycznie chyba jeden z motocykli tej klasy który ma siedzenie poniżej 780mm, a na tej wysokości zona moja ma 3 cm do piet jak stoi prosto na motocyklu.Kiedyś obniżyłem jej gs500 z 94r ,ale to było obniżenie na lagach bo tył był na stale amor rama bez mimośrodu i wahaczy pośrednich, i też gs była trochę za wysoka. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Janusz
ja26
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 21, 2013 6:54 am

Re: Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Postprzez zbyhu » N kwi 21, 2013 8:57 am

Zestaw obniża o 30mm, jest napisane w ofercie:
http://motocyklowysklep.pl/zestawy-obni ... bf-nt.html

Czyli dokładnie tyle ile potrzebujesz. Jak jeszcze opuścisz przód na lagach, to powinno być dobrze.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Postprzez ja26 » N kwi 21, 2013 9:01 am

przesadziłem z tym obniżeniem ale z tego co doczytałem zestaw lucas może obniżyć tył o 30mm .Dziękuję za odpowiedzi .
ja26
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 21, 2013 6:54 am

Re: Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Postprzez Goral4t » Pn maja 06, 2013 7:53 am

zestawy obniżające są dostępne na rynku. to najlepszy pomysł :)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Obnizenie motocykla honda cbf 500 dla niskiej kobitki.

Postprzez patyk » So maja 25, 2013 2:04 pm

ja26 - udało Ci się już obniżyć tabf-kę? Pytam bo mam podobną sytuację (wzrost, mała waga), obniżyłem już 2 cm na lagach, ustawiłem wstępne napięcie amora tylnego na najmniejsze, obniżyłem za pomocą zestawu od lukasa (mctl118) i o ile widać, że moto trochę niżej siedzi to narzeczona tak jak dotykała nogami tak dotyka - brakuje jej jeszcze 1,5 - 2 centymetry żeby pięty postawić. No i właśnie... najmniej jestem zadowolony z tego lukasowego zestawu na tył, bo jest krótszy od oryginału o niecały centymetr, a przy tym kącie pochylenia amora obniża bardziej o niecałe 2 a nie 3 centymetry i w sumie przed montażem i po tak jak dotykała tak dotyka nogami, a zestaw tani nie był.
No i teraz pytanie - może ktoś poleci tapicera jakiegoś znającego się na rzeczy w Warszawie, gdzie mógłbym z nią i motongiem podjechać i pokazać co tam potrzeba zrobić żeby było dobrze? Bo już tylko zostaje kwestia wybrania odrobiny gąbki z kanapy żeby ten kolejny centymetr zyskać.
To jej pierwszy motocykl, przejechała dopiero nieco ponad tysiąc kilometrów i zależy mi na tym żeby pewnie dostawała do ziemii, żeby czuła się pewniej. Podczas jazdy problemu nie ma, wątpliwości pojawiają cię prz nierównościach i małych prędkościach.

Pozdro!
i jak w tym kraju nie pić?
Avatar użytkownika
patyk
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 7:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Motocykl: Honda TransAlp


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Potargany i 160 gości