Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

akumulator Exide

Śr kwi 24, 2013 7:43 pm

Witam ,w mojej Cbf 600 padł mi " cudowny" akumulator yuasa wytrzymał 2 sezony i praktycznie skończył się z dnia na dzień.
Zainteresowałem się akumulatorem Exide podobno są dobre i znalazłem na motointergrator.pl za 125zł i na allegro za 109 zł z tym że one mają 6ah i 50A a na stronie EXide-Centra znalazłem ten sam aku za 135 zł i ma 100A.Wydaje mi się że lepszy byłby 100A, jak myślicie?Nie ma podane na akumulatorach ile mają Amper i dlatego się zastanawiam/

Re: akumulator Exide

So kwi 27, 2013 6:41 pm

Tez go bede kupowal ale ten wiekszy 8,6 ah

Re: akumulator Exide

So kwi 27, 2013 7:28 pm

Prąd rozruchowy może być podany chyba w czterech normach, więc byc może stąd taka różnica, bo nie sądzę by akumulatory podobnych rozmiarów i budowy, różniły się tak bardzo tymże parametrem.
Wiadomo że lepiej kupić ten mocniejszy.

Np. typowy aku samochodowy 50Ah, dysponuje prądem na poziomie 400-500 A.
Dobra VARTA Silver Dynamic 60Ah ma ok 610A.

Re: akumulator Exide

N kwi 28, 2013 12:55 pm

Im większy prąd rozruchowy tym aku delikatniejsze i najprawdopodobniej szybciej umrze. Dość dobrze jakość akumulatora określa jego waga (im większa tym lepiej) chyba, że "cwani" skośni wsadzą taflę szkła do środka.

Re: akumulator Exide

Wt kwi 30, 2013 5:57 pm

Kupiłem tego Exide na razie kręci jak szalony ,bo nowy zobaczymy ile wytrzyma ,ale swoją drogą ten akumulator jest za mały ,Japończycy dali ciała 6Ah to nie wiele więcej niż miałem w swojej Jawie Ts a tutaj jets rozrusznik elektryczny i dostaje po tyłku bo światło mijania świeci się cały czas a na wolnych obrotach nie ma ładowania i cały prąd idzie z aku.

Re: akumulator Exide

Śr maja 01, 2013 7:49 pm

Dlatego ja kupuje 8,6 ah

Re: akumulator Exide

Pt maja 03, 2013 10:07 pm

To 8,6 ah mieści się we wnękę na akumulator?
Odpowiedz