Dodatkowe gniazdo 12V

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez igrazka » Pt maja 03, 2013 10:44 am

Specjalnie zeszłam na dół i zrobiłam fotki złączy i kufra:

Obrazek Obrazek
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 03, 2013 11:50 am

Co to za elektryk, który nie zaizolował dodatkowo tych trzech przewodów /biały, niebieski i czarny/ z 3 i 7 zdjęcia? Jakiś partacz.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez igrazka » Pt maja 03, 2013 12:07 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):Co to za elektryk, który nie zaizolował dodatkowo tych trzech przewodów /biały, niebieski i czarny/ z 3 i 7 zdjęcia? Jakiś partacz.

Nie jestem elektrykiem, więc nie wiem czym grozi nie zaizolowanie tych przewodów :question:
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 03, 2013 12:14 pm

Jeżeli są to przewody pod napięciem, a tak na pewno jest, to kiedy przewody zostaną uszkodzone, dojdzie do zwarcia i w najgorszym, powtarzam najgorszym przypadku, masz b. drogie ognisko powstałe od spalonej instalacji elektrycznej. Tak więc proponowałbym to zaizolować. Wystarczy,że kupisz taśmę izolacyjną i owiniesz dookoła tych przewodów. Jeżeli nie wiesz jak, napisz na priv, to się spotkamy i pomogę.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez igrazka » Pt maja 03, 2013 12:25 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):Jeżeli są to przewody pod napięciem, a tak na pewno jest, to kiedy przewody zostaną uszkodzone, dojdzie do zwarcia i w najgorszym, powtarzam najgorszym przypadku, masz b. drogie ognisko powstałe od spalonej instalacji elektrycznej. Tak więc proponowałbym to zaizolować. Wystarczy,że kupisz taśmę izolacyjną i owiniesz dookoła tych przewodów. Jeżeli nie wiesz jak, napisz na priv, to się spotkamy i pomogę.


No to chłopaki z Motoristy poszli sobie na skróty :mad: Taśmę izolacyjną mam i potrafię sama zaizolować, chociaż tak naprawdę powinni mi to poprawić tam, gdzie to robiłam - w końcu zostawiłam w serwisie całkiem sporo kasy.
Obrazek

Moja Siwa Czapla: galeria zdjęć NC700X DCT

Honda Rebel 250 '86 > Honda CBF600N '04 > Honda Forza 250 '08 > Honda NC700X DCT '12 > Honda Forza 250 '08 (ta sama!!)
Avatar użytkownika
igrazka
Miłośnik
 
Posty: 656
Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiek: 52
Motocykl: chwilowo brak
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez 4kowal » Pt maja 03, 2013 1:04 pm

Faktycznie trochę pożałowali, powinni puścić w takiej samej osłonce jaką zastosowali na zewnątrz. Jest też szansa, że zastosowali przewody przeznaczone do takich celów. W podwójnej izolacji, albo z grubą izolacją, która pełni rolę pancerza.
Jeśli dołożoną instalację podpięli za bezpiecznikiem, to ognisko zrobić się nie powinno, ale dla spokoju możesz to dodatkowo zabezpieczyć. Do zabezpieczenia przed przetarciem lepsza chyba będzie taśma izolacyjna parciana niż z PCV. Dopytaj w sklepie. Możesz tez zastosować peszel. Poniższe rozwiązania są fajne bo można je założyć na już położone kable ( mają rozcięcia na całej długości)
http://www.murrplastik.de/Default.aspx? ... tion=group
http://murrplastik.de/Default.aspx?mid= ... tion=group
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 03, 2013 1:10 pm

4kowal napisał(a):Faktycznie trochę pożałowali, powinni puścić w takiej samej osłonce jaką zastosowali na zewnątrz. Jest też szansa, że zastosowali przewody przeznaczone do takich celów. W podwójnej izolacji, albo z grubą izolacją, która pełni rolę pancerza.
Jeśli dołożoną instalację podpięli za bezpiecznikiem, to ognisko zrobić się nie powinno, ale dla spokoju możesz to dodatkowo zabezpieczyć. Do zabezpieczenia przed przetarciem lepsza chyba będzie taśma izolacyjna parciana niż z PCV. Dopytaj w sklepie. Możesz tez zastosować peszel. Poniższe rozwiązania są fajne bo można je założyć na już położone kable ( mają rozcięcia na całej długości)
http://www.murrplastik.de/Default.aspx? ... tion=group
http://murrplastik.de/Default.aspx?mid= ... tion=group

Tylko pytanie, czy takie peszelki już można dostać w naszym kochanym kraju?
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez RAV » Pt maja 03, 2013 2:36 pm

Avatar użytkownika
RAV
Użytkownik
 
Posty: 145
Dołączył(a): N sie 05, 2012 9:42 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Imię: Rafał
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez Monte Christo » Pt maja 03, 2013 6:38 pm

igrazka napisał(a):No to chłopaki z Motoristy poszli sobie na skróty :mad: Taśmę izolacyjną mam i potrafię sama zaizolować, chociaż tak naprawdę powinni mi to poprawić tam, gdzie to robiłam - w końcu zostawiłam w serwisie całkiem sporo kasy.



Nie przejmuj się. Ja w MCSie montowałem manetki i gniazdo zapalniczki i mam wrażenie, że większego partactwa na oczy nie widziałem. :wallbash:
Dzisiaj byłem kanapę sobie obniżyc i miałem okazję się przyjrzeć. Zero polotu i wyobraźni, wiązki niezabezpieczone, zlączki przymocowane na trytki do lagi. Wygląda to śmiesznie i żenująco. Choinki nie zrobili, tylko podpieli pod jeden bezpiecznik dwa gadżety. Dodatkowo lakier ze zbiornika odszczypniety (pod kanapą więc nie widać) fuszerka na całego.
Wiem, że brzydko - ale jebać serwisy.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Dodatkowe gniazdo 12V

Postprzez Wesoły Dyzio » Pt maja 03, 2013 6:58 pm

Monte, to Ty kurde musisz do serwisu jeździć, aby siedzenie obniżyć? Ja piórkuję :banned:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości