Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Pioter » Pt lut 13, 2015 8:27 am

Za chwilę po raz kolejny będę zakładał klocki nissina 308ST, nie są to tanie klocki bo około 175zł/kpl, ale rewelacyjnie się sprawują zarówno na torze jak i w trasie przy załadowanym motocyklu. Dobrze się hamuje na zimno i na gorąco, i jakoś bardzo tarcz też nie zjadają.

To tego dołożę dobre oponki (dzisiaj odbieram) Angel GT, i powinno być ok.
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Romek » Pt lut 13, 2015 9:05 am

Ile km wytrzymują ci Nissiny i ? Ja teraz wymieniałem oryginalne co prawda z tyłu przy 30 kkm na tanie ale z dobrą opinią włoskie Brenta. Niektórzy piszą że nie ma różnicy z EBC czy TRW oprócz ceny więc na tył nie powinno być biedy. Mam też niedługo do wymiany przód i szukam Nissinów raczej zwykłych bo jeżdżę głównie turystycznie. Jak wsiadam na moto to robie minimum 400km bo nie kręci mnie jazda wokół komina więc mile widziane doświadczenie w przejechaniu dystansu i wrażeniach z klockami różnych firm.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Pioter » Pt lut 13, 2015 3:04 pm

Ja motocykla używam głównie do turystyki (mniej po mieście, tor sporadycznie), na ostatnich nissinach przelatałem ponad 30kkm (ale dokładnie nie wiem ile).
Klocki z tzw. półki wyższej lub niższej mogą podobnie reagować warunkach typowych jak (miasto, płaski teren, przepisowe prędkości), ale kiedy zaczynają się warunki bardziej ekstremalne (jazda w wysokich górach, gdzie często używa się klamki hamulca ponieważ różnice terenu są duże, gdzie jest plecak w postaci żony, kufry wypchane na maksa) tutaj różnica może być bardzo duża.
Wole dopłacić, a nawet przepłacić często kilkadziesiąt zł i mieć realne poczucie bezpieczeństwa. Klocki, opony, zawieszenie to podstawa.
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Romek » Pt lut 13, 2015 5:18 pm

Gdzie kupujesz Nissiny ?
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Pioter » So lut 14, 2015 3:19 pm

Marki, Moto-szklarnia.
Avatar użytkownika
Pioter
Miłośnik
 
Posty: 682
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 8:00 am
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 39
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda CBF1000 SA '10

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez peterson » Wt maja 12, 2015 11:30 am

Pioter napisał(a):Ja motocykla używam głównie do turystyki (mniej po mieście, tor sporadycznie), na ostatnich nissinach przelatałem ponad 30kkm (ale dokładnie nie wiem ile).
Klocki z tzw. półki wyższej lub niższej mogą podobnie reagować warunkach typowych jak (miasto, płaski teren, przepisowe prędkości), ale kiedy zaczynają się warunki bardziej ekstremalne (jazda w wysokich górach, gdzie często używa się klamki hamulca ponieważ różnice terenu są duże, gdzie jest plecak w postaci żony, kufry wypchane na maksa) tutaj różnica może być bardzo duża.
Wole dopłacić, a nawet przepłacić często kilkadziesiąt zł i mieć realne poczucie bezpieczeństwa. Klocki, opony, zawieszenie to podstawa.

Przeszukałem całe forum i wiem, że nic nie wiem :)
Jeżdżę głównie poza miastem, turystycznie i raczej spokojnie chociaż ostre hamowanie zawsze się przytrafi. Kończą mi się Nissiny z przodu. Mam wersję z ABS 2008r. W Hondzie Plaza powiedzieli, że nie zakładają sinterowych do CBFa i żebym nawet nie myślał o tym szczególnie jak nie używam moto na torze. Przy zwykłym użytkowaniu hamują gorzej niż miękkie i niszczą szybciej tarcze. Chyba jednak wybiorę miękkie (może Nissiny niebieskie). W czerwcu jadę w Tatry słowackie i trzeba wcześniej spokojnie pojeździć z nowymi klockami.
Avatar użytkownika
peterson
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt mar 31, 2015 10:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Piotrek
Motocykl: CBF600SA 2008

Re: Klocki hamulcowe przód

Postprzez Romek » Wt maja 12, 2015 2:58 pm

Moim zdaniem do oryginalnych Nissinów nic się nie równa.Takie założyłem po wymianie.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Postprzez aimon » Wt maja 26, 2015 1:16 pm

Witam, wymieniłaem klocki i wypadł mi tłoczek, naciskałem na klamkę chciałęm zobaczyc jak się wysunie i czy sie schowa i się nie schował. Próbowałem wisnać ale nic nie dało, i nacisnałem klamkę próbując wcisnąć na zamknietej i jeb tłoczek wypadł. Jak to teraz zrobic aby nie zapowietrzyć układu? Przy okazji planuje wyminić płyn hamulcowy.
Avatar użytkownika
aimon
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): N kwi 07, 2013 10:25 pm
Imię: Szymon
Motocykl: Cbf 600 S-04
W siodle: <100 kkm

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Postprzez raphi » Cz maja 28, 2015 6:02 am

Układ juz jest do odpowietrzenia.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Postprzez goramo » Cz maja 28, 2015 8:08 pm

Skoro wypadł tłoczek, to zapewne płyn także wyleciał. :smile:

Tak jak napisał Raphi - układ już jest rozszczelniony, ergo zapowietrzony. Co teraz? Ano nic szczególnego:
- przy okazji wyczyścić porządnie tłoczki
- przesmarować trzpienie
- poskładać zaciski
- napełnić układ nowym płynem
- odpowietrzyć

i cieszyć się ze sprawnie działających hebli po ich gruntownym serwisie. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości