Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Pt maja 20, 2016 11:12 pm

Ja za MCB776SV Made in EU wersja z ABS 2012r dałem 133 zł na stronę na oryginały było mi szkoda. Co do hamowania jest chyba gorzej niż na oryginale, zależy ile się docierają ja zrobiłem koło 30 km.

Fabryczne klocki hamulcowe

Wt maja 24, 2016 1:03 pm

Witam.
Macie może informacje...jakie klocki hamulcowe były montowane FABRYCZNIE do CBF 600 2008r

Re: Fabryczne klocki hamulcowe

Wt maja 24, 2016 8:01 pm

ekupl napisał(a):Witam.
Macie może informacje...jakie klocki hamulcowe były montowane FABRYCZNIE do CBF 600 2008r


O ile dobrze pamiętam miałem w CBF600N klocki o oznaczeniu TOYOS20AHH.

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Pt maja 27, 2016 9:04 am

Pacjent to CBF600NA '10.

Jakie są różnice pomiędzy klockami do motocykli z ABS i bez niego?
Czy założenie klocków, przeznaczonych do wersji bez ABS, do motocykla z ABS jest możliwe i nie spowoduje spadku skuteczności działania hamulców lub uszkodzenia samych klocków?
Czy klocki z wersji CBF600 z lat 04-07 są zamienne z tymi do motocykli z lat 08-12?

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Pt maja 27, 2016 9:57 am

O ile zacisk nie jest inny to wydaje sie ze nie ma znaczenia...

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

N maja 29, 2016 5:44 am

Klocki do wersji z ABS i bez niego nie są zamienne tylko ze względu na inny zacisk hamulcowy - inny kształt i konstrukcja. To czy jest ABS czy go nie ma nie jest istotne.

Pzdr

Re: Fabryczne klocki hamulcowe

Pn sie 08, 2016 7:29 pm

godsend napisał(a):
ekupl napisał(a):Witam.
Macie może informacje...jakie klocki hamulcowe były montowane FABRYCZNIE do CBF 600 2008r


O ile dobrze pamiętam miałem w CBF600N klocki o oznaczeniu TOYOS20AHH.


takie same mam w ST 1300 , kupuje orginały w salonie 160 zł na tarczę , te wszystkie podróby i zamienniki to lipa jest u mnie orginały wytrzymały 47 tyś a moto waży 330 kg :)

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Pn mar 20, 2017 10:34 am

Mi w Motozonie we Wrocławiu polecili klocki włoskiej marki Brenta lub hiszpańskie Galfer. Kupiłem te drugie na przód do NC'ka, bo akurat były dostępne. Zapłaciłem chyba 120 zł z wymianą. Hamują dobrze :)

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Pn mar 20, 2017 5:30 pm

Ja używam SBS RS. I takie będę ładował do każdego motocykla jaki będę miał. Z oferty SBS są to najbardziej agresywne klocki z drogowych. Opierdzielają tarcze w niezłym tempie. Poprzednie Nissiny nie zeżarły jej tyle przez 10-15 tyś jak te przez 3-4 tyś km. No ale hamowanie jest cacy. I nie chodzi tylko o siłę hamowania, a o sposób działania. Fajnie szybko narastające hamowanie, nie tak łagodnie liniowo jak w innych.

Re: Klocki hamulcowe - wszystko na temat

Cz mar 23, 2017 4:23 pm

Video instrukcja wymiany klocków hamulcowych tylnych CBF 600. Dla mne bomba. Po niemiecku, ale wszystko widać.
https://www.youtube.com/watch?v=4b9H5lwebR8
Odpowiedz