Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Śr maja 15, 2013 7:14 pm

Klucz dynamometryczny mam, ale używam go tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Jest nieodzowny do dokręcania panewek wałka rozrządu, śrub pokrywy zaworów, korbowodów, czy miski olejowej.
Do sprawnego dokręcenia zacisków hamulcowych, nakrętek wahaczy, osi kół i wielu innych połączeń, w zupełności wystarczy zdrowy rozsądek.

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Śr maja 15, 2013 9:34 pm

Avalon napisał(a):Klucz dynamometryczny mam, ale używam go tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Jest nieodzowny do dokręcania panewek wałka rozrządu, śrub pokrywy zaworów, korbowodów, czy miski olejowej.
Do sprawnego dokręcenia zacisków hamulcowych, nakrętek wahaczy, osi kół i wielu innych połączeń, w zupełności wystarczy zdrowy rozsądek.

Właśnie, ale przykładowo siła dokręcenia zacisków hamulcowych obejmuje użycie kleju do gwintów, a ciężko wyczuć te małe wręcz siły

Re: [zrób to sam] wymiana klocków hamulcowych

Pn maja 20, 2013 11:38 am

Niestety niektórzy nie mają wyczucia w rękach i wówczas cóż, pozostaje warsztat. Mając klucz dynamo możemy ustrzec się niespodzianek. Po za tym my Polacy mamy tak gdzieś zakodowane z dawnych czasów, że wszystko musi być b.mocno dokręcone. Opowiadał mi gostek z serwisu Stihl, że specjalnie na rynek polski przerobili mocowanie łańcucha w pilarce łańcuchowej.Były on tak mocno dokręcane przez uzytkowników, że plastiki po prostu pękały. Zrobili więc wstawki metalowe i wszystko gra. Tak więc wybór należy do Ciebie, Ciebie no i Ciebie drogi majsterkowiczu motocykla :thumbup: :msn-wink:

Re: Klocki hamulcowe przód

Pt maja 24, 2013 10:05 am

Ostatnio ponownie przerabiałem temat klocków do 1000

Wersja z ABS ma tył i przód ten sam wzór/rozmiar klocków, z tym że na tył katalog proponuje wersję "SH" a na przód "SV"
W katalogu TRW Lucas jest to oznaczenie MCB 776 SH/SV

1000 bez ABS na przód MCB 677 (SH lub SV) a tył MCB634

Wiem ze Goramo zakupiuł klocki TRW Lucas do swojej maszyny, więc może podzieli się niebawem opinią na ich temat.

Re: Klocki hamulcowe przód

Wt maja 28, 2013 9:44 am

u mnie ostatnio w deszczu przedni hamulec stał się jakiś taki hmmm dziwny.
gumowy jakby a przy mocniejszym hamowaniu popiskuje :dusgust:

Re: Klocki hamulcowe przód

Wt maja 28, 2013 11:48 am

Generalnie deszcz nie sprzyja. Nie dość, że wypłukuje smar, to jeszcze pod jego wpływem dostaje się piach i szoruje po tarczy.
Ja mam przez to zajebistego wżera w tarczy samochodowej.

Re: Klocki hamulcowe przód

Wt maja 28, 2013 12:18 pm

dzik napisał(a):u mnie ostatnio w deszczu przedni hamulec stał się jakiś taki hmmm dziwny.
gumowy jakby a przy mocniejszym hamowaniu popiskuje :dusgust:

To od mokrej tarczy i klocków. Przyhamuj mocniej, tak by się rozgrzały i wszystko wróci do normy :msn-wink: Resztę robi psycha :cool: więc się gorzej jeździ, zawsze coś wydaje się podejrzane w działaniu. Wystarczy ciepło i słoneczko i defekty mijają :naughty:

Re: Klocki hamulcowe przód

Śr maja 29, 2013 12:34 pm

jakoś wcześniej nie zauważyłem czegoś takiego.
ale masz rację, pewnie to psycha.
klocki jeszcze są choć powoli trzeba zbierać do wymiany

Re: Klocki hamulcowe przód

Cz cze 06, 2013 9:44 pm

czy ktoś z Was używał klocków "vesrah" ? jakieś opinie może są ?

Re: Klocki hamulcowe przód

Pt cze 07, 2013 4:15 pm

Sam się nad nimi zastanawiałem. :rolleyes:

Vesrah to dobra firma jeśli chodzi o np. sprzęgła. Pewnie klocki też mają spoko. :smile:
Odpowiedz