Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 12:27 pm

rupert napisał(a):Tak. Komplet :D

EDIT
Tu masz komplet http://allegro.pl/lozyska-glowki-ramy-cbf-1000-cbf1000-06-09-i3219675029.html


Rupert -> no to ten "komplet" (czyli dwa łożyska i uszczelniacze) firmy JMT, to w Larssonie jest za 96,20pln i od ręki. :smile: Taniej więc niż na allegro i nie muszę czekać na przesyłkę. :smile:


Ale czy te drugie z Larssona - za prawie 190 zeta są jakieś lepsiejsze i czy warte tych pieniędzy? :unsure: :rolleyes:


Edit:
Te droższe są firmy MC International i niby made in Japan. :unsure:

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 12:37 pm

Dałem edit2 jak się połapałem, coś mi net zwiesił się

Uważam, że nie ma co przesadzać. JMT wystarczy.

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 12:40 pm

JA płaciłem u kolegi w motoryzacyjnym 80zł za łozyska. Niedługo w x11 będe wymieniał to zrobie zdj i napisze co i jak. Narazie siedze w szpitalu a części leżą.

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 2:54 pm

Jak wymieniałem łozyska w główce, to jeździłem EN-500, a CBF'a była dopiero w zamysłach producenta. :naughty:

Zdjęć własnych zatem nie mam, ale mniej więcej w tym samym czasie pstrykałem foty dla "Świata Motocykli" a Paweł B. robił włąsnie serwis łożysk w CB Nighthawk.
Gdzieś w starszych nr. tego miesięcznka, wszystko jest ładnie opisane przez Pawła i udokumentowane fotografiami.

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 4:58 pm

Avalon napisał(a):Jak wymieniałem łozyska w główce, to jeździłem EN-500, a CBF'a była dopiero w zamysłach producenta. :naughty:

Zdjęć własnych zatem nie mam, ale mniej więcej w tym samym czasie pstrykałem foty dla "Świata Motocykli" a Paweł B. robił włąsnie serwis łożysk w CB Nighthawk.
Gdzieś w starszych nr. tego miesięcznka, wszystko jest ładnie opisane przez Pawła i udokumentowane fotografiami.



niestety nie posiadam egzemplarza:P

no chyba że sama kupie części i dam do roboty w serwisie jak to takie trudne bedzie...
jeszcze poczytam:(

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 8:15 pm

Mam gdzieś w garażu na pewno ten egzemplarz, bo wszystkie w których były moje zdjęcia zostawiałem sobie na pamiątkę. :smoke:
Poszukam, zeskanuję i dam znać.

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 8:36 pm

Avalon napisał(a):Mam gdzieś w garażu na pewno ten egzemplarz, bo wszystkie w których były moje zdjęcia zostawiałem sobie na pamiątkę. :smoke:
Poszukam, zeskanuję i dam znać.



:thumbsup:

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pt maja 17, 2013 9:25 pm

Avalon napisał(a):Mam gdzieś w garażu na pewno ten egzemplarz, bo wszystkie w których były moje zdjęcia zostawiałem sobie na pamiątkę. :smoke:
Poszukam, zeskanuję i dam znać.


dzieki wielkie, masz u mnie ++++

Re: Wymiana łożyska główki ramy

N maja 19, 2013 12:00 pm

Znalazłem, i zeskanowałem. Może się przyda.
Jak by co, to zainteresowanym wyślę w pełnej rozdzielczości na maila.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Wymiana łożyska główki ramy

Pn sty 20, 2014 7:46 pm

Witam odkopuje trochę temat bo właśnie jestem w trakcie wymiany tego łożyska. Utknąłem przed dylematem jak odkręcić nakrętki główki ramy, czy brutalnie śrubokrętem i młotkiem czy jakimś bardziej zmyślnym kluczem. Próbowałem hakowym od tylnego zawieszenia, ale nie drgnęło. Tak na prawdę to problem jest z dolną nakrętką, bo górna odkręciła się palcami...no i czym to przykręcić?
Zastanawiam się nad dorobieniem takiego klucza bo oryginalny jest kosmicznie drogi( ok. 300zł) a hakowy nie za bardzo daje rade.

:dusgust:
Odpowiedz