Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

jakie sprzegło?

Pn maja 27, 2013 9:37 pm

Jako ze moja CBF ma juz zrobione 91kkm pomyslałem ze dodam jakiegos srodka do oleju zeby lepiej sie trzymala.
Silnik cyka jak zegarek i nie bierze oleju ale mysle ze taki Ceramizer nie zaszkodzi a moze cos poprawi i zabezpieczy na kolejne tysiace kilometrow.
W instrukcji jest jedno ale: "Nie zaleca sie stosowania Ceramizera w przypadku w ktorym wystepują metalowe pary okladzin"
i ze "ten przypadek dotyczy okolo 5% konstrukcji silnikow"
Czy CBF 500 posiada metalowe pary okładzin?

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 2:37 pm

Daj se chłopie siana i nic tam nie dolewaj. Skoro silnik pracuje jak trzeba, to po co tam lać cokolwiek innego niż czysty olej. :rolleyes:

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 4:05 pm

Mamy na forum kolegę, którego motocykl ma ponad 200kkm i moto śmiga bez żadnych siuwaxów.
Moje moto ma 103kkm i też jeździ bez udziwnień.
Serwisuj na bieżąco, zgodnie z serwisówką, a moto będzie szczęśliwe.

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 5:55 pm

No tak... macie racje, ale ja juz kupilem ten Ceramizer i zamierzam go wlac tylko o to sprzegło chodzi bo nie chciałbym sobie pogorszyc. Jestem bardzo ciekawy czy to cos pomaga

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 6:37 pm

Nie pomaga.
Wlałem kiedyś do Poloneza, nic się nie zmieniło.

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 7:31 pm

Zohan napisał(a):No tak... macie racje, ale ja juz kupilem ten Ceramizer i zamierzam go wlac tylko o to sprzegło chodzi bo nie chciałbym sobie pogorszyc. Jestem bardzo ciekawy czy to cos pomaga


A jak lekarz przepisze Ci omyłkowo lek na hemoroidy, a później wyjdzie że to pomyłka to też bierzesz do końca, "bo już kupiłeś"?

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 8:39 pm

Jeeeeeezu, ale macie problem. Chce sobie chłop bagno w silniku zrobić, to czemu go zniechęcacie ? Jego silnik, jego ceramizer, niech leje :thumbup: :evil: :buttrock:

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 9:17 pm

Również odradzam, ale jakbyś wlał to daj znać co się uszkodziło...

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 9:21 pm

Widze ze wiekszosc jest na nie. Dzieki za opinie. Z tym ze najlepszy jest porzadny serwis w odpowiednim czasie napewno macie racje. Widziałem kiedys taka CBFke na e bayu, 340k mil, na sprzedaz, na chodzie :eek:

Re: jakie sprzegło?

Wt maja 28, 2013 9:22 pm

Myślę, że uszkodzić nic się nie uszkodzi. Nie wiadomo tylko jak zareaguje sprzęgło.
Odpowiedz