problem ze skrzynią

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: problem ze skrzynią

Postprzez pat_pat » Śr cze 05, 2013 7:01 am

Nie odpuszczaj gwałtownie gazu się wypierdzielisz.
Po gwałtownym dodaniu gazu powinno szarpnąć to jednak 78 koni i ok 300 kg.
Żeby zakończyć twoje stresy powinieneś udać się do dobrego mechanika.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez zbyhu » Cz cze 06, 2013 7:15 am

wuzio20 napisał(a):kolejny dzień i dalej nie wiem co się dzieje.. zauważyłem jeszcze jeden obiaw podczas jazdy... czy u was też tak jest???
W momencie jazdy powiedzmy na 3, 4 biegu odkręcona troche manetka gazu ,.. po chwili odpuszczam manetkę do zera i dodaję znów gazu i w tym momencie dodawania gazu występuje straszne szarpnięcie silnikiem za kazdym razem jak odpuszcze manetke zejdzie troche z obrotów i dodam znów gazu dzieje sie tak samo ... na 100% nie jest to wina zestawu napędowego zębatki łańcuch ... o co chodzi z tym szarpaniem


Ciężko coś radzić z samego opisu. Nagraj filmik, wrzuć na jutuba, to może coś się wykoncypuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez Wesoły Dyzio » N mar 09, 2014 12:29 pm

Wuzio, i naprawiłeś te stukania? co to było? U mnie zauważyłem dokładnie takie same stukanie, a mam dopiero 10500 km. Trochę się dzisiaj wkurzyłem bo moto nowe, a tutaj zaraz po zakończeniu gwarancji taki zonk.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez Ostlander » N mar 09, 2014 2:33 pm

Taki hałas może być przyczyną zużycia lub uszkodzenia sprężyn tłumika drgań skrętnych w koszu sprzęgłowym.
http://www.youtube.com/watch?v=tG9nuMov2W0
http://www.youtube.com/watch?v=wHlLc9zFgNA

Na tym filmie pokazane o co chodzi.
https://picasaweb.google.com/dancio83/K ... 2342049730

Inne przyczyny stukania to uszkodzony gumowy tłumik w kole tylnym (gumy zabieraka) lub łozysko wałka zdawczego - mało prawdopodobne.
Avatar użytkownika
Ostlander
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 10:34 am
Lokalizacja: Olecko
Wiek: 51
Imię: Krzysiek
Motocykl: CBF 1000 FA GT
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez Wesoły Dyzio » N mar 09, 2014 2:52 pm

No właśnie najbardziej stawiam na uszkodzone łożysko wałka zdawczego. Zdejmowałem wczoraj osłonę zębatki zdawczej i dzisiaj myślałem, że źle ją zamontowałem, bo odgłos jest taki, jakby zębatka lub łańcuch o nią zawadzały. Ale po ponownym jej zdjęciu efekt pozostał. Ten odgłos słychać podczas przeprowadzania motocykla, lub pokręceniu tylnym kołem. Po uruchomieniu nic nie słychać, a podczas jazdy zagłusza silnik.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez SirChrobry » Śr maja 21, 2014 6:10 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):No właśnie najbardziej stawiam na uszkodzone łożysko wałka zdawczego. Zdejmowałem wczoraj osłonę zębatki zdawczej i dzisiaj myślałem, że źle ją zamontowałem, bo odgłos jest taki, jakby zębatka lub łańcuch o nią zawadzały. Ale po ponownym jej zdjęciu efekt pozostał. Ten odgłos słychać podczas przeprowadzania motocykla, lub pokręceniu tylnym kołem. Po uruchomieniu nic nie słychać, a podczas jazdy zagłusza silnik.


Dyzio czy wiesz juz co było przyczyną problemu? Wlasnie dzisiaj jak przeprowadzałem motocykl usłyszałem dziwne odglosy ktore są dokladnie takie jak opisane w całym tym wątku.
Avatar użytkownika
SirChrobry
Użytkownik
 
Posty: 24
Dołączył(a): N mar 09, 2014 10:41 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 36
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 600S 04
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr maja 21, 2014 7:22 pm

SirChrobry napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):No właśnie najbardziej stawiam na uszkodzone łożysko wałka zdawczego. Zdejmowałem wczoraj osłonę zębatki zdawczej i dzisiaj myślałem, że źle ją zamontowałem, bo odgłos jest taki, jakby zębatka lub łańcuch o nią zawadzały. Ale po ponownym jej zdjęciu efekt pozostał. Ten odgłos słychać podczas przeprowadzania motocykla, lub pokręceniu tylnym kołem. Po uruchomieniu nic nie słychać, a podczas jazdy zagłusza silnik.


Dyzio czy wiesz juz co było przyczyną problemu? Wlasnie dzisiaj jak przeprowadzałem motocykl usłyszałem dziwne odglosy ktore są dokladnie takie jak opisane w całym tym wątku.

U mnie niestety po niecałych 11kkm. poszedł napęd do wymiany. Całe szczęście, że wymienili mi na gwarancji, choć już było po gwarancji. Motorista, to jest to-chociaż nie zawsze.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez goramo » Śr maja 21, 2014 8:26 pm

Wymienili ci łańcuch z zębatkami na gwarancji po 11 tys przebiegu? :blink:

Nieźle! :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr maja 21, 2014 9:55 pm

goramo napisał(a):Wymienili ci łańcuch z zębatkami na gwarancji po 11 tys przebiegu? :blink:

Nieźle! :thumbsup:

No cóż, i tak bywa :smile:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: problem ze skrzynią

Postprzez szymku » Wt sie 29, 2017 7:01 am

Cześć.Mam dokładnie ten sam problem w f4.Usunąłeś u siebie usterkę.Zdradzisz co było przyczyną stukania?
szymku
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt sie 29, 2017 6:42 am
Imię: szymon
Motocykl: CBR f4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości