głośna praca -sprzegło

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez camilos55 » Pn mar 31, 2014 7:04 am

gobi2802 napisał(a):Witam.Dla mnie nie bardzo odpowiada charakterystyka silnika i skrzyni biegów NC 700 x.Wibracje są denerwujące a obroty za szybko się kończą


Tak samo miałem jak kupiłem swojego nc 700x. Specyficzne odgłosy jakie wydaje silnik oraz głosna praca kosza sprzegłowego na początku doprowadzały mnie do furii. A teraz..... już sie przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi :thumbsup:
Romet 50, WSK 125, MZ 250, JAWA 350TS, Kawasaki KLR 650, BMW GS 650
Avatar użytkownika
camilos55
Użytkownik
 
Posty: 194
Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 8:20 am
Lokalizacja: warszawa-grochów
Motocykl: nc 700x

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez Glub » Pn mar 31, 2014 7:45 am

Po wymianie tłumika w końcu słychać co innego:-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez gobi2802 » Pn mar 31, 2014 1:52 pm

Może faktyczne za tą kasę nie ma co się spodziewać nie wiadomo czego.Na dojazdy do pracy i niedalekie wycieczki się nadaje.Dostałem moto od żonki i nie mogłem narzekać. heheheh.Powiedziała że się nie pogniewa jak go sprzedam.
gobi2802
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): N gru 22, 2013 4:08 pm
Imię: leszek
Motocykl: NC 700x C-ABS
W siodle: 100-200 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez Tiarus » Pn mar 31, 2014 3:47 pm

gobi2802 napisał(a): Silnik w CBF 650

Przepraszam, w czym? :scared:

gobi2802 napisał(a):Może faktyczne za tą kasę nie ma co się spodziewać nie wiadomo czego.Na dojazdy do pracy i niedalekie wycieczki się nadaje.Dostałem moto od żonki i nie mogłem narzekać. heheheh.Powiedziała że się nie pogniewa jak go sprzedam.

Ale żony, to Ci pół albo więcej forum zaraz będzie zazdrościć i pytać czy ma siostrę ;)
Pozdrów ją! :thumbsup:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez gobi2802 » Pn mar 31, 2014 7:12 pm

Dzieki. Pozdrowię na pewno.CBR 650 F Miałem okazje posłuchać silnika. Niestety nie jezdziłem moc 87 koni moment 63 przy 8000 rzędowa czwórka cena coś koło 33 tyś.Chyba bardziej do mnie przemawia jak NC 700x.Można było od razu pomyśleć nie byłoby takiej straty kasy.
gobi2802
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): N gru 22, 2013 4:08 pm
Imię: leszek
Motocykl: NC 700x C-ABS
W siodle: 100-200 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez aipegnuc » Wt kwi 01, 2014 3:31 pm

Chyba rozumiem Gobi. Mam podobne przemyślenia. Zgrzałem się na taniego nowego sprzęta i tyle. Jak na coś co jest hobby, jest w tym motocyklu za dużo kompromisów. Honda zrobiła świetny tani motocykl i tyle. Niestety nie wywołuje on u mnie kłucia w brzuszku. Motocykl kupiłem dla frajdy, a nie do pracy, więc ma być idealny (na ile oczywiście pozwala budżet). Ciągle coś mnie wkurza. A to brak jakichkolwiek informacji na kompie, a to praca sprzęgła. Słabe hamulce. Wyprzedzanie w dwie osoby to walka. Dodatkowo znudziło mi się smarowanie łańcucha. Dodam jeszcze do tego najgorszego dilera świata (Honda Pomirski Gdańsk).Dlatego dojeżdżam sezon do końca i zmieniam na BMWf800GT. Beemka chodziła mi po głowie już wcześniej, ale zawsze wydawała się za droga. Teraz już nie.
Obrazek
aipegnuc
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 5:56 pm
Lokalizacja: Sopot
Imię: Piotr
Motocykl: R1200GS LC
W siodle: <100 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez Piotrek » Wt kwi 01, 2014 3:56 pm

przeczytalem recenzje:

Model ten nie zo­stał za­pro­jek­to­wa­ny do wiel­kiej tu­ry­sty­ki, wy­ści­gów, sprin­tów czy za­da­wa­nia szyku na bul­wa­rach. Jeśli ktoś ocze­ku­je po nim, że bę­dzie obu­do­wa­nym stre­et­fi­gh­te­rem, spor­tem, ge­ne­ra­to­rem ad­re­na­li­ny (F800GT ma kilka KM wię­cej od F800R), sro­dze się za­wie­dzie. To so­lid­ny wy­rob­nik, ma­ją­cy do­wieźć nas do pracy. Ma być eko­no­micz­ny, trwa­ły, a w week­end, po za­opa­trze­niu w kufry, ma bez­piecz­nie prze­trans­por­to­wać kie­row­cę i pa­sa­że­ra na drugi ko­niec kraju. Z ta­kiej roli wy­wią­zu­je się świet­nie. Gdyby po­rów­nać go z kon­ku­ren­cją, jest jak każde tu­ry­stycz­ne BMW - nie bry­lu­je w żad­nej ka­te­go­rii, ale we wszyst­kim łapie so­lid­ne punk­ty i pla­su­je się bli­sko li­de­rów, osta­tecz­nie zwy­cię­ża­jąc. Je­dy­ną dzie­dzi­ną, w któ­rej ma szan­sę prze­grać to kosz­ty. Czter­dzie­ści dwa ty­sią­ce za mo­to­cykl w wer­sji pod­sta­wo­wej to dużo, a doj­dzie jesz­cze nie­ma­ły koszt za­ku­pu ku­frów i kilku atrak­cyj­nych dro­bia­zgów po­zwa­la­ją­cych sper­so­na­li­zo­wać po­jazd wg wła­sne­go uzna­nia i po­trzeb.

Powiedzialbym, ze kupa forsy :-) No ale ma pas a nie łańcuch. No i dwa razy większą moc od Hondy. Tyle, ze za ta cene juz mozesz miec litrowa cbf. Ale z łancuchem. No bedziesz mial o czym myslec
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez Saski » Wt kwi 01, 2014 4:19 pm

Tak jak napisał Piotrek to świetny motocykl do określonych zadań. Do jazdy po mieście mocy mu w zupełności wystarcza. Za miasto też da się pojechać ale wiadomo to 50 KM więc przyśpieszenie ręki nie urwie. Poza tym wydaje mi się być zaprojektowany pod skrzynię automatyczną z którą spisuje się genialnie (oczywiście subiektywna opinia). Jeśli chodzi o manuala to pewnie trzeba się przyzwyczaić do niskich obrotów. Zresztą kupowanie NCka w manualu nie ma obecnie sensu ponieważ Yamaha wypuściła bardzo fajną MT07 w podobnej cenie.
Ja z mojego egzemplarza jestem bardzo zadowolony.
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez Turos » Wt kwi 01, 2014 4:34 pm

dziś DUCATI jechało przez osiedle wąskimi uliczkami, między blokami... ale to hałasuje, głośniej chyba niż mój wydech seryjny :P a wy narzekacie, że kosz sprzęgłowy wam lekko pyka :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: głośna praca -sprzegło

Postprzez aipegnuc » Wt kwi 01, 2014 4:47 pm

Piotrek napisał(a):przeczytalem recenzje:

Powiedzialbym, ze kupa forsy :-) No ale ma pas a nie łańcuch. No i dwa razy większą moc od Hondy. Tyle, ze za ta cene juz mozesz miec litrowa cbf. Ale z łancuchem. No bedziesz mial o czym myslec


Tak... cbf też mi spać nie daje. BMW już miałem okazję dosiąść. CBF-y też nie przepuszczę. Pewnie zdecydują odczucia z jazdy testowej + postawa dilera. Dobry bajer sprzedawcy potrafi zdziałać cuda.
Obrazek
aipegnuc
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz lis 07, 2013 5:56 pm
Lokalizacja: Sopot
Imię: Piotr
Motocykl: R1200GS LC
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 144 gości