Lagi

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Wt cze 18, 2013 4:45 pm

trampek napisał(a):No ma znaczenie i to duże. Stety albo niestety kierowany przez Ciebie motocykl jedzie tam gdzie patrzysz. W sytuacji awaryjnej ważne jest, żeby nie koncentrować wzroku na przeszkodzie, tylko właśnie na drodze jej ominięcia, albo punktu obok niej, w który chcesz pojechać. Nie jest to proste nie skupiać się na przeszkodzie - to wiem. Sam zaliczyłem w swoich wczesnych początkach rów bo dojechałem za szybko do zakrętu i tak się wystraszyłem, że skupiłem się na rowie i prosto w niego oczywiście wjechałem. Całe szczęście na odrapanym, starym enduro kolegi ;) Strat wielkich poza siniakami nie było. Być może gdybyś uparcie patrzyła w zakręt dałoby się z sytuacji wyjść bez strat.
I tylko nie pytaj się czemu tak jest. Nie wiem :) Pewnie jakieś psychologiczno-motoryczne skomplikowane zachowania i zależności w mózgu.


no jakbym wiedziala wczesniej to pewnie kurde bym postapiła inaczej. I tak juz wiecej nie powtórze błędu, w zakręty umiem wchodzic ale na szerokiej jezdni przy wekszej predkosci, wąskie sobie juz odpuszczam :) :jupi:
bloodysandy
 

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Wt cze 18, 2013 4:58 pm

Powiedzcie mi jeszcze jakie wymiary powinna miećnowa kierownica do mojego moto czy to takie jak ta:

http://allegro.pl/kierownica-redparts-h ... 29864.html


chce dostać jakąś tańszą max do 80 zł
bloodysandy
 

Re: Lagi

Postprzez Kowal » Śr cze 19, 2013 5:58 am

trzymaj sie kobieto i głowa do góry.zdrowie jedno mamy..
Avatar użytkownika
Kowal
Znawca
 
Posty: 339
Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 12:10 pm
Lokalizacja: Brwinów pod Wawą.
Wiek: 42
Imię: marcin
Motocykl: cbf 600n 08r
W siodle: <100 kkm

Re: Lagi

Postprzez kura » Śr cze 19, 2013 2:29 pm

bloodysandy napisał(a):
trampek napisał(a):No ma znaczenie i to duże. Stety albo niestety kierowany przez Ciebie motocykl jedzie tam gdzie patrzysz. W sytuacji awaryjnej ważne jest, żeby nie koncentrować wzroku na przeszkodzie, tylko właśnie na drodze jej ominięcia, albo punktu obok niej, w który chcesz pojechać. Nie jest to proste nie skupiać się na przeszkodzie - to wiem. Sam zaliczyłem w swoich wczesnych początkach rów bo dojechałem za szybko do zakrętu i tak się wystraszyłem, że skupiłem się na rowie i prosto w niego oczywiście wjechałem. Całe szczęście na odrapanym, starym enduro kolegi ;) Strat wielkich poza siniakami nie było. Być może gdybyś uparcie patrzyła w zakręt dałoby się z sytuacji wyjść bez strat.
I tylko nie pytaj się czemu tak jest. Nie wiem :) Pewnie jakieś psychologiczno-motoryczne skomplikowane zachowania i zależności w mózgu.


no jakbym wiedziala wczesniej to pewnie kurde bym postapiła inaczej. I tak juz wiecej nie powtórze błędu, w zakręty umiem wchodzic ale na szerokiej jezdni przy wekszej predkosci, wąskie sobie juz odpuszczam :) :jupi:


Podpisze się pod tym co piszą koledzy: "Trzymaj się i głowa do góry" a ze swojej strony dodam: niech Cię to czegoś nauczy.

A tak na marginesie temat skupiania wzroku na przeszkodzie, a w efekcie jazda "nie tam gdzie trzeba" jest dobrze opisana w jednej z książek Davida L. Hough'a. Nie jestem pewien w której, ale warto przeczytać wszystkie.
Kura // Northeim/Głogów/Żary
Avatar użytkownika
kura
Znawca
 
Posty: 456
Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 7:31 pm
Lokalizacja: 37154, Northeim, Niemcy
Wiek: 47
Imię: Krzychu
Motocykl: Honda CBF600S '04
W siodle: <100 kkm

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Śr cze 19, 2013 6:21 pm

szczerze? to szkoda mi motoru bo nic nie jest winien.... a teraz biedny stoi i nawet na nim jezdzic nie mozna;)

ale juz mam częśći w niedziele bedziemy mącic:) :clap:
bloodysandy
 

Odp: Lagi

Postprzez konjo8ds » Śr cze 19, 2013 7:09 pm

ale sie wkrecilas w jazde :-o



jesli chodzi o teorie wykladane w pewnych ksiazkach to ja wole zajecia praktyczne niz wyklady. wydaje mi sie ze tak samo jak bloodsandy czasami :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5342
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Odp: Lagi

Postprzez dzik » Śr cze 19, 2013 7:26 pm

Książki Hough'a to imho OBOWIĄZKOWE pozycje każdego motocyklisty które powinny być czytane od deski do deski przed KAŻDYM sezonem.

Motocyklista doskonały.
Motocyklista doskonały - Droga do mistrzostwa.
Strategie Uliczne.
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Lagi

Postprzez rupert » Śr cze 19, 2013 8:51 pm

bloodysandy napisał(a):a co to ma za znaczenie czy patrzylam czy nie?
Zamknelam na chwile oczy w momencie uderzenia,
kurde ale to bylo dziwne uczucie tak leciec prosto na drzewo

Ano takie, że ktoś teraz będzie mógł sobie popisać "mondrości" :blink: Moim zdaniem z dupy wzięte, ale to nie ma znaczenia.

Trzymaj się i składaj maszynkę. I jazda dalej :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Cz cze 20, 2013 12:24 pm

rupert napisał(a):
bloodysandy napisał(a):a co to ma za znaczenie czy patrzylam czy nie?
Zamknelam na chwile oczy w momencie uderzenia,
kurde ale to bylo dziwne uczucie tak leciec prosto na drzewo

Ano takie, że ktoś teraz będzie mógł sobie popisać "mondrości" :blink: Moim zdaniem z dupy wzięte, ale to nie ma znaczenia.

Trzymaj się i składaj maszynkę. I jazda dalej :thumbsup:



Prawda czy nie :) niewazne, jakbym uważała to nawet ta metoda nie patrz na drzewo nie bylabym potrzebna:)


dzieki za wsparcie:) mysle ze juz za tydzień wracam na szose:D:D pewnie spadłam w rankingu nawijania kilometrów przez ten incydent hehe :) :hammer:
bloodysandy
 

Re: Lagi

Postprzez Turos » Cz cze 20, 2013 12:36 pm

O właśnie muszę rzucić okiem u siebie na ODO i zrobić aktualizację :) chociaż i tak do 10k km mi daleko :P
a żeby nie było OT:
wymieniasz same lagi czy cały zawias? A jak tarcze i felga?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7621
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości