Lagi

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Lagi

Postprzez kris » Wt cze 18, 2013 5:49 am

do tego dobrze by było sprawdzić czy zacisk i tarcza jest cała bo widzę w tamtym miejscu ślad po uderzeniu więc może cos tam sie mogło uszkodzić. Warto też sprawdzić czy felga sie nie pokrzywiła.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Lagi

Postprzez menel » Wt cze 18, 2013 5:59 am

kris napisał(a):do tego dobrze by było sprawdzić czy zacisk i tarcza jest cała bo widzę w tamtym miejscu ślad po uderzeniu więc może cos tam sie mogło uszkodzić. Warto też sprawdzić czy felga sie nie pokrzywiła.


Własnie, przednie koło - dopuszczalne bicie osiowe i promieniowe 2mm. Sprawdzić czy gdzieś nie pękł odlew.

U mnie na szczęście wszystko poszło w tarczę hamulcową i jedną z goleni, koło nie było draśnięte nawet.
Avatar użytkownika
menel
Maniak
 
Posty: 1756
Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:55 am
Lokalizacja: miasto meneli
Motocykl: CBF1000FA

Re: Lagi

Postprzez Tiarus » Wt cze 18, 2013 6:55 am

Malenstfo napisał(a):Nie wiem czy zauważyliście ale coś dziewczyny nam paciaki zaliczają ostatnio. Oby tylko takie niegroźne. Uważajcie na siebie !


Nie chciałam tego mówić głośno :bangin:
Ale też kurdele czuję się zagrożona..
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Lagi

Postprzez trampek » Wt cze 18, 2013 7:06 am

To rzeczywiście dostałaś tylko łagodne ostrzeżenie :) Dobrze, że tylko tyle. Tak z ciekawości - w ostatniej chwili patrzyłaś się pewnie mniej więcej prosto w to drzewo, w które przyatakowałaś ??
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Odp: Lagi

Postprzez Malenstfo » Wt cze 18, 2013 8:50 am

trampek napisał(a):To rzeczywiście dostałaś tylko łagodne ostrzeżenie :) Dobrze, że tylko tyle. Tak z ciekawości - w ostatniej chwili patrzyłaś się pewnie mniej więcej prosto w to drzewo, w które przyatakowałaś ??

Kazda "rozsadna" dziewczyna zamyka oczy w chwili zagrozenia. Ale nie Sandra.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: Lagi

Postprzez Sarnaon » Wt cze 18, 2013 9:00 am

Malenstfo napisał(a):
trampek napisał(a):To rzeczywiście dostałaś tylko łagodne ostrzeżenie :) Dobrze, że tylko tyle. Tak z ciekawości - w ostatniej chwili patrzyłaś się pewnie mniej więcej prosto w to drzewo, w które przyatakowałaś ??

Kazda "rozsadna" dziewczyna zamyka oczy w chwili zagrozenia. Ale nie Sandra.

Pomyliłeś MAleństwo momenty :msn-wink:
Sarnaon
 

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Wt cze 18, 2013 12:16 pm

trampek napisał(a):To rzeczywiście dostałaś tylko łagodne ostrzeżenie :) Dobrze, że tylko tyle. Tak z ciekawości - w ostatniej chwili patrzyłaś się pewnie mniej więcej prosto w to drzewo, w które przyatakowałaś ??



a co to ma za znaczenie czy patrzylam czy nie?
Zamknelam na chwile oczy w momencie uderzenia,
kurde ale to bylo dziwne uczucie tak leciec prosto na drzewo
bloodysandy
 

Re: Lagi

Postprzez bloodysandy » Wt cze 18, 2013 12:18 pm

kris napisał(a):do tego dobrze by było sprawdzić czy zacisk i tarcza jest cała bo widzę w tamtym miejscu ślad po uderzeniu więc może cos tam sie mogło uszkodzić. Warto też sprawdzić czy felga sie nie pokrzywiła.


jezeli chodzi o to to wsztstko okej jest a te slady na feldze to nie od wypadku
bloodysandy
 

Re: Lagi

Postprzez Tiarus » Wt cze 18, 2013 12:25 pm

bloodysandy napisał(a): a co to ma za znaczenie czy patrzylam czy nie? (..)


Kolega chciał udowodnić teorię "fiksacji wzroku" jak mniemam.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Lagi

Postprzez trampek » Wt cze 18, 2013 12:26 pm

No ma znaczenie i to duże. Stety albo niestety kierowany przez Ciebie motocykl jedzie tam gdzie patrzysz. W sytuacji awaryjnej ważne jest, żeby nie koncentrować wzroku na przeszkodzie, tylko właśnie na drodze jej ominięcia, albo punktu obok niej, w który chcesz pojechać. Nie jest to proste nie skupiać się na przeszkodzie - to wiem. Sam zaliczyłem w swoich wczesnych początkach rów bo dojechałem za szybko do zakrętu i tak się wystraszyłem, że skupiłem się na rowie i prosto w niego oczywiście wjechałem. Całe szczęście na odrapanym, starym enduro kolegi ;) Strat wielkich poza siniakami nie było. Być może gdybyś uparcie patrzyła w zakręt dałoby się z sytuacji wyjść bez strat.
I tylko nie pytaj się czemu tak jest. Nie wiem :) Pewnie jakieś psychologiczno-motoryczne skomplikowane zachowania i zależności w mózgu.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości